Černá ovce rodiny-prosím o radu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 23:04

Černá ovce rodiny-prosím o radu

Ahoj, nemohu spát. Tak si jdu pro radu z pohledu cizího člověka. Je mi 25 let. Syna jsem porodila v čerstvých 18ti.

Moje dětství byla bída, dva sourozenci a ja-nejstarsi, tata alkoholik, gembler a kurevnik.. Mama vecne s nami sama doma.. Na jidlo kolikrat nebylo. Mel se platit napriklad vylet ve skole neustale jsem musela rikat jak jsem zapomnela.. Dovolena 3-4 krat v zivote v kempu v Cr, kterou nam snad z litosti platil jednou deda.. 2 krat v Zoo. (Z toho jednou nas pozvala teta) Kino znam jen se skolou.

S otcem syna jsme spolu, a moc mu vdecim z to ze ho mam-on a syn = hnaci motor.. brigady jsem delala uz pri MD, a ted normalne vkuse pracuju skoro 4 roky.. Syn zazil byt u more i na horach, ja poprve letela az jako dospela. Kazdy mesic jsme nekde at uz kino, zoo, dinopark, procestovali jsme skoro celou Cr.. Nechci tu litost ani chvalu. Spis se rozepisu aby jste vedeli co nejvic a ted jdeme k veci.

Jednoho dne (cca13let zpet) zemrel deda. Jeho vlastnictvi. Dum a o kus dal pozemek zdedil tata s tetou(jeho deti). Tata jezdil na cerno a z nezaplacenych pokut vznikly dluhy. Exekutori by skocili na toto jeho vlastnictvi tak to za nej zaplatila babicka s tim, ze ta pulka tatova se napsala nejak automaticky na ni. Ze az se vse vyresi-tata ji splati dluh (300 000,–) Prepise tu jeho pulku na tatu zpet.. Ten jeden pozemek se prodal. Babicka si stahla svuj dluh, zbytek (600 000,–) mela vyplatit tatovi. Jelikoz tata pil. Rekl babicce at nam to da jako detem v 18 ti letech do zivota. Takze kazdemu 200 000,–.. Me padlo 18let, penize jsem dostala i kdyz ne najednou ale behem cca dvou let ano a vzdy jsem musela rict presny duvod na co(auto, televize atd..).

Brachovi padlo 18 let a nic, ted padlo segre 18 let a take nic se nedelo. Tak se taty zeptali a tata odsekl nevim to musite resit s babickou. Tak bracha par tisic (cca50) vytahl na zubare a segra 120 000,– na auto a ridicak.

Tata si asi 5 let dozadu nasel milenku, z milenky se stala pritelkyne a tak se k ni odstehoval. Prijmuli jsme ji.
No ale pozor, musime ji podekovat, protoze diky ni se tata nechal lecit na alkohol. Prestal pit. Babicka teda ted tatovi vratila kartu s penezi pro sourozence.. S argumentem, ze ji je 80, zapomina a nerada lita do banky kdyz potrebuji. At si to resi sam, ze uz je vyleceny a nepije.. Misto aby to dala/poslala na ucty podle slibu jim(sourozencum).. A tata uz jim penize nechce dat. At si pry sourozenci najdou poradnou praci, ze jim rad pomuze ale odsad podsad.. A uplne se z toho vykrucuje.. Takze ja dostala 200 000,– ja jsem si to pry zaslouzila, mela jsem dite, v praci se snazim(plat 30 000,– zatim sem nebyla bez prace) ale oni si to pry nezaslouzi a dostali dost. Bracha 50 000,– (bez prace) a segra 120 000,– a ma jen brigady..

Jaky mate nazor?
Nemel to slibovat.. ze bychom meli dostat vsichni stejne? Nejradsi bych mu tech 200 000,– vratila at si je naboucha, ale musela bych si vzit na to pujcku.
Na jednu stranu je v pravu penize jsou jeho ale slib je slib nebo ne?
Jeste me napadlo vzit si pujcku alespon 80 tisic, 5 dat segre a 75 brachovi abychom na tom byli stejne..) hodne lidi rika, ze to mam vypustit. Ze to neni moje chyba a kvuli tomu se zadluzovat.. pry si mam rict, ze jsem vyhrala jen v loterii.. No jo, jenze ja se umim vzit do tech mladsich sourozencu, co nic v zivote stejne jako ja nezazil.. Co se na ty penize 10 let tesili a najednou dostanou kulovi.. Co delat? Nemel jsme dostat nikdo nic a nebo vsichni rovnym dilem.. Prosim poradte co by jste delali v mem pripade 🥺 Moc dekuji vsem kdo docetl az dokonce.. 🥺 🥺 :srdce:

Příspěvek upraven 12.01.22 v 09:26

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
11.1.22 23:09

Pokud jsou peníze jeho, je jen na něm kolik Vám dá, chápu že něco slíbit a pak to nedodržet je dost ubohé ale co se dá dělat. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14863
11.1.22 23:22

Už zase? To už tady jednou bylo, ale ptal se ten jeden co nedostal nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 23:24

@JancaS84 ano uz zase, chtela jsem to napsat srozumitelne jak to je… Cetla jsem tu diskuzi co psal bracha ale nebylo to tak do detailu.. a hodne z vas si zadalo detailnejsi info..

• Citovat
  • Nahlásit
32806
11.1.22 23:26
@JancaS84 píše:
Už zase? To už tady jednou bylo, ale ptal se ten jeden co nedostal nic.

jo přesně tak, zítra založí diskusi ten prostřední, pozítří táta, a v sobotu babička :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a navíc to už tu také bylo - dědictví drahého domu a drahých obrazů a také to sem psali jako různí aktéři, ta, co nic nedostala i ta druhá - ale tehdy to bylo lépe stylisticky a slohově upravené - toto je slabota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32806
11.1.22 23:27
@Anonymní píše:
@JancaS84 ano uz zase, chtela jsem to napsat srozumitelne jak to je… Cetla jsem tu diskuzi co psal bracha ale nebylo to tak do detailu.. a hodne z vas si zadalo detailnejsi info..

no jasně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
celá rodinka na emiminu, tak zítra požádej otce a v tu sobotu babču, ju? ať je nějaká sranda :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.22 23:28
8o 8o

Příspěvek upraven 11.01.22 v 23:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
11.1.22 23:28
@stinga píše:
jo přesně tak, zítra založí diskusi ten prostřední, pozítří táta, a v sobotu babička :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a navíc to už tu také bylo - dědictví drahého domu a drahých obrazů a také to sem psali jako různí aktéři, ta, co nic nedostala i ta druhá - ale tehdy to bylo lépe stylisticky a slohově upravené - toto je slabota

A v neděli pes, že už týden nedostal nažrat, protože všichni sedí na emiminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6818
11.1.22 23:29
@Anonymní píše:
Ahoj, nemohu spát. Tak si jdu pro radu z pohledu cizího člověka. Je mi 25 let. Syna jsem porodila v čerstvých 18ti.

Moje dětství byla bída, dva sourozenci a ja-nejstarsi, tata alkoholik, gembler a kurevnik.. Mama vecne s nami sama doma.. Na jidlo kolikrat nebylo. Mel se platit napriklad vylet ve skole neustale jsem musela rikat jak jsem zapomnela.. Dovolena 3-4 krat v zivote v kempu v Cr, kterou nam snad z litosti platil jednou deda.. 2 krat v Zoo. (Z toho jednou nas pozvala teta) Kino znam jen se skolou.

S otcem syna jsme spolu, a moc mu vdecim z to ze ho mam-on a syn = hnaci motor.. brigady jsem delala uz pri MD, a ted normalne vkuse pracuju skoro 4 roky.. Syn zazil byt u more i na horach, ja poprve letela az jako dospela. Kazdy mesic jsme nekde at uz kino, zoo, dinopark, procestovali jsme skoro celou Cr.. Nechci tu litost ani chvalu. Spis se rozepisu aby jste vedeli co nejvic a ted jdeme k veci.

Jednoho dne (cca13let zpet) zemrel deda. Jeho vlastnictvi. Dum a o kus dal pozemek zdedil tata s tetou(jeho deti). Tata jezdil na cerno a z nezaplacenych pokut vznikly dluhy. Exekutori by skocili na toto jeho vlastnictvi tak to za nej zaplatila babicka s tim, ze ta pulka tatova se napsala nejak automaticky na ni. Ze az se vse vyresi-tata ji splati dluh (300 000,–) Prepise tu jeho pulku na tatu zpet.. Ten jeden pozemek se prodal. Babicka si stahla svuj dluh, zbytek (600 000,–) mela vyplatit tatovi. Jelikoz tata pil. Rekl babicce at nam to da jako detem v 18 ti letech do zivota. Takze kazdemu 200 000,–.. Me padlo 18let, penize jsem dostala i kdyz ne najednou ale behem cca dvou let ano a vzdy jsem musela rict presny duvod na co(auto, televize atd..).

Brachovi padlo 18 let a nic, ted padlo segre 18 let a take nic se nedelo. Tak se taty zeptali a tata odsekl nevim to musite resit s babickou. Tak bracha par tisic (cca50) vytahl na zubare a segra 120 000,– na auto a ridicak.

Tata si asi 5 let dozadu nasel milenku, z milenky se stala pritelkyne a tak se k ni odstehoval. Prijmuli jsme ji kvůli tatovi. Ale necitim v ni dobro. „Napriklad jednou mi pujcila na tyden mobil, kdyz se muj necekane rozbil-nez jsem poridila novy.. Ja se zapomnela odhlasit na mesengeru a pul roku mi tam cetla zpravy nez to pak tata hloupe prosekal, ze jsem o nich nemusela psat hnusne me vlastni mame ze ho to zamrzelo 😄 😄 hezky co“..
No ale pozor, musime ji podekovat, protoze diky ni se tata nechal lecit na alkohol. Prestal pit. Babicka teda ted tatovi vratila kartu s penezi pro sourozence.. S argumentem, ze ji je 80, zapomina a nerada lita do banky kdyz potrebuji. At si to resi sam, ze uz je vyleceny a nepije.. Misto aby to dala/poslala na ucty podle slibu jim(sourozencum).. A tata uz jim penize nechce dat. At si pry sourozenci najdou poradnou praci, ze jim rad pomuze ale odsad podsad.. A uplne se z toho vykrucuje.. Takze ja dostala 200 000,– ja jsem si to pry zaslouzila, mela jsem dite, v praci se snazim(plat 30 000,– zatim sem nebyla bez prace) ale oni si to pry nezaslouzi a dostali dost. Bracha 50 000,– (bez prace) a segra 120 000,– a ma jen brigady..

Jaky mate nazor?
Nemel to slibovat.. ze bychom meli dostat vsichni stejne? Nejradsi bych mu tech 200 000,– vratila at si je naboucha, ale musela bych si vzit na to pujcku.
Na jednu stranu je v pravu penize jsou jeho ale slib je slib nebo ne?
Jeste me napadlo vzit si pujcku alespon 80 tisic, 5 dat segre a 75 brachovi abychom na tom byli stejne..) hodne lidi rika, ze to mam vypustit. Ze to neni moje chyba a kvuli tomu se zadluzovat.. pry si mam rict, ze jsem vyhrala jen v loterii.. No jo, jenze ja se umim vzit do tech mladsich sourozencu, co nic v zivote stejne jako ja nezazil.. Co se na ty penize 10 let tesili a najednou dostanou kulovi.. Co delat? Nemel jsme dostat nikdo nic a nebo vsichni rovnym dilem.. Prosim poradte co by jste delali v mem pripade 🥺 Moc dekuji vsem kdo docetl az dokonce.. 🥺 🥺 :srdce:

Tak vy si vyjasněte jak to je… naprosto diametrálně odlišný původ a plan s těmi penězi. V tomto případě je jen na otci jak s nimi naložil. Vtipne je ze bratr tvrdil ze z toho nedostal nic a nejednou pade, u druhé segry je z 90 tis najednou 120. A za me není tvoje starost jim něco doplácet ve chvíli kdy to pro tebe znamená se zadluzit jen kvůli 80 tisícům. Nejsi na tom tak dobre aby jsi si to mohla dovolit :pankac: :nevim:
https://www.emimino.cz/…adte-451554/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 23:32

Takze misto rady od Vas tu dostanu vymsech? K cemu pak to eminino je? Klidne at si sem napise kdo chce, pokud Vam to vadi tuto diskuzi ignorujte. Ano protoze dnes jsme se sesli a vse spocitali. Chtela jsem radu na vec z pohledu meho. Od Vas ostatnich lidi.. Urcite si tu z Vas nedelame srandu. Tolik casu vazne nemam..

• Citovat
  • Nahlásit
6818
11.1.22 23:39
@Anonymní píše:
Takze misto rady od Vas tu dostanu vymsech? K cemu pak to eminino je? Klidne at si sem napise kdo chce, pokud Vam to vadi tuto diskuzi ignorujte. Ano protoze dnes jsme se sesli a vse spocitali. Chtela jsem radu na vec z pohledu meho. Od Vas ostatnich lidi.. Urcite si tu z Vas nedelame srandu. Tolik casu vazne nemam..

Já ti to napsala: je jen věci otce co s těmi penězi udělá ze svého dědictví a když ty píšeš ze mas holej zadek tak si fakt neber půjčku. 80 tisíc není něco co by člověk neměl mít jako rezervu. Možná méně výletu a nasetrit par korun pro případ nouze by bylo fajn. To je moje rada. To ze je fakt směšné zakládat xtou diskuzi, s tím naprosto souhlasím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 23:45

@hospodki toto je ma prvni diskuze na toto tema, cetla jsem tu brachovu. Zadali jste si veci vic do detailu. Tak jsem tak ucinila a jsem tu pro smich. Nerikam, ze nemam nasporeno ale urcite se nevydam ze vsech uspor. Co kdyz se poroucha auto, nebo cokoliv v byte? Nechtela bych sahat na spolecne usetrene penize s mym pritelem. Proto ta pujcka.. 🥺

• Citovat
  • Nahlásit
6818
11.1.22 23:52
@Anonymní píše:
@hospodki toto je ma prvni diskuze na toto tema, cetla jsem tu brachovu. Zadali jste si veci vic do detailu. Tak jsem tak ucinila a jsem tu pro smich. Nerikam, ze nemam nasporeno ale urcite se nevydam ze vsech uspor. Co kdyz se poroucha auto, nebo cokoliv v byte? Nechtela bych sahat na spolecne usetrene penize s mym pritelem. Proto ta pujcka.. 🥺

Jak jsem řekla, pokud nemáš peníze navíc - napr ušetřeno par stovek tisíc a netrápí te, ze to bude trvat třeba rok než to dosetris tak jim to klidně dej, ale jestli to znamená půjčku tak mi to prijde jako nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4343
11.1.22 23:57

Řekla bych, že obě diskuze psala stejná osoba. Podle stylu psaní a stejných chyb :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 00:04

@Serpentini proc by to mel nekdo za potrebi boze? 😪

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie