Kdy mohu po porodu do vany?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
loverose
Kecalka 150 příspěvků 20.01.10 14:12
Kdy můžu do vany?

Holky prosím vás..
vím, že je to hloupá otázka a nejspíš sem ani nepatří, ale… Jsem přes 4 týdny po porodu a já chci prostě do horké vany!!! V těhu jsem si ji odepřela a teď už mám opravdu absťák :lol:
Očistky už mi vůbec neodchází. Myslíte, že můžu, nebo raději ne? Díky :kytka:

Reakce:
surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 20.01.10 14:17

ja osobne bych jeste pockala, ocistky mi odchazely asi tak 4tydny, pak uz jsem byla ok a prisly problemy se sitim…asi bych dodrzela to sestinedeli :wink:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 20.01.10 14:17

Já myslím, že můžeš, jen bych to s tou teplotou nepřeháněla, když jsem si po šestinedělí poprvé dopřála opravdu teplou vanu, málem to se mnou seklo, fakt mi bylo na omdlení.
Ale když si doma do čisté vany napustíš vodu bez nějakých pěn a solí, myslím, že se naložit můžeš :).

Makyta
Vesmírná mluvilka 31502 příspěvků 20.01.10 14:20
loverose píše:
Holky prosím vás..
vím, že je to hloupá otázka a nejspíš sem ani nepatří, ale… Jsem přes 4 týdny po porodu a já chci prostě do horké vany!!! V těhu jsem si ji odepřela a teď už mám opravdu absťák :lol:
Očistky už mi vůbec neodchází. Myslíte, že můžu, nebo raději ne? Díky :kytka:

Ahojda souhalsím s hanulkou...­..počkej radši tak ty 2 týdny a dodrž to šestinedělí…pokud ještě trochu špiníš tak by se ti fakt mohlo udělat špatně a začla bys třeba víc krvácet tak horká voda není na to dobrá…tak si dej vanu ale ne tak horkou prostě teplou normálně :mavam: :mavam:

loverose
Kecalka 150 příspěvků 20.01.10 14:20

Chjoo :( No nevadí. Dám na tvou radu. Díky :)
Když už jsme u toho šití… Byla jsem nastřižená hodně a ještě jsem si i natrhla konečník. Asi poslední týden mám bolesti hráze a hlavně konečníku. Asi 3× i krev na toaletním papíře.. Nějaká zkušennost?
Popravdě řečeno k doktorovi se mi s tím moc nechce. 8-o

surikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 20.01.10 14:31

ja si siti hraze vylecila az o vanocich, tzn. pul roku po porodu :roll: radeji s tim zajdi k dr. ja mela problemy celkem velky, a i kvuli tomu mi dr. zakazal koupani, pouze sprchovat hraz vlaznou vodou…

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 20.01.10 18:05

Při propouštění v porodnici říkají, ať během šestinedělí nelezeme do vany…

…v literatuře přeložené ze zahraničí, konkrétně Británie, jasně doporučují - pokud po porodu si chceme odpočinout, ulevit, pokud bolí nástřih…tak šup do vany s relaxačními a hojivými přísadami…

Tak si vyber. U nás zakazují, na západě vyloženě doporučují… :nevim:

Makyta
Vesmírná mluvilka 31502 příspěvků 20.01.10 20:32
loverose píše:
Chjoo :( No nevadí. Dám na tvou radu. Díky :)
Když už jsme u toho šití… Byla jsem nastřižená hodně a ještě jsem si i natrhla konečník. Asi poslední týden mám bolesti hráze a hlavně konečníku. Asi 3× i krev na toaletním papíře.. Nějaká zkušennost?
Popravdě řečeno k doktorovi se mi s tím moc nechce. 8-o

Jo tak s tou hrází si radší dojdi…teda já jsem byla taky nastřižená hodně i když stehy perfektní nic mě nebolelo ani to pořádně nebolo vidět ale po porodu a všestinedělí a pak stále cca rok a půl jsem měla problémy a to velikánské…prostě každé kadění jsem protrpěla šílenou zácpou a roztržením konečníku jakoby jak je spojení pak s hrází…šla jsem i na gyndu jestli není možné že mě prostě sešili i řitní otvor trochu ne úplně ale jestli to tam nějak nevzali víc a teď tam nemůže to hovínko prolézt…tak mě teda nevyšetřovali ale tvrdily že to možné není a hotovo…ale ty problémy jsem měla a mám stále a pokud je trošku jen tužžší stolice tak krve dost a pálíto jak blázen a když je řidší tak to jde. Tak se snažím pít a pít ať je řidší…ale radší si dojdi k dr. třeba nebude tak strohý jak ten můj a vyšetří tě já už jsem tam stím radši podruhý nešla ale dle mě fakt něco zmršily porodnici. No uvidíme po druhém mimi třeba se to zase zpraví. :nevim:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 21.01.10 19:09

tak ja se koupala jeste s ocistkama s tamponem…pro me je horka vana proste droga…koupala jsem se i tehotna asi do osmeho mesice (dr mi to povolila ze pokud se neotviram tak to nicemu neva) takze tak

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 22.01.10 21:15

Myslim, ze kdyz tam nebudes hodinu a pak se poradne osprchujes (zejmena rodidla) a pripadne zarodky, kvuli kterym se koupel nedoporucuje, smyjes, tak nic neriskujes. 4 tydny a bez ocistku mi prijdou jako idealni konstelace na prvni poradnou koupel :wink:

Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 13.09.12 17:15
@vulpes píše:
Při propouštění v porodnici říkají, ať během šestinedělí nelezeme do vany…

…v literatuře přeložené ze zahraničí, konkrétně Británie, jasně doporučují - pokud po porodu si chceme odpočinout, ulevit, pokud bolí nástřih…tak šup do vany s relaxačními a hojivými přísadami…

Tak si vyber. U nás zakazují, na západě vyloženě doporučují… :nevim:

nepíšou tam i jak je to po císaři? :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.15 14:18

Ahojky holky jsem ne celý týden po porodu a chci se natáhnout do vany..ještě trošku se čistim. Nebyla jsem ani za síta ani natrhnuta. Myslíte že bych mohla s tamponem.. a ohledně pohlavního styku, s partnerem Máme hodně Velké chuťe a snažíme se držet ale asi to nevydržíme. Myslíte že bychom mohli. Děkuji za odpověď.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17063 příspěvků 22.06.15 14:21

To bych fakt nedelala.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >