Kdy nasadit utrogestan ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 22:34
Kdy nasadit utrogestan ?

Dobrý večer, na gynde mi byl nasazen utrogestan, mám prý brat od 16DC, ale ovulaci mám nejspíš později, teď testují. Mám brat dle dr? Nebo nasadit až po ovulaci? Prosím o zkušenosti.. děkuji moc!!! ;)

Reakce:
Keshi
Závislačka 2691 příspěvků 28.09.18 23:15
@Anonymní píše:
Dobrý večer, na gynde mi byl nasazen utrogestan, mám prý brat od 16DC, ale ovulaci mám nejspíš později, teď testují. Mám brat dle dr? Nebo nasadit až po ovulaci? Prosím o zkušenosti.. děkuji moc!!! ;)

Dej na lékaře. Jistě ví, co dělá. Držím palce. ;)

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 28.09.18 23:15
@Anonymní píše:
Dobrý večer, na gynde mi byl nasazen utrogestan, mám prý brat od 16DC, ale ovulaci mám nejspíš později, teď testují. Mám brat dle dr? Nebo nasadit až po ovulaci? Prosím o zkušenosti.. děkuji moc!!! ;)

Ber ho podle doktora. Myslíš, že někdo tady tě zná líp než ošetřující lékař?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 23:27
@Russet píše:
Ber ho podle doktora. Myslíš, že někdo tady tě zná líp než ošetřující lékař?

Ošetřující lékař mi nasadit utrogestan po 1 měsíci sledování … :nevim: nevím jestli to je Ok .. a tady jsem četla ze utrogestan zastavuje ovulaci ..

Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 28.09.18 23:32
@Anonymní píše:
Ošetřující lékař mi nasadit utrogestan po 1 měsíci sledování … :nevim: nevím jestli to je Ok .. a tady jsem četla ze utrogestan zastavuje ovulaci ..

Já ho brala jen na doporučení lékařky při začátku těhotenství a na netu jsem nic nehledala. Otázky směřuj na gynekologa.

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 40 inzerátů 28.09.18 23:55

Pokud máš ovulaci později,tak je blbý Utrogestan nasadit,ten ti jí totiž zablokuje. Dle čeho soudíš,že jí máš déle než 16DC ? Měříš BT, chodíš na folikulometrii ? Má měla běžně ovulaci až 20-23 DC,takže jsem ho nikdy nenasadila,dokud BT nestoupla. Poraď se s doktorem. Ať ti udělá folikulometrii,aby věděl,kdy u tebe k ovulaci dochází a podle toho stanovil,kdy Utrogestan nasadit. Proč ho máš užívat?Máš nějaké potíže s nedostatečností žlutého tělíska?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 00:04
@markyska82 píše:
Pokud máš ovulaci později,tak je blbý Utrogestan nasadit,ten ti jí totiž zablokuje. Dle čeho soudíš,že jí máš déle než 16DC ? Měříš BT, chodíš na folikulometrii ? Má měla běžně ovulaci až 20-23 DC,takže jsem ho nikdy nenasadila,dokud BT nestoupla. Poraď se s doktorem. Ať ti udělá folikulometrii,aby věděl,kdy u tebe k ovulaci dochází a podle toho stanovil,kdy Utrogestan nasadit. Proč ho máš užívat?Máš nějaké potíže s nedostatečností žlutého tělíska?

Minuly cyklus jsem měla dle ovulometie ovulaci dva dny před plánovanou ms . Tak mi teď řekla ze to nasadime , ms mám co 28 dnů pravidelně od svých 14 let ..... 6DC jsem byla na té gynde. Delalal mi utz a řekla mi “ no je tam napravo “ tak jsem usoudila ze asi teda folikul …delam teď ovulacni testy , zítra jedu na 14 dni na dovolenou tak folikulometrii už nestíhám … nechci promarnit další cyklus snažení jen kvůli tomu ze ovulace bude ale později než 16DC a nasadim utrogestan zbytečně ..jinak prý aby se mi prodloužila LF.

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 40 inzerátů 30.09.18 19:21
@Anonymní píše:
Minuly cyklus jsem měla dle ovulometie ovulaci dva dny před plánovanou ms . Tak mi teď řekla ze to nasadime , ms mám co 28 dnů pravidelně od svých 14 let ..... 6DC jsem byla na té gynde. Delalal mi utz a řekla mi “ no je tam napravo “ tak jsem usoudila ze asi teda folikul …delam teď ovulacni testy , zítra jedu na 14 dni na dovolenou tak folikulometrii už nestíhám … nechci promarnit další cyklus snažení jen kvůli tomu ze ovulace bude ale později než 16DC a nasadim utrogestan zbytečně ..jinak prý aby se mi prodloužila LF.

Nejak tomu nerozumim.tys byla 6 DC na gyndr na folikulometrii a tam ti rekla,ze bude ovulace 2 dny pred planovanou MS pri cyklu dlouhem 28 dni ? To je nejaka blbost.neco si asi napsala spatne. Na folikulometrii se ani tak brzo nechodi.nepopletls si to ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 07:46

@markyska82 nene , minuly cyklus jsem byla na gynde, (v patek a rekla mi ze budu mit o vikendu ovulaci a ja ze to asi ne ze mam dostat v pondeli MS a ona to asi tezko, jenze ja ji vazne dostala)…a tento cyklus jsem byla na gynde a to bylo 6DC a rekla mi „no je tam napravo“ a predepsala mi utrogestan at beru od 16DC..... promin ze jsem to napsala nsrozumittelne…

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 40 inzerátů 01.10.18 08:34
@Anonymní píše:
@markyska82 nene , minuly cyklus jsem byla na gynde, (v patek a rekla mi ze budu mit o vikendu ovulaci a ja ze to asi ne ze mam dostat v pondeli MS a ona to asi tezko, jenze ja ji vazne dostala)…a tento cyklus jsem byla na gynde a to bylo 6DC a rekla mi „no je tam napravo“ a predepsala mi utrogestan at beru od 16DC..... promin ze jsem to napsala nsrozumittelne…

No,je to nějaké divné,co ti řekla.Jeden cyklus ti dejme tomu 26 DC řekne,že bude ovulace a druhý cyklus vidí ovulaci už 6 DC ? To je nějaká blbost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 08:37
@markyska82 píše:
No,je to nějaké divné,co ti řekla.Jeden cyklus ti dejme tomu 26 DC řekne,že bude ovulace a druhý cyklus vidí ovulaci už 6 DC ? To je nějaká blbost.

Já vím !!! Pravé proto mě to tak mate .. každopádně jsem testovala a dnes pozitivní clearblue ovulacni test … takže nevím jestli mám teda 16DC nasazovat utros ??? :nevim: :roll:

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 40 inzerátů 01.10.18 10:43

A dnes jsi teda kolikátý den cyklu ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 10:44
@markyska82 píše:
A dnes jsi teda kolikátý den cyklu ?

14DC

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >