Kojené dítě na hlídání

Anonymní
25.6.21 16:25

Kojené dítě na hlídání

Ahoj maminky. Máme 15 měsíční holčičku. Je kojena ráno po probuzení, po obědě na spaní a večer na spaní. Usíná u prsa. Je to asi blbá otázka, ale je možné ji dát přes noc k babičce? Ne, že by jsme se jí chtěli zbavit, ale babička by už moc chtěla s ní strávit delší čas, než jen odpoledne. A mě by to celkem zajímalo, zda by to be ze mě zvládla. USne jedine u prsa nebo uhoupanim v kočárku či v náručí. Má představa je asi taková, že ji odvedeme po večeři k babičce. Tam ji dám večerní mlíčko a odejdeme. Má někdo s podobnou situaci zkušenost? Už začíná spát i celou noc. Dekuju za odpovědi. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25112
25.6.21 16:28

Osobně bych nedávala na hlídání dítě, které je závislé na nějakém extra způsobu usínání.
Až se děcko v noci vzbudí a nebude prso, tak co? Zbytečný stres pro to dítě i hlídače.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22682
25.6.21 16:28

A k čemu to babičce bude? Tam bude mít jenom spící dite přes noc? Nebo ji dáš mlíko sebou na ráno? Nebylo by lepší ji už úplně odstavit, když chce jezdit k babičce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25112
25.6.21 16:34

@Kriss Tina Holčička asi nechce jezdit. Babička ji (z nějakého pro mě zahadneho důvodu ) potřebuje zcela bez rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
25.6.21 16:36

A co ma za vyznam, ze ji bude.mit babicka v noci, když spí? :lol: to bych jí radši dala s sebou odstříkané mléko a lahev nebo ji odstavila uplně. A babi si ji může vzít na odpoledne a na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 16:41

@Svistice dekuju za odpověď. Taky nad tím, přemýšlím, co by bylo, kdyby se probudila a chtěla prso. Upřímně mám z toho hrůzu.. Nechci ji dát.. Babička naleha..Ale na druhou stránku s přítelem by jsme za 2 měsíce chtěli přes noc odjet, tak jsem myslela, že by jsme ji začali pomalu učit.. Tak jednou za 14 dni. Říkám si že by usla v té naruci dyztak. Odstavit ji nechci. Babička je vedle ve vchode. Jen mě zajímalo, zda někdo dává kojene dítě na hlídání. Zda to vůbec jde. Zřejmě z toho sejde. Nedám ji. :D

• Citovat
  • Nahlásit
1728
25.6.21 16:49

Pokud babička nekojí, tak asi těžko.
Nehledě na to, že pár takových návštěv přes noc ti to kojení může taky zastavit.
Takže bych návštěvy přes noc plánovala až po odstavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25112
25.6.21 16:50
@Anonymní píše:
@Svistice dekuju za odpověď. Taky nad tím, přemýšlím, co by bylo, kdyby se probudila a chtěla prso. Upřímně mám z toho hrůzu.. Nechci ji dát.. Babička naleha..Ale na druhou stránku s přítelem by jsme za 2 měsíce chtěli přes noc odjet, tak jsem myslela, že by jsme ji začali pomalu učit.. Tak jednou za 14 dni. Říkám si že by usla v té naruci dyztak. Odstavit ji nechci. Babička je vedle ve vchode. Jen mě zajímalo, zda někdo dává kojene dítě na hlídání. Zda to vůbec jde. Zřejmě z toho sejde. Nedám ji. :D

Babicku usměrni. Jestli chceš za dva měsíce na noc pryč, tak primárně dítě odstav nebo ho alespon nepodporuje v tom, že se udumlava u prsa. Fakt už není mimino. Mě osobně je tedy představa, že kvůli spaní mě odumlava chodici dítě, co je schopné sníst rizek, dost protivná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19353
25.6.21 16:52

Jako dítě na noc dám tak ve 4 letech. Říct mi babka, že chce dítě na noc, tak si myslím, že plánuje nějaký satansky rituál :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
25.6.21 16:54

Když bylo dceři 11 měsíců, potřebovala jsem (respektive tedy chtěla - poslední koncert nejmilejší kapely :mrgreen: ) odjet na noc do jinýho města. Kojila jsem tehdy večer před spaním a ráno. Nic moc už jsem tehdy neodstříkala, tak jsem nakojila odpo před odjezdem, dceři vysvětlila situaci, a odjela. Manžel dal večer kaši jako vždycky a pak dal dceru spát, ta usnula uplně v klidu a vzbudila se až ráno. Dostala snídani a já s mlíkem jsem dorazila asi za hodinu potom. Naprostá pohoda. Ale dcera byla zvyklá usínat sama, ne u prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 16:56

@Svistice jojo řeknu jí, že má prostě ještě smulu :D Mě to kojení nevadí, ma aspoň vitamínky, rikam si. Vesměs ho má jen na uspani a v noci. Dobrý je, že hned spí dál… Upřímně. Taky bych už se klidně bez toho dumlani obešla. Ale nevím, jak na to.. Nikdy mi sama neusnula a to jsem zkoušela fakt všechno, co tě napadne. Od ukolebavek pres šum, balon pohádky, držení na ruku… I vyrvavaci metodu v půl roce jsem zkusila… :? Nevydrží mi ležet. Skáče mi po hlavě..

• Citovat
  • Nahlásit
25112
25.6.21 16:58

Vysvětlí mi prosím někdo, co z toho ty babičky mají, že touží po malých bezmozcich na celý den, včetně noci?
Máme v širší rodině několik dětí a tudíž i babiček, a ačkoliv svá vnoučata miluji, tak žádná z nich tak prdla nebyla, aby toužila po tom starat se o plinovate, nemluvcí dítě, které je nutné neustále hlidat, a často i nějak extra komplikované uspávat, déle, než půl dne. :think:
A já to mám obdobně. Pokud někdo potřebuje, mimino/batole pár hodin pohlídam, vezmu na procházku apod. Když by nastala křížovek, vezmu si je klidně i na několik dní. Ale že bych se o ně sama hlásila? To fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.21 17:01

Pokud si chcete odpočinout a jinak je na babičku zvyklá, uspat by ji měla babička, jestli ji na noc chce, měla by si poradit. Případně nechat odstříkané mléko na noc. Ale je zvyklá na prso, tak kdo ví, jestli třeba v noci nebude hledat spíše uklidnění, než nasycení.

Já prostě nechápu, co na tom babičky mají, mít mimina jen na noc. Chápala bych, když prarodiče bydlí dál. Vezmou si vnouče v pátek odpoledne, je u nich do rána, případně do neděle. Ale jen na noc? To koukají, jak spí?

Já byla s babičkou a dědou přes noc zhruba od 4 let, ale kousíček od rodičů. Když tam byl bratranec, celý den jsme si společně hráli. A pak byli přes noc, protože jsme mohli blbnout. Bylo to na déle, než na noc. Až později jsem mohla spát u babičky občas o víkendu, pokud rodiče souhlasili. A vztah s babičkou super dodnes.

Každý to má v rodině jinak. Zkusit to můžeš, jestli cítíš, že potřebuješ oddech, to je v pohodě.

My s mužem jsme citlivky. Nám doma holka chybí, i když je u babičky jen přes den. Já to neřeknu nahlas, ale muž ano. Že je bez ní smutno, kdy už si ji vyzvedneme. :lol:

Kojím pořád, budou jí 2 a asi jsem sobecká vůči babičkám, ale na noc nedávám, dokud se nenaučí pořádně mluvit. Mám problémy se spánkem a bez mimina bych byla nervní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1399
25.6.21 17:02
@Anonymní píše:
@Svistice jojo řeknu jí, že má prostě ještě smulu :D Mě to kojení nevadí, ma aspoň vitamínky, rikam si. Vesměs ho má jen na uspani a v noci. Dobrý je, že hned spí dál… Upřímně. Taky bych už se klidně bez toho dumlani obešla. Ale nevím, jak na to.. Nikdy mi sama neusnula a to jsem zkoušela fakt všechno, co tě napadne. Od ukolebavek pres šum, balon pohádky, držení na ruku… I vyrvavaci metodu v půl roce jsem zkusila… :? Nevydrží mi ležet. Skáče mi po hlavě..

no hele na tohle by mohla byt ta babi idealni :) a imho jeslti to dite ji nejak rozumne tak kojeni uz fakt nepotrebuje. Takze bych malou na tu jednu noc soupla k babi a uvids :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.21 17:44

@Lesní přízrak
Ano, nejspíš by to bylo jen uklidnění. Hlady ne. Dekuju za odpověď a že jste mi tak hezky obsáhle napsala. Chce ji už od miminka. Čeká horoucne na den kdy přestanu kojit. :? Má i postýlku od narození malé. Také jsem citlivka. Na babičku je zvyklá. Bere si ji často. A já počítám minuty. 😅 Jen mě to napadlo, že by babička měla radost, a neříkám že by se nám to do budoucna nehodilo. Vyrazit si s přítelem. Zajímalo mě, zda to vůbec někdo dělá, když je dítě kojené.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat