Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj holky, tak mě napadlo a zeptám se vás, kdy můžu bez starostí začít dávat prckovi polštářek pod hlavu? V cca kolika měsících?
Proc? Pokud ho nevyzaduje, tak vetsina deti zaryva hlavu spis pod. Moje ho zacala chtit az skoro ve trech, stejne tak deku.
Já dávám tak od dvou let, ani už nevim proč sme začli ale i kdyby tou dobou neměl nic by se nestalo ![]()
Ma ted v 9ti měsících a to z toho duvodu že na nem ráda spinka a tulí se k nemu, nemá ovšem nákej velkej tlustej polštář, má ten co měla v kočárku ![]()
Malému je 21m, zatím nedávám, nijak to nevyžaduje a hlavně by ten polštář musel mít rozměry matrace, strašně se točí a cestuje.
První mela cca od roka a to same bude mít i mladší. Máme ten malý z ikei.
Dcera ho dostala před třetíma narozeninami, syn ho zatím nemá.
Sibyla0: Mě to jen napadlo, dneska měl syn pod hlavou smuchlanou plínku a krásně si ji držel a pěkně spinkal…ale má jen 6 měsíců, tak určitě ještě počkám… Ale zajímalo mě, kdy kdo zhruba začíná ![]()
JayLee: Ty jo, ve 3. měsíci bych se bála, jestli tím neublížím ![]()
Okolo roku si všechny moje děti cíleně začaly lehat na peřinu, chtěli pod hlavou to měkké, takže dostali polštářek.
Hele nevím kolik našemu bylo, ale něco okolo roku a půl a začal si cpát deku pod hlavu, takže jsem poznala, že chce polštářek a bylo
Okolo 10. měsíce. Začal si pod duncat celou duchnu, tak mi ten polštářek přišel méně bolestný. Ale má úplně ten teňoučkej. Časem stejnak začal zase s tou duchnou. A teď v 15-ti měsících se v postýlce tak motá, že spí jednou s hlavou vejš, pak má zas duchnu namotanou pod bříškem, tak spí hlavou jakoby dolů
už to neřeším.