Kdy operovat tříselnou kýlu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sluníčkoi
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 17.04.18 12:07
Kdy operovat tříselnou kylu

Kdy operovat tříselnou kylu mame 5tydnu a mame kylu operace bude v brně pořád

Reakce:

Anne87
Kecalka 185 příspěvků 17.04.18 12:17

@sluníčkoi Já jsem u dcery musela čekat na dosažení váhy 5 kg kvůli narkóze.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 17.04.18 12:43

Mladší syn akutně v 6. týdnu po narození. V 8 večer jsme přijeli do Motola a vyhřeznutou kýlou a řvoucím dítětem, snažili se jí zatlačit zpět a vždycky zase vyskočila zpátky. V 10 už byl na sále. A druhý den jsme šli domů. :srdce: Za mě lepší co nejdřív (i když některé nemocnice to nedělají rády), než se stále strachovat, že by se mohla uskřinout.

jannina1
Závislačka 4109 příspěvků 17.04.18 13:01

Ještě v porodnici, měl 1,5 kg.

sluníčkoi
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 18.04.18 14:51

My právě mame sest tydnu arekli nam až bude mit 5kg nejpozdeji ve dvou třech letech. Mame hit za dva mesice nakontrolu a tam se už chci domluvit na opetaci. hlavně že námam to od pěti kyl soperuji že to tak řekli tak snad nam to udělají

sluníčkoi
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 11:10
@Janina81 píše:
Mladší syn akutně v 6. týdnu po narození. V 8 večer jsme přijeli do Motola a vyhřeznutou kýlou a řvoucím dítětem, snažili se jí zatlačit zpět a vždycky zase vyskočila zpátky. V 10 už byl na sále. A druhý den jsme šli domů. :srdce: Za mě lepší co nejdřív (i když některé nemocnice to nedělají rády), než se stále strachovat, že by se mohla uskřinout.

Prosím a jak to bylo s kapackama u tak malého dítěte my jdeme domlouvat operaci příští týden uzkripnuta zatím není ale boli ho to když čůra a i normálně ho to dost boli. Musela sem mu koupit šátek aby byl v klidu a houpacku na zabaveni, ale stejně většinou chovám když mi reknete trochu něco o pooperační péči budu jen rada děkuji

sluníčkoi
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 11:13
@Anne87 píše:
@sluníčkoi Já jsem u dcery musela čekat na dosažení váhy 5 kg kvůli narkóze.

My taky cekaly na 5"kg a už máme přes tak příští týden to zkusíme nějak domluvit mohla by jste mi prosím napsat něco po operační péči děkuji

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 11.05.18 09:46
@sluníčkoi píše:
Prosím a jak to bylo s kapackama u tak malého dítěte my jdeme domlouvat operaci příští týden uzkripnuta zatím není ale boli ho to když čůra a i normálně ho to dost boli. Musela sem mu koupit šátek aby byl v klidu a houpacku na zabaveni, ale stejně většinou chovám když mi reknete trochu něco o pooperační péči budu jen rada děkuji

U nás to bylo fakt rychlý, v 8 pohotovost a v 10 byl mrňous na sále. Myslím, že 5 kg ani neměl. Dávali mu nějakou lehčí narkózu, aby zbytečně nezatěžovali mozek. Po 20 min mi ho vrátili na pokoj, byl ještě oblbnutý a spinkal, kapačku snad ani neměl, jen mu nechali v ručičce kanylu, kolem půl třetí jsem ho mohla nakojit. Poprvé jen trošku, počkat 20 min a když nezvracel, tak zase. Po vizitě jsme šli domů. U takhle malýho dítěte je to jednodušší, ještě neleze, nechodí, v zásadě dodržuje klidový režim.

U staršího, ten měl hydrokélu, to bylo horší, ale i tak v pohodě.

sluníčkoi
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 11.05.18 11:48
@Janina81 píše:
U nás to bylo fakt rychlý, v 8 pohotovost a v 10 byl mrňous na sále. Myslím, že 5 kg ani neměl. Dávali mu nějakou lehčí narkózu, aby zbytečně nezatěžovali mozek. Po 20 min mi ho vrátili na pokoj, byl ještě oblbnutý a spinkal, kapačku snad ani neměl, jen mu nechali v ručičce kanylu, kolem půl třetí jsem ho mohla nakojit. Poprvé jen trošku, počkat 20 min a když nezvracel, tak zase. Po vizitě jsme šli domů. U takhle malýho dítěte je to jednodušší, ještě neleze, nechodí, v zásadě dodržuje klidový režim.U staršího, ten měl hydrokélu, to bylo horší, ale i tak v pohodě.

Klidový režim to je aby neplakal to je dost těžké ten náš občas řve až modrá. Nějakou radu nemaze děkuji

Anne87
Kecalka 185 příspěvků 11.05.18 14:56
@sluníčkoi píše:
My taky cekaly na 5"kg a už máme přes tak příští týden to zkusíme nějak domluvit mohla by jste mi prosím napsat něco po operační péči děkuji

Co se týče pooperační péče, malou mi přivezli už úplně probuzenou, na JIPce jim prý hodně plakala; nejdřív jsem jí měla opatrně dát kojeneckou vodu, a pokud se nepoblinká, tak za hodinu od toho trochu nakojit. To se povedlo, malá byla klidná, najedená pak i spokojená, a když cca 7 hodin po operaci dorazil na návštěvu manžel, dcerka se nechala chovat na klíně a smála se. I lékařka byla překvapená. Takže jsme na noc ani nedávali nic proti bolesti a malá v klidu spala. Druhý den nás dopoledne pustili domů. Asi týden, než malé vyndali stehy, jsme nesměli koupat, jen omývat, ani sundavat náplast. Na bříško mohla asi jen na 2 minuty. Rekonvalescenci ale zvládala dobře, myslím, že ji nic nebolelo, nechávala se chovat, a při vyndavání stehů neplakala. Přeju proto hladký průběh celého procesu i u vás! :kytka:

sluníčkoi
Kecalka 196 příspěvků 1 inzerát 11.05.18 17:25

Děkuji a kdy mohla na bříšku ležet dyl? A plakát tedy mohla. Babička mě strasi ze ho musím naučit na dudlík aby neplakal ale me to přijde jako blbost protože když chce tak pláče i dudlikem a dudlík nechce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >