Reklama

Klid v těhu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nickynel
Nováček 8 příspěvků 08.09.18 21:11
Klid v těhu?

Ahoj holky, chtela bych se Vas zeptat, jak moc ma clovek dodrzovat klidovy rezim v tehu. Jsem ve 14. tydnu, poprve. :) Mame baracek v rekonstrukci, prace na nem je muj konicek a ted se snazim vsechno jeste nejak doladit dokud mi to pujde. Necekali jsme ze se nam mimco povede takhle rychle, ze domek nedodelame… Uvnitr mame prvni patro cca hotove, neni to, ze bychom byli vylozene na stavbe. Dneska jsem bílila strop jen par metru, pak uklizela a bezne zenske prace pradlo, uklid, zahradka a tak. A vecer uz me zacal bolet podbrisek. Picha me v nem s kazdym krokem cely vecer. :? Kdyz lezim tak boli jen trosku. Uz se mi to jednou stalo, kdyz jsem poklizela v garazi. Je to normální, ze se to v brichu meni a proto to boli, nebo je opravdu potreba se nejak vic krotit? Jak moc jste odpocivaly a setrily jste se vy? Treba to malovani mi neprijde jako namahava prace. Chtela bych stihnout tolik veci, nez se prcek narodi, abychom to tu meli hezky. Pri praci se to vse tezko stiha. Jsem nervozni z toho ze to neni podle mych predstav… Partner samozřejmě pomaha, kdyz muze. Ted dělá sam fasadu, tak ho nechci otravovat s tim, ze chci nekde zrejt zahonek, nebo ze mame rozplacane komary na stene a je potreba vymalovat… :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 08.09.18 21:16

Za me se ten klid trochu precenuje, ja jeste v patem mesici nosila prkna na vestaveny skrine do 2patra rucne, do 7 mesice jsem jezdila na skutru a takrka od poceti jsme se stehovali a ja jen makala, jak doma, tak v narocne praci.
Asi staci zdravy selsky rozum a kdyz delo da signal, ze neco boli, zaridit se podle toho.

lachtanice86
Kelišová 6000 příspěvků 08.09.18 21:20

@Nickynel jsem 29tt. Dnes jsme malovali 3mistnosti, 2vrstvy, potom úklid těch kapek ž podlahy. Sem tam.. Před tím samozřejmě k tomu příprava, škrábání a lepení, chlap dnes lepil sklo za kuchyňskou linku, já ho cistila od silikonu a lepidla po celé délce, cca 3metry. Navíc k tomu úklid po odchodu dělníků po rekonstrukci. Já pomalu dnes nosila všechny věci zpet do kuchyně, která byla usazena až včera. Chlad dělal podhledy a já teď konečně vytrela, dnes již po 3. K tomu jsem dělala normálně jidlo, úklid, praní. Teď k večeru už břicho cítím ale jinak ok. Ptala jsem se doktora a řekl mi podle pocitu. A taky chodím normálně do práce. A to mám před sebou ještě priprava pokojíčku. Nemám vůbec nic a s chlapem máme rozhodnuto dělat do od podlahy až po strop my dva.

Příspěvek upraven 08.09.18 v 21:24

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 08.09.18 21:22

Já až do devátého měsíce skládala nábytek na bytě. Ale. Každá jsme jiná a každé tělo je jiné. Pokud už tě bolí břicho, tak si dej odpocinkovy den.

Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7997 příspěvků 08.09.18 21:24

Poslouchám tělo, tzn když mě něco bolí tak si lehnu, ale denně nosím cca 13kg syna (jsem ve 22tt) kvůli venčení psa - je to lehčí než tahat kočárek, v prvním těhotenství jsme rekonstruovali byt a končili jsme 6t před porodem :D zrovna teda malování bych asi nedělala, je jasný že jak se napínáš nahoru tak to břicho dostane zabrat, jako ano dělat ale všeho s mírou, pokud se cítíš dobře tak pracuj, pokud Tě něco bolí odpočiň si, věř že tomu miminku je jedno jestli bude na zdi rozpláclý komár nebo bude čistě bílo, první měsíce nepotřebuje nic než mámu a spánek ;)

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 08.09.18 21:25

Já tedy byla z důvodu nebezpečného povolání doma,ale v 5. měsíci jsme se stěhovali,já si sama malovala kuchyň a uklízela úplně šílenou špínu po bývalých nájemnících. Břicho jsem občas cítila,ale nic strašného. Celkově jsem celé těhotenství neustále něco vymýšlela a dřela na zahradě. A mimčo se narodilo zdravé. Ale o nikoho jsem neslyšela,že bych měla být v těhotenství v klidu,naopak mi doktor řekl,že se mám věnovat normálním činnostem,jak je tělo zvyklé.

ugluk
Hvězda diskuse 42602 příspěvků 08.09.18 21:26

Tělo si řekne. Jsou období, kdy by člověk jenom spal a spal a spal. A pak je zas plný energie. Nemyslím, že v nekomplikovaném těhotenství by se měl dodržovat klid, koneckonců matky více dětí už ho asi nebudou mít nikdy :) Netahala bych nic extra těžkého, nepřepínala se, ale že bych neodnesla tašku s běžným nákupem nebo nemalovala pokoj, to zas ne. A ono pak ženská, která se celé těhotenství jenom neppovaluje a nenechá opečovávat, je pak k porodu v mnohem lepší kondici, a to se hodí ;) Takže s těžkýma a namáhavýma věcma ať pomůže chlap nebo okolí, ale pokud nejsou žádné problémy a klidový režim vysloveně předepsaný doktorem, tak používat rozum a poslouchat vlastní tělo.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 08.09.18 21:26

Holky, ale nepřehánějte to. Já si taky myslela, jak můžu, bylo mi hej a v 25tt jsem rodila :,(

Nickynel
Nováček 8 příspěvků 08.09.18 21:36

Dekuju holky moc za Vase komenty :kytka: koukam, ze tu je hodne pilnych vcelicek. Od partnera, rodiny, kolegu furt slysim, jak se mam setrit a odpocivat, ale me to nebavi… Tak jsem rada za vase rozumne nazory. :kytka:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 08.09.18 21:47

@Nickynel taky bych poslouchala tělo, pokud vám není hej tak ano pracovat, ale rozhodit si to do víc dnů… A taky zvážit jaké činnosti… Přesně jak někdo psal, zrovna malování může být logicky námaha na břicho… Takze všeho s mirou

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 08.09.18 21:52
@Nickynel píše:
Dekuju holky moc za Vase komenty :kytka: koukam, ze tu je hodne pilnych vcelicek. Od partnera, rodiny, kolegu furt slysim, jak se mam setrit a odpocivat, ale me to nebavi… Tak jsem rada za vase rozumne nazory. :kytka:

Tak neco delat muzes, ale zrovna malovani, myti oken, veseni pradla - takove ty veci, kdy se natahujes nahoru, vhodne nejsou.

Ja byla taky hrdinka, skakala jsem s kocarkem po schodech nekdy v 6. mesici a najednou LUP a udelala se mi docela velka brisni kyla.

Takze ano, ale s mirou.

nika1988
Kecalka 491 příspěvků 08.09.18 21:54

@Nickynel me bricho bolelo dost-doktor rikal jak se zacala zvetsovat deloha.Ja to nejak neresila,pocitsm ze uz mas za sebou genetiku a pokud je v pohode,delala bych vsechno normalne,akorat nezvedala nic tezkyho a nenosila treba tezky tasky apod.Ja litala jak torpedo do 9 mesice,doma bych se zblaznila

ugluk
Hvězda diskuse 42602 příspěvků 08.09.18 21:58

Tak třeba malování máme s mužem rozdělené tak, že já oblepím a zakryju všecko, co zakryté být má (práce mizerná, ale nikterak namáhavá), štětcem vyřeším všecky rohy a detaily kolem zásuvek a vypínačů… a on pak přejede válečkem ty velké plochy a stropy (což jde mnohem rychleji, ale zas je to fyzicky náročnější).

Příspěvek upraven 08.09.18 v 21:58

potvurka89
Závislačka 2757 příspěvků 08.09.18 21:58

Přidám se s názorem že všeho s mírou. Myslím si že už naše babičky dodržovali nemýt v těhu okna a podle mě tím i nemalovat a proč ? Aby se vám dítě neuškrtilo na pupeční šňůře a pak si sami riskněte jestli to pak když tak rozdýcháte. Je pravda každá jsme jiná ale dělejte jen tak namáhavou práci jako do teď v životě ne víc na co tělo není zvyknuto :)

rozand
Závislačka 2865 příspěvků 08.09.18 22:07

@potvurka89 To je blbost na entou, proč by se mělo uškrtit? Co je na tom jiného než třeba na utírání prachu? :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >