Bakterie Klebsiella - máte zkušenost?

Anonymní
9.3.10 13:35

Klebsiella

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s touto bakterií. Cca před rokem mi začaly bolesti podbřišku, pokaždé jsem si řekla, že to může být od močového měchýře/nachlazení, pak to za pár dní přešlo, ale za čas se zase opakovalo. Po několika měsících jsem zašla ke gynekologovi, který zjistil ve stěru z pochvy tuto bakterii. Je tam pořád, přestože jsem brala 2× antibiotika. Dr. mi neřekl, kde jsem k tomu mohla přijít, jen se mě ptal, jestli jsem nebyla v nemocnici (rodila jsem v létě 2008, císařem) nebo jestli jsem se nekoupala ve špinavé vodě (nekoupala).
Docela už mě to trápí, protože se to táhne tak dlouho, a taky proto, že bychom s manželem chtěli další dítě a netuším, jak dlouho léčba může trvat. Už 2× jsem se dr ptala, jaké mám vyhlídky, pokud jde o další těhotenství, odpověděl, „že by v tom problém neviděl“ a že se mám zeptat „příště“, to je taková odpověď neodpověď… Proto bych se chtěla zeptat, jestli některá z vás má podobnou zkušenost, případně jak dlouho jste se léčily a za jak dlouho po zbavení se této bakterie jste otěhotněly.
Předem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

lujzelota
12.3.10 13:41

Klebsiella

Ahoj, dnes jsem mluvila s gynekoložkou a mám ji taky v pochvě. Považuju ji za suvenýr z ORL Bulovka, kam jsme docházela na injekce kvůli těžké angíně. Hned vedle je urologie, kam jsem se vzhledem k délce čekání zastavovala na wc…Angínu mi vymlátili antibiotiky, teď mi budou antibiotiky vymlacovat Klebsiellu v pochvě, díky kterým zas pak druhotně dostanu nějakou mykózu beztak…doktorka mi dala hned po provedení stěru na kultivaci naslepo ty žkuté hnusné globule Macmiror, jak všecko zašpiní a nejdou vyprat, ale musím říct, že mám subjektivní pocit, že zabraly.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.3.10 21:50

Ahoj,
a co ti dr řekla o původu té bakterie? Mně dr řekl, že se vyskytuje ve špinavé vodě/půdě nebo se ptal, jestli jsem nebyla na nějakém zákroku v nemocnici… Antibiotika jsem měla už dvoje a klebsiella ve stěrech je pořád. Teď dostanu autovakcínu, mimo to mám jít na gastroenterologii „vzhledem k původu bakterie“…

• Nahlásit
  • Citovat
lujzelota
14.3.10 09:12

Klebsiella

My jsme spolu ani nestihly mluvit, jen mi na netu stihla rychle napsat, ze tam je, nacez jim v ordinaci vypadlo pripojeni, tak jsem jen brnkla jeji sestre, ze nasi jedou za mnou do prahy, a ze se mamka stavi pro recept. Napsala mi doxycyklin 100mg 1O tobolek, v dávkování, první den dvě tobolky naráz a potom po jedné co 24 hodin. Ovsem pote, co jsem trosku googlovala, si myslim, ze se tim nic nevyresi, jedna se o hodne rezistentni bakterii.
Na gastroenterologii te posilaji proto, ze Klebsiella se casto muze vyskytovat v travicim traktu - takze v podstate pokud budes pozitivni na vyskyt i ve strevech, budes v podezreni, ze se spatne utiras po stolici.
Ja ji povazuju opravdu za suvenyr z Bulovky, kam jsme dochazela na injekce, protoze jsem se docetla, ze se jedna o bakterii, kterou si bezne odnaseji z nemocnice pacienti s olabenou imunitou. Ja beru leky snizujici imunitu kvuli chronickemu onemocneni strev. Pripadne je to asi suvenyr ze sauny, kde jsem byla v tydnu predtim, nez mi zacaly potize.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.10 13:14

Ahoj, tak já už jsem objednana na gastro…
Myslíš opravdu, je jsi k ní mohla přijít na wc nebo v sauně? Já jsem to pochopila tak, že jde o pobyt v nemocnici nebo o souvislost se zákrokem. Možná jsem to pochopila špatně, je pravda, že na netu se mi nepodařilo najít nějaké souvislé informace a od dr jsem se taky moc nedozvěděla.
V hygieně problém nebude, spíš jde o to, proč se v těle pořád drží. Sestra na gastro mi řekla, že budou pátrat po zánětu ve střevě, který by podporoval množení bakterií.
Ten Doxycyklin je antibiotikum nebo tablety na zavádění? Já jsem brala nejdřív Klacid, pak Deoxymykoin, Macmiror jsem měla taky kdysi, pak Betadine a teď Klion - vaginální tablety.
Budu ráda, když dáš vědět, jak ti léky zabraly, příp. co ti o té bakterii řekla dr…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.10 13:17

Ještě mě napadá, píšeš, že bereš léky kvůli onemocnění střev, můžu se zeptat, jaké? Nějaký zánět?

• Nahlásit
  • Citovat
lujzelota
16.3.10 21:18

Doxybene jsou normalne antibiotika. Docela zavidim Klacid, ten mi prijde takove vyvinutejsi kvalitnejsi antibiotikum, nebo ma snad cistejsi farmakovyrobu, nevim, ale z tohoto mi je docela blbe a jsem unavena.
Beru Pentasu, mam ulcerozni kolitidu - autoimunni idiopaticky zanet sliznice tlusteho streva. Jinak endoskopie streva se neboj, do zaludku je to rozhodne hroznejsi, jak se clovek davi. A lidi, co na tech endoskopiich jsou, jsou hodni a budou delat vse pro to, aby to pro tebe bylo co nejmene stresujici.
Jsem presvedcena, ze jsem to chytla na wx na Bulovce, hned vedle ambulance ORL je urologie, a ja chodila tam, ze tam jsou novejsi zachody, na ORL je stary a musi se tam jit por klic, atp. Dalsi moznost jedine ta sauna, a dal uz mi zbyva jen nakazeni nastroji na ORL nebo gyneko. Pred rokem jsme stresovala po styku nejakym slozitym partnerem, nechala si na dvou mistech udelat veskere vytery, rozbory a kultivace, a nic jsme nemela, nemuzu to mit v sobe dlouho a fakt me nenapada, kde a skym bych k tomu prisla.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.10 22:16

Mně bylo špatně po Deoxymykoinu, bolel mě z něj žaludek, nemohla jsem se dočkat, až ho doberu…
Jsem objedaná na rektoskopii, co jsem tak pochopila, je to z těch vyšetření na gastro „nejpříjemnější“, už abych to měla za sebou.
Taky pořád přemýšlím, kde jsem k tomu mohla přijít. Nechce se mi věřit, že v porodnici, kde jsem byla v létě 2008 a problémy jsem začala mít až cca před rokem. Mezi tím je docela dlouhá doba…

• Nahlásit
  • Citovat
lujzelota
16.3.10 23:25

Rektoskopie je vysetreni, ktere je malo invazivni, sondou ti prohlednou jen konecnik, maximalne lehounce dale, to ani neucitis. Existuji varianty, ktere jdou daleko, daleko hloubeji, chodim na to pravidelne a ver mi, ze je na svete fura horsich veci.Vtipny je klystyr, mas ho udrzet 15 minut, coz je nadlidsky vykon, ale zase se clovek jednou za cas poradne vykadi.....Clovek ma poprve pociit, ze zemre studem, ale ono neni proc, je to proste jak gynekolog.

• Nahlásit
  • Citovat
eva benesova
12.7.13 15:42

Klebsiella bydlí trvale ve střevech,

Při haemeroidech se tahle potvora spolu s jinými snadno stěhuje do močvých cest a do pochvy. Musíme si proto vzorově utírat po stolici i po močení kapičky spolu se stolicí výhradně zepředu dozadu. U silnějších lidí je to těřší, ale dá se to nacvičit. Vyplatí se to, učme to i naše děti. :D

• Nahlásit
  • Citovat
Jana 88
9.8.13 19:14

Ahoj,
jsem těhotná (14 týden) a zjistili mně klebsellu. ATB brát nemůžu a mám strach, že ta odolná potvora ublíží miminku. Nemáte s tím někdo zkušenost?…já jsem zoufalá. Gynekoložka mně k tomu nic moc neřekla a na internetu toho moc není.

• Nahlásit
  • Citovat
9.12.13 11:09

Cau jani..jak si dopadla u dr??Ja se s klebsiellou trapim uz dva roky. 6krat rocne ATB…a nic nezabira…Taky se snazime o babo jen kdyz je tam ta potvora, tak se bojim.Uz jsme o jedno prisli prave kvuli tehle potvore.Jak si na tom ty??brala si neco??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.14 16:34

Knebsiella potvora. FNO
Po menším operačním zákroku močových cest u p. Mudr. Sikory na urologii na Mětské nemoc. Ostrava (MNO) začátkem listopadu 2013 jsem byl jím za 4 dny poslán domů, že jsem OK. Dostal jsem 3 dávky antibiotik.Pro neustálé horečky 15.12 jsem u mé Obv. Lékařky dostal další antibiotika. 28.12.jsem však dostal 39,9ⁿC a sanitka mě odvezla do nemocnice v Krnově, kde mě odborně prohlídl urolog Mudr. Polách. Provedl důsledný rozbor krve a moči, kde zjistil velmi špatné složení mnou dodaných vzorků a s vážným ohrožení LEDVIN, zavedl mi katetr 27.12, tj trubice z močového měchýře ven.MNO urologie mě ihned ač neradi hospitalizovali od 28.12 do 2.1.2014 a vysoké složení biochemie sCRT, to se spravilo a poslali mě domu, že jsem OK. Nefrologické vyšetření ledvin Mudr. Dudková pracující profirmu B. BRAUN Avitum sro však po rozboru moče a krvi usoudila 27.2. že složení potvrdilo KNEBSIELU ESBL, která reaguje pouze na inj.ATB ( kapáky).Kde se na mě vzala tato vzácná bakterie? Na kterou nepřišli na MNO Fifejdách a můj urolog Mudr. Sikora? Že musím si nají urologa a ihned se nechat hospitalizovat u něho.
3.3.2014 jsem byl ihned hospitalizován na urologii v Fakultní nem. Ostrava Poruba (FNO) Zde si mě vzal do parády pan urolog Mudr. Král. pod vedením Primáře Mudr. Krhuta se podařilo knebsielu usmrtit.To se pozná prý za 14 dnů. Dostal jsem cévky B_Braun prof.14 na 3 měsíce 450 ks, které si budu místo katetru zavádět šám. Knebstela ukončila funkčnost mého močového měchýře díky laxnímu přístupu neurologa a MNO Fifejdy vám je nedoporućuji. Přístup ke mě jako k pacientovi od FNO k osobě ZTP a laikovi je moc pěkný. jsem tu ještě dne 14.3 hospitalizován. Výborná kuchyně a mezilidské vztahy jsou OK a dává mi možnost zapomenout na minulost.
Za to všechno, že jsem mezi živýmy chci poděkovat mé milované ženě Dáje a dceří Bágu.
Marod Pája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.14 17:28

rada

Nemám s tím docela dobré zkušenosti. Nikdy jsem i neměla, ale potíže s tou potvůrkou měla moje maminka. Trvalo docela dlouho, než se toho zbavila, ale jednou se toho zbavila :palec: tak jsem ti jen chtěla říct, abys to vydržela a nevzdala to, protože se toho po nějakém čase zbavíš :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
15.3.14 17:40

MOhl si ji mit davno v sobe.Zas tak vzacna neni. Clovek ji ma v sobe a roky nemusi delat zadny problem.Pak je telo oslabeny, v tvym pripade operace a ona se aktivuje. A nebo samozrejme jde o formu nozokomialni nakazy, tj nakaza pri pobytu v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama