Vyrážka u 2 měsíčního miminka

9
3.2.21 15:32

Vyrazka u 2mesicniho miminka

Ahoj mám 2,5 měsíční miminko. Má na leve straně červený flicek maličké pupínky a na dotek to je suchý. Když je v klidu není to skoro vidět. Jak začne brečet vyleze mu to. Měl kojenecké akné to zmizelo ale tohle zůstalo. Teď se mu udělali další dva flicky na stejné straně. Mazala sem mu to ale tomi prislo že to zarudlo ještě víc. Teď dávám Jarish. Ale nevím jestli to rádci nenechat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7520
3.2.21 15:38

Ruda loziska nemasti, neolejuj (alespon ty loziska), to pak vyleze jeste vic. Zkus neco se zinkem (zinkovka nejaka prirodni nebo i Sudocrem treba, ja si delala i domaci zinkovku…). Casto se to musi vyloupat, kdyz je to rude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
3.2.21 15:51

@Kukacka123
Tak to jsem dělala chybu. Já myslela ze když to má suchý tak že mu to pomůže namazat. Zkusím ten sudocream mám ho doma. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13643
3.2.21 19:30

A nemá seboreu? Mám o něco mladší miminko a má právě ve vlasech a v obočí seboreu. Na tvářích má taky takový jakoby ekzém a doktorka mi říkala, že je to také seborea. Takže mažu hlavu olejem a vyčesávám a ty ložiska na tvářích jen promažu večer a víc nic. Už to pěkně mizí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
3.2.21 20:00

@anavi13
Je to mozne, že je to seborea. Asi zajdu k doktorce a uvidím co mi řekne. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
3.2.21 20:23
@Pajisha píše:
@Kukacka123
Tak to jsem dělala chybu. Já myslela ze když to má suchý tak že mu to pomůže namazat. Zkusím ten sudocream mám ho doma. Dekuji

No, tohle mi uplne na seboreu neprijde, ale zajdi k dr. Ja bych nemastila urcite. Dcera mela taky ruda loziska a tu kuzicka se uplne „vysoupala“ a pod tim pak byla zdrava kuze. Ale nemastila jsem, jela jsem zinek + plno dalsich veci okolo (koupani, mazani, jidlo, prani,…). Je to mazec, ale pomohlo to. Pediatri ale tohle casto radi spatne, nam radil taky mastit a bylo to cim dal horsi (a ze atopak)…kamaradka se takhle s malym dostala az do nemocnice, mel loziska do masa…nakonec ji zadni doktori nepomohli.

Tak uvidis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
4.2.21 13:52

Tak mi doktorka napsala kortikoidni mast. Nechce se mi to dávat když mu jsou teprve 2 měsíce. A zas tak hrozne to nemá. Zkusím ten zinek. Tuhle mast až v nejhorším případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
4.2.21 16:54
@Pajisha píše:
Tak mi doktorka napsala kortikoidni mast. Nechce se mi to dávat když mu jsou teprve 2 měsíce. A zas tak hrozne to nemá. Zkusím ten zinek. Tuhle mast až v nejhorším případě.

Ano, oni vse resi kortikoidama, bohuzel. I kdyz to jde jeste resit i jinak. Klidne mrknete na stranky Very Zikove, jela jsem hodne podle toho…

Hodne dela strava (pri kojeni ta vase), pak take probiotika, koupani, mazani, prani, obleceni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19779
5.2.21 17:07
@Pajisha píše:

taky doporučuji verazikova.cz, opravdu ničím mastným nemazat, může to být i kvasinka, je kojený?
zinková mast lepší nějaká přírodní (bez ropy-parafinum, petroleum,…), ale v nouzi i sudocrem a dokud je to zarudlé tak opravdu vždy jen zinek, případně obklady z pytlíčků řerného čaje :palec: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
7.2.21 11:42

@Káťa19
Plně kojim, nejspíš to má z toho. Mazu zinkovou masti a ještě mi znama doporučila mast z trávy. Toho se zatím bojím. Ale ji to prý pomohlo. Tak uvidim jestli zabere zinek. Jednou to má lepší pak zase horší. Dost si mne rukama obličej to tomu asi taky nepřidá. :/
Ale asi si tím musí každé mimčo projít. Možná ho moc zkoumám chtěla bych aby měl krásný čistý oblicejik :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
7.2.21 14:04
@Pajisha píše:
@Káťa19
Plně kojim, nejspíš to má z toho. Mazu zinkovou masti a ještě mi znama doporučila mast z trávy. Toho se zatím bojím. Ale ji to prý pomohlo. Tak uvidim jestli zabere zinek. Jednou to má lepší pak zase horší. Dost si mne rukama obličej to tomu asi taky nepřidá. :/
Ale asi si tím musí každé mimčo projít. Možná ho moc zkoumám chtěla bych aby měl krásný čistý oblicejik :D :D

Hele zrovna konopnou mast bych nedavala, je mastna…mozna az to nebude rude. Pokud plne kojis, tak musis upravit svoji stravu. Pro me to byl skok ze dne na den, drzela jsem to opravdu hooodne striktne, ale pomohlo to a stalo to za to. Sla bych do toho znovu. + Jsem taky brala probiotika, davala je i dceri, do koupele ji obcas pridala odvar z repiku nebo slaboucky (ale opravdu hodne slaby) odvar z dubove kury. Prat v opravdu setrnych pripravcich (ne tech, co se tak tvari - Lovela, Persil Sensitive,…), dvakrat machat, klidne poprve v octu nebo sode, davat jen bavlnene obleceni na telo aspon,…

A jako bonus jsem zhubla a dostala se na vahu jeste nizsi, nez jsem mela pred otehotnenim a nemohla se k nizsi nejak propracovat (chybela mi vule) :lol:

Drz se. Ja to nekolikrat obrecela, ale mala byla v poho. Ani se neskrabala vetsinou, skoro o tom asi nevedela. Spis me to stvalo a bylo mi to lito.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19779
8.2.21 08:51

@Kukacka123 souhlasím, musis upravit svoji stravu, je fajn zacit protikvasinkovou dietou.
ja s ni taky zhubla a citim se skvele, takze to ma i pridanou hodnotu :mrgreen: ale ja kvuli alergii drzim striktne bez BKM, soji, vajec.
https://verazikova.cz/alergenyvjidle/

https://verazikova.cz/…-kvasinku-2/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat