Kdy začít dávat čaj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mišik
Povídálka 26 příspěvků 25.03.09 12:20
kdy začít dávat čaj?

Ahojte,
chci se zeptat, kdy začít dávat čajíky mimču? V porodnici říkali, že můžeme začít kdykoliv, ale doktorka zase tvrdí, že stačí až po 6.měsíci. Dáváme UM, ale zlobí nás prdíky. Díky za rady a mějte se! :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.09 12:28

ahojki, já dávala čaj cca od 3. měsíce na doporučení Dr., jednak proto, že bylo léto a vedro a taky z toho důvodu, že holka vyžadovala často kojení, díky čemuž pak měla bolení, míchalo se nestrávené mlíčko s novým, tak abych ji prý tzv. ošidila tím čajíkem. Byl to nějaký dětský od 1.měsíce, bylinkový.......... nikdy jsem nelitovala. nepřihlášená Anik

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 25.03.09 12:29

Fenyklový čaj můžeš od ukončeného 1. týdne, Já jsem dávala kvůli prdíkům asi od 5. týdne - koupila jsem babio - protože je slazenej laktózou a má probiotika.
Malýmu hrozně chutnal.

http://vltava2000.cz/…ULfenykl.jpg

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 25.03.09 12:32

Jsou čaje, které se můžou dávat skoro hned, třeba ten fenyklový, ale na prdíky to stejně nepomůže… Řešení prdíků si najdi v diskuzích, je tu toho hodně… :wink:
Myslím, že je zbytečný dávat čaje, dokud dítko je jen na mlíku. V tom dostane všechno co potřebuje i tekutiny. Dávat čaj jsme začali až po zavedení příkrmu a nahrazení mléčných dávek, právě jen kvůli tekutinám. Doporučují spíš vodu, ale tu mi malej nepil, i s čajem má problém, tak bojujem…

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 25.03.09 12:39

Ahoj, tak me mudra řekla hned po týdnu zavest čaj, když byly deti na UM, protože z UM se nenapijou. U tech kojených se doporučuje při teplých dní, při bolení. Já kojim a přesto mu jednou za den dám 100 ml fenykl čaje. Nevím, zda na to má vliv, ale od doby, co bumbá čaj, tak bolení nemá. Dávám ho v mezičase kojení, aby neblindil. Ale pokud je na UM určitě bych čajik davala.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 25.03.09 18:51

Ahoj, my jsme dávali čajíček bylinkový cca od třetího měsíce (začínalo léto), malý byl na UM už skoro od narození, kdybych měla zimní či podzimní miminko, tak bych s čajem počkala až do zavedení příkrmů :wink: :wink: :wink: V mlíčku mají dítka doopravdy vše :) :) :)

Kristýna

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 25.03.09 22:46

Ahoj,tak já malou kojila sedm měsíců a čajík fenyklový dávala od 14dní,během dne vždy cucnout a na prdíky zabíral perfektně....­..navíc bylo dost teplo......kojení je krásná věc,ale mít dítko u prsu každou chvilku kdy si řekne je otročina,kolikrát ani nemá hlad.......určitě tím nic nezkazíš

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.09 14:24

Ahoj,
podla mna, ked chces davat caj kvoli tomu, ze ma um a potrebuje este pit, daj obycajnu vodu.
Ked mas pocit ze musis davat caj, tak idealne bio, samozrejme NEPRISLADZOVANY!
Take male deticky nepotrebuju este dalsi cukor, zbytocne si bude zvykat na sladke pitie a potom moze byt problem so stravou, s preferenciou sladkych chuti atd. A neskor so zubkami…

Ked vam UM posobi velke bolesti bruska, skuste zmenit radsej UM.
 q

Takze ja osobne hlasujem za vodicku :-) Cajik radsej az neskor.

Majte sa, Leg.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.09 14:24

Ahoj,
podla mna, ked chces davat caj kvoli tomu, ze ma um a potrebuje este pit, daj obycajnu vodu.
Ked mas pocit ze musis davat caj, tak idealne bio, samozrejme NEPRISLADZOVANY!
Take male deticky nepotrebuju este dalsi cukor, zbytocne si bude zvykat na sladke pitie a potom moze byt problem so stravou, s preferenciou sladkych chuti atd. A neskor so zubkami…

Ked vam UM posobi velke bolesti bruska, skuste zmenit radsej UM.

Takze ja osobne hlasujem za vodicku :-) Cajik radsej az neskor.

Majte sa, Leg.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 10.03.13 17:43
kdy davat caj, kdyz je na prikrmech a kojen?

Ahojte, obnovuji diskuzi. ráda bych se zeptala. syn byl plne kojen do konce 6. mesice. ted jsem zacala s prikrmy - mrkev a bramboru v dobe obeda…vecer kasicku - uz tak mesic. zatim stale kojen. kdy zacit davat caj? tchyne mi porad vtlouka, at uz davam caj, ze ona by uz davala, ze musi mit strasnou zizen. ji rikam, ze kojim, tak z toho se i napije a ona ze neeeee, ze to neni na zizen… tak jsem z toho zmatena…

Leni78
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 10.03.13 17:49

Já myslím, že se zavedením příkrmů se zavádí i voda ( čaj ). Stalo se mi, že jsem stála u linky, natočila jsem si do sklenice vodu a pila, přitom jsem měla děcko na ruce a on se mi úplně sápal po sklenici, tak jsem mu dala z tý sklenice napít a napil se docela dost, měl žízeň. To bylo na 5 měsíci a to jsem kojila podle jeho potřeby a začala jsem přikrmovat na 4 měsíci, protože se sápal i po jídle. Takže kojím, dávám jídlo a dávám pití.

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 10.03.13 17:50

@evulkanov udělám mu čaj do lahvičky a nechám mu ho volně k dispozici. občas si cucnul. je to i dobré kvůli zvykání na jiné chutě, navíc syn při jídle hodně pije, jinak se vzteká. pokud pořád dost kojíš tak ho nemusíš nijak násilím nutit. spíš nechat zkoušet ;)

Run
Generální žvanilka 20608 příspěvků 10.03.13 17:51

@evulkanov já začala dávat s příkrmama, jen tak cvičně, stejně trvalo skoro půl roku než se opravdu napila většího množství.. Z mojí zkušenosti kojené děti nemusí žádný lahvičky, spíš je nachytáš na brčko nebo na normální hrneček..

Fima
Nadpozemská drbna 29295 příspěvků 16 inzerátů 10.03.13 17:56

@evulkanov Tekutiny jsem začala dávat se zavedením příkrmů. On to teda malen nechtěl, to je věc jiná, pít se naučil až v 9 měsících, ale stejně od příkrmů jsem mu každý den znovu a znovu to pití po jídle nabízela.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 10.03.13 18:01

Takze zkouset davat caj po tom obedovem prikrmu? a jaky caj? mam doma jakysi ovocny nebo hermankovy a pak bylinny, ale je tam napsane, ze to je na dobre spani. nebo mam koupit jiny? vubec nevim…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >