kojení

16742
7.1.06 14:22

kojení

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat za svou kamarádku která nemá internet, ale má miminko a kojí… 1)Začali jí bolet zuby a chtěla by vědět jestli smí užít Ibuprofen-nemají ve vsi ani lékárnu že by se informovala a lékaři se o víkendu nedovolá 2)může pít při kojení pravý zelený sypaný čaj? Nemůže to miminku nějak ublížit?
Ví že při těhu se tyhle věci nesmí, ale neví jak je to u kojení.
Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1436
7.1.06 14:28

Ahoj Leila nazory asi budu rozne, ja ked som dostala prvu MS po porode, tak mi kamoska behala po lekarnach a pytala sa, ci mozem ibuprofen (ten mi vzdy zabera), no a v:,–(e jej povedali, ze nie.
Ked sa teda pytala, co si mam dat, tak jej v jednej lekarni dokonca povedali, ze poldecak niecoho ostrejsieho 8O . No tak som si dala malibu s mliekom a bolo mi dobre :D .
Jedine co viem, ze nevadi je parelen. Najlepsie je zavolat do lekarne a spytat sa. Minule tu niekto radil aj laktacne poradkyne, vraj maju nejaky zoznam liekov, co sa pri kojeni mozu.
No a zelenemu caju by som sa vyhla, ma podobne ucinky ako kava, je silnejsi ako cierny caj, tak aby jej mimco potom este k tomu vsetkemu neponocovalo :( .
Ja pijem cajov dost, teraz si uz trufam aj na cierny, ale ked bol Lericek maly, tak som pila fekyklovy, kojaci a skor bylinne.
Prajem kamoske, aby ju to preslo, zuby teda nie su nic moc :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
7.1.06 14:44

Gothic děkuju, jsi hodná že jsi nám poradila. Ona je tam odřízlá od světa, takže neví na koho se obrátit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
7.1.06 14:51

ahoj Leilo,
v knizce od MUDr. Schneiderove o kojeni se pise - ibuprofen a paracetamol - kompatibilni s kojenim. Ja pri bolesti hlavy (opravdu se to nedalo vydrzet) jsem si ho vzala tez, nejlepsi je vzit ho hned po kojeni, aby rychle vyprchal.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.06 14:53

Při kojení se smí užívat Paralen i Ibuprofen / vždyť pokud je to na místě, tak i miminka smějí užívat oba uvedené léky v přiměřeném dávkování/. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
1005
7.1.06 14:54

Ještě si může zavolat do porodnice, třeba tam, kde rodila.
Já jsem u prvního dítka taky tápala odhledně léků a ochotně mi poradili (volala jsem přímo na odd. šestinedělí)
Paralen se může klidně. Ibuprofen se nedoporučuje. Na netu si můžeš najít i příbalové letáky, pokud dáš název léku do vyhledávače). A s tvrdým alkoholem bych byla VELMI 8O opatrná (to si sama dám občas decku vínka).
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.06 14:54

Při kojení se smí užívat Paralen i Ibuprofen / vždyť pokud je to na místě, tak i miminka smějí užívat oba uvedené léky v přiměřeném dávkování/. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
1005
7.1.06 15:00

Tak se omlouvám. Ibuprofen se smí používat při doporučení lékařem........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
7.1.06 17:34

Ahojky,
já když jsem odcházela z porodnice, tak nám řekli, že pokud by se začaly projevovat stavy jako u chřipky a bolet prsa, že je to předzvěstí zánětu , a proto máme hned sáhnout po Ibuprofenu. U zubů to bude to samé, mě zase chytly záda ,když byly malé 3.měs. a podruhé 1,5 a pokaždé mi na pohotovosti po konzultaci s porodnicí Ibuprofen napsali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.06 23:04

Bubu neboj, toho malibu bol trolilinka a malibu nie je zrovna az taky tvrdy alkohol :oops: :D
Tak v tych nasich lekarnach su pekni odbornici, ma nechali takto trapit 8O nabuduce uz budem vediet. :D

• Nahlásit
  • Citovat
1436
7.1.06 23:05

Sorry, neviem preco som nebola prihlasena. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
7.1.06 23:09

Já si občas, když už mě skoro hlava praská, vezmu Nurofen (liquid capsules). Je to vlastně to samé jako Ibalgin 200. Jinak by asi mohl být i Paralen, když ho mohou užívat i děti.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
8.1.06 22:29

holky všem vám děkuju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...