Poradna zdravého obouvání
Ing. Eva Žáková
Budu kupovat tak v květnu. Na teplejší počasí má tenisky. A kdyžtak crocsy.
@stinga píše:
to se dá vysledovat? jako dítěti jede noha rovnoměrně měsíc po měsíci, rok po roku?
to asi ne
Nedá, aspoň u nás ne. Syn má třeba rok jednu velikost a pak během dvou měsíců má o dvě čísla víc
mladším zas rostou nohy rychleji, co měl starší třeba v 5 letech má mladší ve 4 a dcera ta má celkove obří nohu, ta má první boty ve velikosti, co měl syn ve dvou letech
takže já si fakt netroufám koupit boty ani měsíc dopředu ![]()
Nákup letních bot bych videla cca tak na začátek května. Pokud se počasí nezblázní a nebude vedro už dřív. Do té doby stačí prodyšné tenisky/plátěnky. A výběr určitě ještě bude. Teď kupují letní boty pouze Ti, kteří jezdí k moři. U letních bot se pak stejně bere minimální nadmerek okolo 0,5 - 0,7 cm. Takže koupi bych rozlouskla až bude počasí ustálené. Navíc detska nožička se mění a co by sedelo nyní, za měsíc dva sedet nemusí ![]()
@Semtex dělám to stejně
první boty jsem si nechala poradit v obuvi, dál už kupuju v předstihu z výprodejů, nebo nenošené z bazárků. A dost se mi osvědčil ten již zmíněný mall (kupujeme barefoot)
@Payiinka a dobra metoda vid
nikdy se mi nestalo, ze by dite velikost přeskočilo, vždycky to sleduji a jak nožka roste a roste, vytahnu ze skříne větší boty. Nejtěžší je pro mě začít a utrefit správnou velikost těch prvních botek, a pak už jen jedu hezky v poradi, máme taky oblíbené značky
![]()
@nikolavlacinova píše:
smazáno reklama
@admin - nepovolená reklama
U starší dcery vím, že jí vyroste noha o dvě velikosti za rok, mladší o jednu, když vím, že noha delší dobu nepovyrostla, tak to očekávám každou chvíli,