Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@iiiv píše:
Tak si ten přibalak přečti teď. Tam se to dozvíš
Nedozvim, situaci, kdy se prášky nasadí jindy než na začátku cyklu nebo během prvních osmi dnů (tj.+-během menstruace) příbalák neřeší ![]()
@Anonymní píše:
Nedozvim, situaci, kdy se prášky nasadí jindy než na začátku cyklu nebo během prvních osmi dnů (tj.+-během menstruace) příbalák neřeší
V mem pribalaku je obecna informace, ze obecne lze povazovat HA (minimalne tu moji) za plnici fuknci po sedmi dnech nepreruseneho, nepochybeneho brani v kuse. Ale nevim, zda je to univerzalne a obecne platne.
@sakota píše:
V mem pribalaku je obecna informace, ze obecne lze povazovat HA (minimalne tu moji) za plnici fuknci po sedmi dnech nepreruseneho, nepochybeneho brani v kuse. Ale nevim, zda je to univerzalne a obecne platne.
Mně ta sestřička vyloženě řekla, že chráněná budu až od první tablety druhého platíčka, možná to jen „sichrovala“.. asi tam ještě zavolám a nechám si to vysvětlit, abych v tom měla úplně jasno
nicméně snad to teda bude ok, čekat další měsíc, čili dva měsíce brát HA a nemít jistotu ochrany by se mi nechtělo.
Každopádně díky ![]()
Mne Dr i rekla, ze pokud prášky nasadím jindy než první den ms, tak se mám týden chránit i jinak a pak OK. Jinak mne třeba ha neudrží krvácení přes dvě plata, možná bych aspoň v prvním cyklu tu pauzu normálně udělala. Ať v tom nemáš ještě větší bordel
@Tichošlápek píše:
Mne Dr i rekla, ze pokud prášky nasadím jindy než první den ms, tak se mám týden chránit i jinak a pak OK. Jinak mne třeba ha neudrží krvácení přes dvě plata, možná bych aspoň v prvním cyklu tu pauzu normálně udělala. Ať v tom nemáš ještě větší bordel
Já si právě bohužel ještě před nasazením HA musela vzít kvůli nehodě s kondomem Postinor, takže mi ta sestřička řekla, ať beru dvě platíčka HA bez pauzy, protože Postinor mi cyklus rozhodil téměř určitě a těžko by se posuzovalo, co je menstruační krvácení a kdy tudíž nasadit HA.. Mám to takhle složitý a zkombinovaný ![]()
@Anonymní píše:
Já si právě bohužel ještě před nasazením HA musela vzít kvůli nehodě s kondomem Postinor, takže mi ta sestřička řekla, ať beru dvě platíčka HA bez pauzy, protože Postinor mi cyklus rozhodil téměř určitě a těžko by se posuzovalo, co je menstruační krvácení a kdy tudíž nasadit HA.. Mám to takhle složitý a zkombinovaný
To ale nedává moc smysl ne? Ty už tu ha beres, takže teď budeš mít akorát krvácení ze spadu. Je už fuk jestli to nasadila při ms nebo ne
Ahoj všem,
Prosím o radu. Nasazuju novou HA (po několikaměsíční pauze) a kvůli nedorozumění s lékárnící jsem si první tabletu vzala 3 dny po konci poslední menstruace - tj. nečekala jsem na začátek cyklu. Bohužel jsem si nepřečetla příbalák, věřila jsem lékárníci, která mě asi špatně pochopila..
Volala jsem na gyndu a sestřička mi řekla, že mám normálně dobrat to načaté platíčko a pak hned bez pauzy přejít na druhé platíčko, přičemž chráněná budu od první tablety z druhého platíčka.
Opravdu se pak (po dobrání 1. platíčka) na HA budu moct spolehnout? Nemůže se tím, že jsem si vlastně rozhodila cyklus nasazením antikoncepce takhle mimo, snížit účinnost? Máte s tím některá zkušenost?
Děkuju moc