Kdy začít s čajíkem

973
19.7.13 20:04

Kdy začít s čajíkem

Ahoj maminky, mám dotaz :think: malému je 7týdnů a už se mě pár lidí ptalo zda dávám malému čajík na žízeň. Malý se narodil o 2 měsíce dřív a měl se narodit až 3.8.2013.Dostává mateřské mléko ale čím dál častěji i UM.Tak se chci zeptat zda mu už můžu dávat fenyklový čajík a nebo počkat třeba až do toho „termínu“ Díky za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3870
19.7.13 20:20

Ahoj, syn je na UM od narození, fenyklový čaj dávám od 1. týdne, hodně trpí na prdy, tak i kvůli tomu. Já bych řekla, že čajík už dávat můžeš, když má i UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13736
19.7.13 20:23

@Zdeňka86 - já bych dala na doporučení ošetřujících lékařů - UM bys měla mít taky pro nedonošené miminko.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
19.7.13 20:36

Čaj jsem začala dávat až s příkrmy na zapití, dřív nebyl důvod, vedra nepanovala.

• Nahlásit
  • Citovat
7257
19.7.13 20:42

UM pro nedonošené miminko mít nemusíš, jak se tu psalo. Mě se můj první syn narodil ve 32tt a měl klasická nutrilon 1 a čajík jsem mu dávala až později, ale protože nebylo potřeba, narodil se v březnu. Takže já bych klidně už teď v 7 týdnech dávala, ale jen trošku. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
19.7.13 20:43

Díky moc, zítra kooupím. Malý kolikrát nemá ani hlad a tak si jen cucne mléka, tak mu zkusím dát ten čajík… a vaříte ho hníček na den a pak vylijete a nebo ho máte v lednici? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
19.7.13 20:44

Ja zacala davat az ve 4 mes, driv vedra nebyly, kdyby jo, davala bych po porade s pediatrem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
19.7.13 20:49

Já mám dceru téměř 5 měsíců a je plně kojená, čaj ani vodu jsem zatím nedávala vůbec :nevim: když jsou hice, tak jí dávám napít MM i každou hodinu, počůraných plen má dost. Nabízet čaj plánuju až s prvními příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
19.7.13 20:50

@Zdeňka86 moje známá - dětská sestřička mi říkala, že pokud nechci čaj třeba kvůli prdíkům, tak klidně stačí na pití kojenecká voda, že ani čaj být nemusí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
19.7.13 20:56

@zolycka no slyšela jsem že ten fenyklový čaj je i na prdíky ale malý s tímhle problém nemá ale všimla jsem si, že kadí na „části“ že má problém vše vykadit najednou. Je ten čaj dobrý i na to? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
19.7.13 21:01

@Zdeňka86 myslíš jako že má tuhou stolici nebo že kadí vícekrát denně?… :nevim: já s tímhle osobně zkušenost nemám :oops: naše Anet je plně kojená, takýe u nás jsou stále míchaná vajíčka..někdy ob den, někdy vícekrát denně… a s prdíky taky neměla problémy.. takže já budu dávat na pití spíše tu kojeneckou vodu příp. čaj pokud by vodu nechtěla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4603
19.7.13 21:01

Pokud vyloženě netrpí na bolení bříška, tak bych čaj nedávala, kor, když máš nedonošeňátko, nedej na dotěrné otázky, nebo tady taky třeba za pár týdnů založíš diskuzi - známí se ptají proč ještě nedávám přesnídávku, lipánka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
19.7.13 21:03

@Zdeňka86 jinak mě se taky už asi tisíc lidí ptalo, jestli už dávám čaj…a ten údiv, když řeknu, že ne :roll: když je teplo tak prostě dávám anetce pít každou hodinu aniž bych čekala na její hlad…ona si cucne a hotovo :nevim: myslim, že to je ideální pro podporu tvorby MM :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
19.7.13 21:05

MM je tvořeno z více než 80% vodou, kojím plně ale když jsou vedra a nemám zrovna kde, tak nabídnu kojeneckou vodu nebo čaj, jinak dám cucnout klidně každou půl hodinu ;) http://www.kojeni.net/clanky2.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
973
19.7.13 21:12

Aha, holky díky moc za rady…tak já na ten čaj kašlu… to mu dám cucnou mléka a bude, když tak do rezervy koupím tu vodu a bude to!
@zolycka má ji právě tuhší, chudák jde poznat, že ho to trápí když začne tlačit :think: ode dneška začínám s Nutrilonem, tak to možná bude lepší, předtím měl Hami…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama