Trocha vína po KET

Anonymní
13.7.21 22:45

Ket a vino

Jsem 6. den po ket. Jsem zvyklá si večer dávat červené víno 1-2 dc. Po ket jsem nepila nic, až dnes mi volala kamarádka a já vypila cca 4 dc. Je to už můj 3. pokus a je toho asi na mě už psychicky moc. Muž sklízí seno, tak jsem se odreagovala.. Vadí to moc? :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
451
13.7.21 22:49

Tak spousta žen přijde na těhotenství později a pijí. Ale v tvém případě mi to teda přijde dost nezodpovědné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9860
13.7.21 22:50

No, jestli se musíš každý den odreagovavat vínem tak máš trochu problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2583
13.7.21 22:55

Tak víš že si po Ket a chlastás víno 👍🏻? Ses trošku nezodpovědná ne, odreagovat se můžeš i bez vína…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 22:57

@JancaS84 ne, nepotrebuji se odreagovavat, mame spokojeny a zcela klidny zivot, je to jen doplnek k veceri a pohoda s muzem po narocnem dni na hospodářství. Ale ted jsem po ket a zrovinka volala, tak jsem si dala trochu vic, rika se, ze dulezita je hlavne psychicka pohoda, ale asi jsem si mela dat spis vodu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 23:01

@Misasisi tak kdybych zjistila ze se zadařilo, nedam si ani ml. Jenze uz po 2 nezdarech tomu prestavam nejak verit a snažím se chovat normalne. Jde mi o to, jestli to vazne muze hodne uskodit, dokonce i lekari rikaj „zapomente ze jste zde byla a chovejte se uplne normalne jak jste zvykla“. Tak tedy nevim.. Vazne nikdy moc nepiju, max 2 dc.

• Citovat
  • Nahlásit
1232
13.7.21 23:03

Psychická pohoda :palec:
A tak alkoholičky, kuřačky a feťačky hřeší i jako těhotné, hlavně aby byla pohoda…..

Jinak tvé 4dcl vina bych nebrala jako tragédii, spíše nevím jak se zbavíš závislosti na víně, pokud budeš těhotná.
Přece jen sklenička denně, je už opravdu závislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2583
13.7.21 23:11
@Anonymní píše:
@Misasisi tak kdybych zjistila ze se zadařilo, nedam si ani ml. Jenze uz po 2 nezdarech tomu prestavam nejak verit a snažím se chovat normalne. Jde mi o to, jestli to vazne muze hodne uskodit, dokonce i lekari rikaj „zapomente ze jste zde byla a chovejte se uplne normalne jak jste zvykla“. Tak tedy nevim.. Vazne nikdy moc nepiju, max 2 dc.

Máš se chovat tak jako kdyby se povedlo tudíž nepit… Najdi si něco na odreagování jiného ale ne víno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21650
13.7.21 23:29
@Markéta188 píše:
Psychická pohoda :palec:
A tak alkoholičky, kuřačky a feťačky hřeší i jako těhotné, hlavně aby byla pohoda…..Jinak tvé 4dcl vina bych nebrala jako tragédii, spíše nevím jak se zbavíš závislosti na víně, pokud budeš těhotná.
Přece jen sklenička denně, je už opravdu závislost.

Ale prdlajs, dvě deci denně z nikoho závisláka neudělají… :roll:
Zakladatelko, úplně ok to není. Bereš hormony a to s alkoholem nejde dohromady. Vybodni se na víno, dej si radši džus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53790
13.7.21 23:41

Jako abys kvůli tomu nespala do konce těhotenství, to asi ne, ale i když to dvakrát nevyšlo, teď jsi do toho šla s tím, aby to napotřetí klaplo, ne? Tak se chovej jako těhotná, ten týden do testu tě nezabije. A čtyři deci v těhotenství bysis, pevně doufám, opravdu nedala. Ty piješ při telefonování s kamarádkama, chápu to správně? Nedáš si trochu vína, abys ho v klidu vychutnala, ale popíjíš ho při telefonování?
Jinak pokud ti doktoři říkali, ať se chováš normálně, tak asi kdybys kouřila dvě krabičky denně, taky si je nedáš, protože je to pro tebe normální. Jasně, extrém, ale zrovna alkohol (nepočítám decku na oslavě, ale víc jak půl lahve na posezení), cigarety a drogy jsou věci, u nichž se na absenci v těhotenství snad shodnou i ti nejbenevolentnější zastánci názoru, že netřeba se nijak přehnaně šetřit a omezovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.7.21 23:48
@Anonymní píše:
Jsem 6. den po ket. Jsem zvyklá si večer dávat červené víno 1-2 dc. Po ket jsem nepila nic, až dnes mi volala kamarádka a já vypila cca 4 dc. Je to už můj 3. pokus a je toho asi na mě už psychicky moc. Muž sklízí seno, tak jsem se odreagovala.. Vadí to moc? :oops:

Prosimtě…nestresuj se! A to je řada odemkne jako lékařky. Červené víno je antioxidant. Uvolnit stres je taky potřeba. Toto množství NEMŮŽE mít vliv. Netvrdím, že se má v těhotenství pít, ale tohle je úplně nepodstatné. Držím palce.
P. S. doufám že máte seno pod střechou my jsme to stihli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
13.7.21 23:48
@Anonymní píše:
@JancaS84 ne, nepotrebuji se odreagovavat, mame spokojeny a zcela klidny zivot, je to jen doplnek k veceri a pohoda s muzem po narocnem dni na hospodářství. Ale ted jsem po ket a zrovinka volala, tak jsem si dala trochu vic, rika se, ze dulezita je hlavne psychicka pohoda, ale asi jsem si mela dat spis vodu…

Ano, měla jsi si dát spíš vodu… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
13.7.21 23:53

@Yasmina21
Kdo jste bez viny hoďte kamenem…

K ničemu nepomůže zakladatelku stresovat, navíc bezdůvodně, naopak by bylo hezké aby byla co nejvíce v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21650
13.7.21 23:58
@drOl píše:
@Yasmina21
Kdo jste bez viny hoďte kamenem…K ničemu nepomůže zakladatelku stresovat, navíc bezdůvodně, naopak by bylo hezké aby byla co nejvíce v klidu.

Jak bezdůvodně? Skoro půl litru vína po ketu fakt není v pořádku. Už se stalo, s tím nic nenadělá, ale opakovat by se to nemělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
14.7.21 00:01
@Janli píše:
Jak bezdůvodně? Skoro půl litru vína po ketu fakt není v pořádku. Už se stalo, s tím nic nenadělá, ale opakovat by se to nemělo…

Z medicínského a empirického hlediska zde je takřka nulová pravděpodobnost teratogenního či abortivního účinku. To je vše.
Ostatní je věc morálky ne medicíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat