V jakém týdnu těhotenství se provádí císařský řez?

342
18.3.16 17:17

Kdy se provádí cís.řez?

Ahojte, chtěla jsem se zeptat kdy se provádí cís. řez? Někde jsem četla, že se provádí o 14 dní dříve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Tunrida
18.3.16 17:20

Ono to dost záleží na důvodu, ale u nás mi řekli, že se dělá po 39. týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
342
18.3.16 17:21

Nemám mimi otočený tak mě to zajímá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
18.3.16 17:25

Plánovaný císař se dělá před termínem cca 14 dní. Pokud je to kvůli neotočenému mimi, nejsem si jistá, dokdy se čeká jestli se neotočí, ale KP možná nemusí být indikace k císaři

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
18.3.16 17:26

@donutka mě nechali až do 40+2, čekalo se jestli se nerozrodím sama. Dítě bylo taky KP. Nakonec jsem dostala vybrat zda vyvolávat nebo SC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
18.3.16 17:31

@donutka Daji ti vybrat termin mezi 38. - 40. tt, alespon u me to tak bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
18.3.16 17:35

No já nechci rodit normálně pokud nebude přetočený ikdyž doktor naznačoval, že jee to ho v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
18.3.16 17:38

Co jsem se tak dočetla, tak od toho 38. týdne nejdřív. Teď se to spíš posouvá zase ještě dál. Ty jsi teď v kolikátým?

• Nahlásit
  • Citovat
499
18.3.16 17:39

Mě taky tvrdili, že má ideální polohu pro přirozený porod KP. Ale když jsem se třeba ptala sester na gyn. nebo se někdo (z řad lékařů)dotazoval proč císař, tak mi řekli že jsem se rozhodla dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5647
18.3.16 17:43

Po ukoncenym 38.tt ti daji vybrat termin. Ja mela prcka taky KP. Na sekci jsem byla 38+6.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5647
18.3.16 17:45

@donutka ja bych KP nerodila prirozene ani za zlaty prase. Predstava, ze mam venku nozicky a zasekne se uvnitr hlavicka…no brr. Nebo si poskodi kycle, varlatka..fakt ne. Byla jsem rada za sekci (obzvlast, kdyz jsem pak videla tu velikou hlavicku - mel 37cm)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
18.3.16 17:47

@Tunrida ted budu končit 37tt a v pondělí jdu na kontrolu jestli se otočil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
18.3.16 17:48

@Kyslíková no právě, já tak rodit nechci. Celou dobu jsem si přála rodit přirozeně, ale malej je asi lenoch na to aby se otočil :-D Doktor říkal, že ta holčina byla prvorodička a rodila tak, ale mimi mělo nějak 2,5kg a já mám o týden větší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
18.3.16 17:52

@donutka Tak možný to klidně je, že se ještě otočí. Podle vyprávění mojí mamky bys to asi i celkem bezpečně poznala :lol: Ale ono není vyloženě, kam spěchat. Nejspíš jsi samozřejmě poučená, že kdyby se rozjel porod, tak máš jet hned do nemocnice a pokud ji nemáš nějak extra daleko, tak dojet stíháš bezpečně. Až na pár výjimek ty porody opravdu netrvají pár minut. Ale je mi jasný, že se ptáš taky proto, že už vyhlížíš to světlo na konci tunelu, kdy dostaneš prcka ven. Chápu, vyhlížím stejně, ale taky vím, že není kam spěchat :lol: Já jsem byla na konzultaci v porodnici kvůli už prodělanému císaři a když mi řekli, že by se plánovalo stejně až po tom 39. týdnu, tak stále doufám, že si to prcek rozmyslí dřív :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
342
18.3.16 17:56

@Tunrida :Na jednu stranu se hrozně těším, ale jsem ráda že si ještě užívám tu pohodičku :D porodnici mám 2 minuty autem :D tak to jsem v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama