Nespolupracující rodička

Anonymní
18.3.16 16:00

nespolupracující rodička

Kamarádka mi vyprávěla svůj první porod a zároveň poslední, má z něho trauma a je na antidepresivech. Měla takové bolesti, že odmítala spolupracovat, říkala, že jen křičela, ať už jí udělají císaře. Je to taková hubeňourka, že jsem si i vždy myslela, že přirozeně neporodí. Rodila 20 hodin a vůbec se porod nerozbíhal, doktoři prý v ní neustále hrabaly a ona odmítala a dávala nohy k sobě. Říkala, že trápení neustávalo a že císaře nikdo provést nechtěl, nakonec, to stejně císařem skončilo, protože mimču se začalo špatně dařit. Proč myslíte, že hned lékaři neudělali císař, když rodička nespolupracuje? S čím otálejí? Moc to nechápu. Máte někdo zkušenost s tím, že vás označili za nespolupracující rodičku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15530
18.3.16 16:05

Protoze by dělali cs každé hysterce, přitom většina pak porodí sama (jen můj názor)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25496
18.3.16 16:06

Třeba doktoři doufali, že dostane rozum. Normální porod je míň rizikový než velká břišní operace. Když už to pak nešlo, tak holt ustoupili. A to jestli je hubená nebo ne nehraje roli. Důležitá je pánev a tu může mít úzkou i matrona. Spíš jsem slyšela názor, že ty hubenější rodí líp, protože je neobaluje vrstva sádla a mívají aspoň nějaké svaly a kondičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25496
18.3.16 16:07

A je škoda, že takové hysterky nemůžou doktoři šoupnout na chodbu ať si teda poradí sami, když nechtějí pomoc od nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.3.16 16:10

Ale ona omdlívala bolestí. A císařem rodit nechtěla, jenže v průběhu porodu císaře chtěla, protože hodně omdlívala a už nemohla. Nicméně poté říkala, že císař byl poté hodně bolestivý a už další mimčo nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
5864
18.3.16 16:10

Zajímalo by mě, jesltipomůže, když jiam předem vysvětlím (a třeba do porodního plánu/přání napíšu) že trpím panickými záchvaty úzkosti a sociální fobií a ůže se stát, že prostě vypnu a bude to jen na nich… mazku těžko člověk poručí a když už to v hlavě takhle pochroumané je, tak jeslti pak budou fungovat nějak jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6639
18.3.16 16:11
@Aspera píše:
A je škoda, že takové hysterky nemůžou doktoři šoupnout na chodbu ať si teda poradí sami, když nechtějí pomoc od nich.

8o hele odejdi na chodbu a přemýšlej o tom, jestli v sobě fakt nevykřešeš trochu empatie :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga

Ráda bych slyšela i verzi doktorů, ti by mohli i říct proč s císařem otáleli. A mohli by odpovědět na tvou základní otázku.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
5864
@Anonymní píše:
Ale ona omdlívala bolestí. A císařem rodit nechtěla, jenže v průběhu porodu císaře chtěla, protože hodně omdlívala a už nemohla. Nicméně poté říkala, že císař byl poté hodně bolestivý a už další mimčo nechce.

proněkteré matky je porod natolik stresující, že se s tím těžko vyrovnávají, ale to se může lety změnit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
18.3.16 16:15

@donaga že by protože doktoři tlačí ženu do přirozeného porodu za každou cenu? Já ještě nerodila, ale čeká mě to. A i když mám spoustu problémů, tak mě hodně tlačí do přirozeného porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
18.3.16 16:19
@Aspera píše:
A je škoda, že takové hysterky nemůžou doktoři šoupnout na chodbu ať si teda poradí sami, když nechtějí pomoc od nich.

Hele, já jsem teda nerodila, ale věřim, že to je obrovkej nápor na úplně komplet celýho člověka…fyzicky, psychicky. Rodička může být naprostá pohodářka a ta situace ji natolik zaskočí, že je z ní hysterka. Napadá mě, že by třeba pomohl hodně citlivý přístup nějaké sestry, případně jen krátký pokec s nějakým psychologem, co by ji uklidnil a vše by jelo v klidu? Ale to jsem asi hodně mimo mísu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5864
18.3.16 16:21

@Izzz já se kvůli psychickým problémům připravuju půl roku a stejně si nejsem jistá, jeslti se jima tam nezaseknu.. podle mě zdravej člověk taky nemůže vědět, cos ním udělají vyplavené hormony a cizí prostředí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
18.3.16 16:24

@katerina.Tr Já doktorům za zády nestojím a neposlouchám, jak někoho tlačí do vaginálního porodu :nevim: Já jako prvorodička jsem se zúčastnila kurzů, kde se něco o porodech vaginálních i operačních říkalo a věděla jsem, do čeho jdu. Během porodu se objevily komplikace a Dr se ujišťovali, jestli s případnou sekcí souhlasím, kdyby se jim to nedařilo zvládnout konzervativně. To je moje zkušenost, mě nikdo do ničeho nenutil. Ale fakt také je, že já nešla rodit s tím, že neco musí být tak a tak a ne jinak. V mé širší rodině se rodilo přesně půl na půl, půlka porodů císařem a půlka vaginálně a nikdo neměla nikdy pocit nějakého nucení.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9255
18.3.16 16:27
@Anonymní píše:

Taky jsem měla velice dlouhý vysilující nepostupující porod. Od začátku jsem měla silný pocit, že to nedopadne a taky ne. Nakonec jsem rodila sekcí a dodnes mám pocit, že to bylo zbytečné utrpení. Snažila jsem se to i tak zvládnout, ale tělo to stejně nedalo a taky jsem se dostala do stavu apatie, omdlévala jsem, pomočila se, byla jsem hysterická. Nicméně s nikým jsem nebojovala a snažila se spolupracovat. Tvoji kamarádku ale chápu, šáhla si na dno sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
18.3.16 16:27

Já rodila 40 hodin od odtoku plodovky a hned od začátku bolesti a výživný, ale bohužel k ničemu, porod se nerozbíhal, trpěla jsem jako blázen, vyzkoušela všechno možný, oni do mě nacpali všechno možný…spolupracovala jsem a nakonec mi museli udělat akutního císaře protože malá nesestupovala… takže 20 hodin je prd a když bych byla hysterická tak bych ničemu nepomohla…proč dělat císaře když porod probíhá normálně, bolest k porodu prostě patří…případně existuje epidural, když rodička chce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat