Kojenec doma usíná u prsa

Anonymní
6.1.21 19:55

Kojenec doma usina u prsa

Ahoj,
zakladam diskuzi za ucelem sdileni zkusenosti, jak to probihalo jinde…
Mam 7.mesicniho klucika, narozeneho predcasne, zloutenka a tak, takze od pocatku u kojeni i dokrmovani usinal i pres buzeni.
Po nejake dobe doma zacal v noci plakavat a tisilo ho noseni, a pak tedy i kojeni, u cehoz se uspal.

Ale on se uspava u kojeni doted, doma vylucne.

Takze mame takoveto varianty usinani:

• usinani doma v posteli pri kojeni
  • usinani doma v nositku
  • kojeni doma + prochazka v kocaru/nositku venku
  • kojeni doma, pak rev neznameho puvodu + sbaleni se do kocaru ven
  • rovnou rev bez kojeni + kocar

Jeste nikdy se nestalo, ze by usnul jen tak, doma, v posteli.

Nutno rici, ze kdybych se ho ted snazila budit u kojeni, prestal by pit a byl by rev a uz by znovu pit nezacal (vyzkouseno), a ja zas potrebuju, aby neco pil.

Chodime si lehat, kdyz je unaveny, ziva, smatla si oci, v podobne casy kazdy den.

A otazka zni - mate nekdo podobnou zkusenost, jak se to bude dal vyvijet? Zacne to ditko usinat nekdy samo? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2249
6.1.21 20:03

Probůh, je to miminko!
Jednou určitě bude usínat samo…jen je ještě maličký a prostě tě potřebuje, nebo alespoň pomoct s usínáním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3451
6.1.21 20:03

Malý má 15 měsíců a také usíná při kojení. Měl období, kdy usínal v postýlce a táta nu vyprávěl, ale pak ho to přešlo. Ale zase usíná vcelku v pohodě.

Myslím, že chce být se mnou, určitě to jednou přejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
6.1.21 20:04

Neboj, začne. Nejdřív bez prsu a pak samo. My jsme ve fázi bez prsu, ale spolu (2,5 roku).
V 7 měsících bych to vůbec neřešila, prso byla uspávací jistota. Dej mu čas, vždyť je to ještě prďolka malá :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 20:05

@Rive Probuh!

Nepisu, ze mi to vadi, jak to je, jen se ptam na zkusenosti do budoucna, to je tak strasny? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 20:07

@Senaida @Whitedog
Diky! :srdce:

Nechci na nej nijak spechat…

• Citovat
  • Nahlásit
373
6.1.21 20:09

Začne, jen po tom miminu nechtěj zázraky. Ještě dlouho pro něj budeš ta největší jistota na světě. Naše malá má 9 měsíců, neusnula sama nikdy a ani mě nenapadlo to po ní chtít, i celé její denní a noční spaní jsem v posteli s ní, protože je jinak do dvaceti minut vzhůru. Pokud prospívá a roste, tak bych nic neřešila. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13075
6.1.21 20:10

Moje jedenactiměsíční to ma úplně stejně, včetně to ho chozeni ven. Ne že bych skakala radostí, ale nic jineho nefunguje :nevim: Do čtyř měsíců usinala v postýlce behem peti minut, to byly časy…

Příspěvek upraven 06.01.21 v 20:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
6.1.21 20:11

Nespěchej. Čím víc kontaktu mu v prvním roce života dáš, tím lepší základ do života mu vybuduješ :kytka:
A taky - hrozně rychle to letí. Užívej si, dokud tě potřebuje. Než se otočíš, bude poskakovat na diskotéce a na ulici se k tobě nebude znát :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 20:12

@wendeleen Jojo, roste jako z vody :)

Jen vecer po usnuti tam haja beze me, protoze jdu jeste veceret, nejake resty a tak, ma ted melke spani a vsechno ho ted vzbudi, driv jsme tu byli s nim a chrupal a pak z noci na noc hop a rusili jsme ho :D

Pres den lezime vzdycky spolu taky…

• Citovat
  • Nahlásit
25688
6.1.21 20:13

Obě moje kojeny usínaly u kojení. Jedno do dvou let kdy jsem přestala kojit, druhé zatím 14m, usně v kočárku, večer po kojení občas samo u mě v posteli. Že bych je odložila a spali, to ani jedno, ale to je tím kojením. Musela bys přeučit, ale já na to nervy nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
6.1.21 20:28

Úplně normální :wink: A jednou přijde doba, kdy už to dítě nebude potřebovat, i když člověk nehne ani prstem, není třeba to prostě dítě učit, jen mu dát prostor dozrát. U nás to začalo až někdy po druhém roce, nejprve ojediněle, ale nakonec ani nevím, kdy a jak přišla doba, kdy mi dítě usínalo večer samo a zároveň se přestalo budit v noci. Na spánek po o jsem ale kojila fakt dlouho, ale pak dítě začalo zapomínat i na tohle kojení, ale zároveň i na spánek…Samozřejmě to šlo i bez prsu, ale to bylo fyzicky náročnější ;) Buď jsem si šla s kočárkem zaběhat nebo jsem ho zapřáhla za kolo a malý prostě usnul tam, jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7212
6.1.21 20:59

U nas taky to bylo taky tak…kojila jsem do cca 20 mesicu a dcera usnula bud u kojeni, v kocare nebo kdyz jsme nekam jeli, tak v aute…jak jsem prestala kojit, tak si s ni lehnu, chvili povidame nebo reknu pohadku, napije se, otoci se a spi. Maximalne pohladim zada (to ma asi po mne, taky to miluju :mrgreen: ). Aktualne ma 2,5 roku. Sama neusnula nikdy, ale ja s ni chodim rada, je to takova nase chvilka, kdy se prituli a rika mi, ze me miluje a mne je taaaak blaze :srdce: ale klidne usne i s manzelem, babickama, mou segrou…

Jinak pres den nespi a v noci spi celou noc, max se vzbudi na piti, zachod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
6.1.21 21:39

Syn je schopný teď od 14měsíců usínat večer bez kojení.. snažím se, ale postupně odstavit.. byly např noci, kdy byl na prsu celou noc.. Přes den se to zlepšilo mezi 8-10m, kdy jsem kojila jen ráno, někdy kolem poledne, večer a v noci. Měli jsme rituál když byl menší dvakrát za den procházka, většinou usnul, poslední dobou už spí jen jednou za den. k tomu občas řev v kočárku, prostě tam být nechce..
Ale s tím kojením, teď jak je starší, tak já se přiznám mám k němu odpor, je mi nepříjemné, bolí to, k tomu jsem těhotná podruhé a vážně nemám zájem kojit dvě děti současně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
214
6.1.21 21:57

Syn 16 měsíců, od 4 měsíců neusnul doma ani jednou sam, usina u prsa. Mne to nevadí, je to naše chvilka. Pres den spi jednou a taky s ním zůstávám po celou dobu spánku, jinak by spal jen chvilku. Užívám si to, brzy me nebude potřebovat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat