Černá ovce rodiny-prosím o radu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
3155
12.1.22 08:07

Sourozenci jsou dobrý hyieny, takhle porcovat medvěda. :lol: Tátu chápu, změnila se situace. Vy byste měli být rádi, že se drží a zdá se, že se dostal ze závislosti. Myslím, že se dost pleteš do věcí, do kterých ti není nic. nenenseš odpovědnost ani za sourozence ani za tátovy sliby. Mokrej hadr na čelo, až Tě zas napadne něco o půjčce a soustřeď se na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
12.1.22 08:26
@Anonymní píše:
@hospodki toto je ma prvni diskuze na toto tema, cetla jsem tu brachovu. Zadali jste si veci vic do detailu. Tak jsem tak ucinila a jsem tu pro smich. Nerikam, ze nemam nasporeno ale urcite se nevydam ze vsech uspor. Co kdyz se poroucha auto, nebo cokoliv v byte? Nechtela bych sahat na spolecne usetrene penize s mym pritelem. Proto ta pujcka.. 🥺

Nechápu, proč by sis měla vzít půjčku :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
12.1.22 08:43
  1. Jsi smesna, ze tady zakladas diskuzi, zamlcis, ze uz to tady bylo, a kdyz jsi na to upozornena, tak se vymlouvas. To je takovy problem pripsat svuj pohled na vec do predchozi diskuze, nebo do nove diskuze dat odkaz na predchozi? Pusobi to smesne a neduveryhodne, tak se nediv reakcim.
  2. Hrajes si tady na nejakou chudinku, ktera ma „moralni povinnost“ neco platit sourozencum? A chces nas tim dojmout? Nebo tu diskuzi zakladas, abys sourozencum ukazala, ze vsichni maji nazor, ze jim nic platit nemusis? Pravda je takova, ze jim nic platit nemusis a ani moralne takovou povinnost nemas. Ale to urcite moc dobre vis. A zadluzovat se kvuli tomu by byla naprosta hloupost. Muzes jim rict, ze dar bude zohlednen jednou v pripade dedictvi. Pokud jsi dostala vic penez, tak to dava i smysl vzhledem k materstvi. Ale ze si dospely bracha nechava opravit zuby a sestra dotuje kocku? To je jejich problem, na ktery nejsi povinna nijak prispivat a na ktery si oni mohou vydelat.
  3. Jeste s necim potrebujes poradit? ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5656
12.1.22 09:02

Píšeš, že je ti teprve 25 a jsi nejstarší. Tvůj mladší bratr už teď potrebuje dávat takové částky za zuby?

Nevím jaké má tvůj brácha vzdělání, ale práce se zatím najít určitě dá, pokud nebydlí někde na konci světa a není línej. Skladníky, kurýry, řidiče, pracovníky na stavbu berou snad všude. Nemůže se přece neustále spoléhat na to, kdo mu co dá. Musí se snažit hlavně on sám. Vždyť pro mladého kluka bez dětí by to neměl být v dnešní době problém. :nevim:

A co se týče sestry, tak je to blbý, ta kočka za to nemůže, ale pokud si pořídila domácího mazlíčka, tak musela počítat se vším. Péče o něj holt něco stojí. Neříkej mi, že opravdu nikdo z vás nemáte ani korunu navíc na nečekané výdaje? Pokud se musíš zadlužit, abys dala dohromady 80 tis., pak jsi na tom sama dost bledě. Měla bys mít rozum a místo půjček hlavně šetřit pro sebe a dítě. Člověk nikdy neví, co se může stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1965
12.1.22 14:26

Ať už je to pravda nebo ne :nevim: tak za mě to není tvoje věc, že tvůj táta dluží ostatním sourozencům. Ano pokud bys těch 80tis měla na účtě a nějak zvlášť ti nechyběly, tak by to od tebe bylo pěkné gesto, ale půjčovat si na to? Ne do toho bych nešla. Vyrovnání pak můžete udělat jednou, až budete řešit dědictví po ptci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22842
12.1.22 19:49

Já budu reagovat, až sem zítra napíše tatínek, jak to opravdu bylo!!! Výjimku udělám jen u babičky a jsem zvědavá, jak to ve skutečnosti je :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat