Kluk má strach z návštěvy rodiny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 22:22

Kluk má strach z návštěvy rodiny

Ahojte holky, zažila jste někdy v rodině, že se obáváte návštěvy příbuzných? Minulou návštětu přijela celá rodina s manželovi strany.. Nemám problém s dětmi, kolikrát jsem měla tady jak malé děti, větší i samotné děti.. Někdy to bylo horší, ale dalo se to..
Bohužel tato návštěva je taková, co jsem nikdy snad nezažila.. PO návštěvě zbyly oči pro pláč, kluk dokonce v půlce návštěvy plakal, že at jedou..
Chci napsat, že kluk nemá problém s jinými dětmi, hračky s ničím a ni rodinou, ale to co zbylo.. to se nedá popsat..
Chlapec švagrové, se neumí hrát, ale opravdu neumí.. Všechny stavebnice vysypanéna hromady, co se dalo vylét se vylelo, co se dalo vyhodit z krabice se vyhodilo, jedna velká hromada všeho, křehčí věci rozbité.. I když se to zdá přehnané, tak opravdu pomalu nic nebylo na svém místě..
Nikdo nikoho nehlídá, všichni sedí, a kluk ničí v pokojíku, uklízela jsem to tři hodiny..jenom jeho,, hraní
O to nejde, ale jde spíš o to, že orpavdu poničí, kluk v půlce návštěvy plakal, bokema říkal at jedou..
Ted mají přijet, nevím vůbec jak se k tomu postavit. Klukovi je 4,5 roku, bohužel je malinko opožděný- ale prostě, se vypustí a sedí se nic..nikdo si ho nevšímá…
Nikdy jsem návštěvy tohoto typu nehrotila, ale mají přijet za 14 dní a u nás jediné co se řeší, že kluk na nervy, že přijede malý. Má už 8 let, tak už má i jiné věci.. Nemá už vyloženě ty dětské- kostky, nebo autíčka takové ty dětské.. Má třeba puzzle, lego atd
Nevím, jak se k tomu postavit, jeslti něco manželovi říct nebo co s tím.. Musím sama uznat, že za tu dobu, co k nám chodilo víc dětí toto jsem nezažila a opravdu to neni o tom, že je to dítě od švagrové!!
Dokonce jsem sama jediná za ním běhala a snažila se nabízet, hračky, které by ho mohly zaujmout jenom to vzal zachodil a vypypal, kdyby si něco vzal klidně bych se s ním i hrála, ale bohužel..
Nechci, aby to vyznělo, že je to prostě švagrová tak ze, o tom to neni, klidně nachystám nějaké hračky, klidně se i pohraju, ale prostě on zájem o hraní nemá, jenom vzít a zahodit.. ani s klukem si nehraje tak nevím no.. 4hodiny jsem opavdu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11665
12.1.22 22:32

Je to ještě dost malé dítě. Můj čtyřletý by taky spoustu zničil, ne proto, že je nevychovaný, ale proto, že jsou to pro něj prostě nevhodné věci, které by ho samozřejmě strašně zajímaly. Chceš radu? Schovej všechno, co by mohl zničit či rozházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25466
12.1.22 22:34

Co může rozbít a na čem tvůj syn lpí, stejně jako dražší věci, elektroniku, prostě schovat do skříně. Nechat třeba lego nebo jestli máte magnetickou stavebnici, ty jsou nerozbitné :nevim: co jiného, když má přijet ničitel.
Syn by byl taky z takové návštěvy na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23068

Oslovení „kluk“ je něco strašného, vůbec nevím, jestli tvůj je ten mladší nebo starší :nevim: prostě co nechceš, aby zničili, tak schovej. Jídlo a pití budou mít jen v kuchyni a když se bude chovat nevhodně, tak ho srovnej. Co jinýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4245

Po tobě číst text je něco. Nemůžete se sejít v kavárně s dětským koutkem nebo v herně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567

Veškeré drobné a křehké hračky jako je např. puzzle, lego, postavičky atd. bych dala tam, kde je chlapec nenajde. Třeba do ložnice. Nechala bych jim na hraní jen větší hračky. Pokud by to bylo i tak špatné, tak bych normálně návštěvě řekla, že takhle, aby ničil a vyhazoval hračky to opravdu nepůjde. Ke konci před odjezdem bych ho zapojila do úklidu hraček. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5415
12.1.22 22:36
@Anonymní píše:
Ahojte holky, zažila jste někdy v rodině, že se obáváte návštěvy příbuzných? Minulou návštětu přijela celá rodina s manželovi strany.. Nemám problém s dětmi, kolikrát jsem měla tady jak malé děti, větší i samotné děti.. Někdy to bylo horší, ale dalo se to..
Bohužel tato návštěva je taková, co jsem nikdy snad nezažila.. PO návštěvě zbyly oči pro pláč, kluk dokonce v půlce návštěvy plakal, že at jedou..
Chci napsat, že kluk nemá problém s jinými dětmi, hračky s ničím a ni rodinou, ale to co zbylo.. to se nedá popsat..
Chlapec švagrové, se neumí hrát, ale opravdu neumí.. Všechny stavebnice vysypanéna hromady, co se dalo vylét se vylelo, co se dalo vyhodit z krabice se vyhodilo, jedna velká hromada všeho, křehčí věci rozbité.. I když se to zdá přehnané, tak opravdu pomalu nic nebylo na svém místě..
Nikdo nikoho nehlídá, všichni sedí, a kluk ničí v pokojíku, uklízela jsem to tři hodiny..jenom jeho,, hraní
O to nejde, ale jde spíš o to, že orpavdu poničí, kluk v půlce návštěvy plakal, bokema říkal at jedou..
Ted mají přijet, nevím vůbec jak se k tomu postavit. Klukovi je 4,5 roku, bohužel je malinko opožděný- ale prostě, se vypustí a sedí se nic..nikdo si ho nevšímá…
Nikdy jsem návštěvy tohoto typu nehrotila, ale mají přijet za 14 dní a u nás jediné co se řeší, že kluk na nervy, že přijede malý. Má už 8 let, tak už má i jiné věci.. Nemá už vyloženě ty dětské- kostky, nebo autíčka takové ty dětské.. Má třeba puzzle, lego atd
Nevím, jak se k tomu postavit, jeslti něco manželovi říct nebo co s tím.. Musím sama uznat, že za tu dobu, co k nám chodilo víc dětí toto jsem nezažila a opravdu to neni o tom, že je to dítě od švagrové!!
Dokonce jsem sama jediná za ním běhala a snažila se nabízet, hračky, které by ho mohly zaujmout jenom to vzal zachodil a vypypal, kdyby si něco vzal klidně bych se s ním i hrála, ale bohužel..
Nechci, aby to vyznělo, že je to prostě švagrová tak ze, o tom to neni, klidně nachystám nějaké hračky, klidně se i pohraju, ale prostě on zájem o hraní nemá, jenom vzít a zahodit.. ani s klukem si nehraje tak nevím no.. 4hodiny jsem opavdu…

Zamkni klukovi pokojíček, resp. zamkni všechny místnosti, kde nemá cizí dítě co dělat - pokud bude s vámi v obýváku, snáz ho uhlidate. A návštěvě řekni, ať pro něj vezme nějaké věci na zabavení… Taky můžeš po nějaké době navrhnout společnou procházku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8156
12.1.22 22:37

Máte 14dni na to, abyste cenné hračky i jiné věci schovali… zkrátka vše, co by mohl 8lety kluk obrečet. A především říct manželovi, že by měl svou rodinu taky kočírovat. A mladému ať už to vyzní jakkoli, tak upozornit, co smí a co ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 22:39

Ano, většinu hraček schovejte.
A se švagrovou před návštěvou promluv a požádej ji, aby jste společně vymyslely plán, jak zabránit opakování situace z poslední návštěvy.
Ideálně chvilku pobuďte doma, a pak se vydejte s dětmi ven na procházku.
Až se vrátíte zpátky do tepla, syn švagrové bude mít náladu na spaní a ne na rozbíjení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2418
12.1.22 22:41

A proč jsi ho to nechala dělat? Proč jsi ho nesrovnala ty? Já bych ho nenechala ničit synovi hračky a klidně bych řekla mamince, ať si dítě hlídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 22:42

To je těžko já uklízela hromádku s oblečeným, co vytáhl ze skříně, s s figurmama od člověče nezlob se, do toho pokreslené dva plyšáky.. ono to nejde takto něco schovat..Kdybych jenom pípla je zle…
Stačilo když přinesl rozlítý sliz, tak se obořili na mě, proč to tam máme, že to mám někde dát.. Za chvilku to samé s foukacími fixemi atd..
Jenomže všichni si sednou v obýváku v četně rodičů a je.. Já si nedovolím, třeba vzít a mirně zvýšit hlas to ne..protože se to nesmí.

• Citovat
  • Nahlásit
23068
12.1.22 22:45
@Anonymní píše:
To je těžko já uklízela hromádku s oblečeným, co vytáhl ze skříně, s s figurmama od člověče nezlob se, do toho pokreslené dva plyšáky.. ono to nejde takto něco schovat..Kdybych jenom pípla je zle…
Stačilo když přinesl rozlítý sliz, tak se obořili na mě, proč to tam máme, že to mám někde dát.. Za chvilku to samé s foukacími fixemi atd..
Jenomže všichni si sednou v obýváku v četně rodičů a je.. Já si nedovolím, třeba vzít a mirně zvýšit hlas to ne..protože se to nesmí.

Ale smí. Jestli celá rodina nedokážete zkrotit jednoho smrada, tak si nestěžuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24402
12.1.22 22:47
@Anonymní píše:
Jenomže všichni si sednou v obýváku v četně rodičů a je.. Já si nedovolím, třeba vzít a mirně zvýšit hlas to ne..protože se to nesmí.

Nebyla jsi teď ve Výměně manželek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
12.1.22 22:48

Já jsem hodně tolerantní, sama mám děti jak uragan, ale abych před návštěvou vyklizela celej barák a schovávala půlku vybavení, to fakt ne. Decko bych zlacifikovala sama, když se k tomu nemají rodiče. Nějaké návštěvy u nás jsem taky musela usměrnit já, až teprve potom to došlo matce toho dítěte a začala si ho hlídat sama. Taky je dobrý říct před vypustenim děti pravidla. Jídlo a pití nesmí do patra, věci z této poličky nebrat atp. A čtyřletý dítě prostě hlídat, co jinyho. Když si ho nehlidaji rodiče, musíš to dělat ty. Anebo si je domu nezvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 22:51

@terien nesmí, protože je mírně opožděný a prostě se na něho nesmí nic.. I kdybych se nějak víc zasáhla, tak by se všichni - což je 12 lidi divilo, co řeším, je malý..
Neni nějaký mentálně nebo tak, ale malinko na svůj věk je.. Bude mu ted 5.Kvůli tomu, rodina kvůli švagrové nic neříká, a nic neřeší.. všechno může. a náš nechce pujčovat.
Když v obýváku začal strhávat záves, tak se spíš tomus máli, jak je vynálezavý.. Neni pořád takový, a le občas…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat