Kojenecký ekzém

667
30.4.13 08:51

kojenecký ekzém

Ahoj,

máte někdo zkušenost s kojeneckým ekzémem?
Náš chlapeček má skoro pět týdnů a už cca týden má osypaný obličejík - tváře, čelíčko, krček. Ze začátku to vypadalo jako typické kojenecké akné - pupínky s bílou čepičkou, teď už má někde suchou kůži jako struhadlo, někde stále ty pupínky, jinde menší červené plochy. Má to jen na hlavičče a trochu hrudníček. Dětská doktorka vyhodnotila, že to bude asi kojenecký ekzém a napsala mast endiaron. Měli jste někdo u svých dětí? Vymizelo to časem? Přemýšlím, jestli raději nezajít ještě na kožní… Navíc, já jsem ekzematik od dětství, tak abychom něco nepodcenili a nevyvinul se z toho atopák :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4244
30.4.13 09:01

Ahoj! Prcek to měl více než 2 měsíce, mizelo to pomalu, ale nekonec jsme se toho zbavili. :mrgreen: Velmi se nám osvědčila Holtova mast - namíchají ti jí v lekárně. Příšerně zapáchá, ale opravdu pomáhá. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6808
30.4.13 09:01

Kojeneckým ekzémem je myšleno co? To není dg. Asi myslí atop. ekzém, ne?
A nejsou to hodně vysypané potničky? Na ty super zabírá lehce potřít Imazol krém pastou. Pokud jsou to suchá ložiska, tak promazávat, prima je Lipobase repair. Endiaron je spíš na bakteriema osídlené kožní projevy, což určitě může být.
Prostě těžko radit po síti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4244
30.4.13 09:04

Je to seboroická dermatitida ne atopicky ekzem…

@BellinkaX píše:
Kojeneckým ekzémem je myšleno co? To není dg. Asi myslí atop. ekzém, ne?
A nejsou to hodně vysypané potničky? Na ty super zabírá lehce potřít Imazol krém pastou. Pokud jsou to suchá ložiska, tak promazávat, prima je Lipobase repair. Endiaron je spíš na bakteriema osídlené kožní projevy, což určitě může být.
Prostě těžko radit po síti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
30.4.13 09:08

@BellinkaX nevím, celkově mi ta její diagnóza přijde zvláštní. Tak bych snad raději na to kožní… Kojenecký ekzém dle ní je ekzém, který se vyskytuje jen v kojeneckém věku a v některých případech přejde v atopický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
30.4.13 09:09

@Saffiraa aha, díky za info. Proto mi toho google pod heslem kojenecký ekzém asi nic nenašel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
30.4.13 09:11

@Saffiraa teď trochu hledám…není seberoická dermatitida spíše v hlavičce? Jak jsou vlásky? Tam to náš malý moc nemá…spíš na obličeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
30.4.13 09:12

Ahoj, jo malá to měla taky, šli sme na kožní, protože si to malá škrabala do krve o prostěradlo, a ta nám předepsala zinkovou mast, a byl klid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4244
30.4.13 09:13

Doktorka mi říkala, že je to po celém obličeji a v dekoltu… a přesně tam to i prcek měl, jo a taky dost za ušima… :(

@zzuza píše:
@Saffiraa teď trochu hledám…není seberoická dermatitida spíše v hlavičce? Jak jsou vlásky? Tam to náš malý moc nemá…spíš na obličeji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6789
30.4.13 09:18

Malý měl ze začátku nádhernou pleť, pak naskákalo novorozenecké akné (zmizelo cca za 14 dní),pak seborea v obočí (byl mi doporučen Excipial, zmizelo to do druhého dne) a pak měl červené pupínky, ze kterých se stali flíčky a je to atopák. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evaa1974
30.4.13 09:20

My to máme stejné. Místo ksichtíku struhadlo :roll:. Máme to na obličeji, a krčku a máme to tak od 7.týdne, teď je malé 12.týdnů. Doktorka nám řekla hodně promazávat a že i olejíček je málo a doporučila koupit infadolan. Ten pomůže opravdu na 100%. Stačí ale jeden den nenamazat a objeví se to znovu :(. Prý do jednoho roku na to miminka mají nárok, není to prý nic neobvyklého. Imazol se mi moc nezdá, ten je na kvasinkové infekce, dostali jsme ho na zadek, když dostala takový divný průjem a měla malinově červenou pipinu a zadeček.

• Citovat
  • Nahlásit
3686
30.4.13 09:22

Naše malá to měla taky. Přesně jak u vás - začalo to jako akné, ve 4 týdnech, během týdne katastrofa. Slívalo se jí to do fleků, stroupky, byli jsme na kožním, diagnoza novorezenecký toxický erytém. Prý je to celkem běžné. Reakce miminek na vnější prostředí. :nevim: Dostali jsme mastičku a tekutý pudr, jen na uklidnění pokožky a bylo nám doporučeno čekat. V 6 týdnech už byla jen jak po opálení, takové flíčky na obličeji, v 7 týdnech už vůbec nic. :) Jo a další doporučení byl černý čaj. Takže neboj, ono to zmizne. A to u nás to vypadalo opravdu strašně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
30.4.13 09:26

Dcera 11 tydnu to same. Zacalo to v obliceji, kolem vnejsich koutku, pak celo, tvaricky, usi, hlavicka krcek a hrudnicek, obcas se objevi i mista na brisku, zadickach… Kdyz to zacalo (oblicej - kolem oci, oboci a usi ji ty pupinky prechazely v sucha supinata mista), tak jsem vyzkousela vse mozne - sudocrem, kalciovku, propolis, olejicky, Atoderm od Biodermy… mazat, nemazat…
Nakonec naprosto nejvice pomaha A-Derma. Mazu kremem po koupani a rano, jeste se dela i olej do koupele :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6789
30.4.13 09:26
@Evaa1974 píše:
My to máme stejné. Místo ksichtíku struhadlo :roll:. Máme to na obličeji, a krčku a máme to tak od 7.týdne, teď je malé 12.týdnů. Doktorka nám řekla hodně promazávat a že i olejíček je málo a doporučila koupit infadolan. Ten pomůže opravdu na 100%. Stačí ale jeden den nenamazat a objeví se to znovu :(. Prý do jednoho roku na to miminka mají nárok, není to prý nic neobvyklého. Imazol se mi moc nezdá, ten je na kvasinkové infekce, dostali jsme ho na zadek, když dostala takový divný průjem a měla malinově červenou pipinu a zadeček.

Imazol je jak na opruzeniny, tak i na mokvavý ekzém. Ale nám nezabral :cert:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2206
30.4.13 09:27

Cerny caj vlastne taky ozkouseny, ale ten nepomohl, spise vice vysusil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat