Kojení a čaj ve flašce

126
29.7.13 20:14

Kojení a čaj ve flašce

Ahoj holky,
mám 5-ti měsíčního chlapečka a plně kojím. Chtěla bych mu dávat v těhlech vedrech ve flašce čajík, ale bojím se, aby si tím nezničil techniku sání z prsu. Zatím jsem mu jej dávala po lžičkách, ale to nejde, když jedem na procházku s kočárkem. Myslíte, že to kojení může v tomhle věku ještě nějak ovlivnit?

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15068
29.7.13 20:16

Myslím, že když z flašky nepoteče mlíko, že by si tím snad neměl zkazit chuť na něj.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
29.7.13 20:18
@hofka píše:
Myslím, že když z flašky nepoteče mlíko, že by si tím snad neměl zkazit chuť na něj.-)

tomu říkám přesná odpověď na tu otázku, šlo sice zda nezkazí techniku ale zakladatelka už ví i co s chutí

• Nahlásit
  • Citovat
24456
29.7.13 20:18

Čtyřměsíční - a stejně z flašky neumí pít, takže mu to tam nějak nacákám, o nějakém sání nemůže být řeč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
29.7.13 20:19

Dítko kojím a pije i s flašky, tu měl v puse dřív než prso… že by mu flaška bránila se řádně přisát to opravdu ne… a dokonce má i dudlík (rozuměj šidítko)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26554
29.7.13 20:22

Nemyslím, že si v pěti měsících může zkazit techniku, už bude určitě pěknej prsozávislák.
Ale zvykala bych ho na vodu, ne na čaj. A možná bych zkusila rovnou něco jiného než flašku s dudákem, tvrdé pítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
@Chelsa píše:
Ahoj holky,
mám 5-ti měsíčního chlapečka a plně kojím. Chtěla bych mu dávat v těhlech vedrech ve flašce čajík, ale bojím se, aby si tím nezničil techniku sání z prsu. Zatím jsem mu jej dávala po lžičkách, ale to nejde, když jedem na procházku s kočárkem. Myslíte, že to kojení může v tomhle věku ještě nějak ovlivnit?Díky

Dávám čaje i vodu z lahve, k tomu má i dudel a prso saje líp než všechny ostatní věci dohromady, z flašky jí to moc nejde, osobně bych se toho nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
@ikyki píše:
tomu říkám přesná odpověď na tu otázku, šlo sice zda nezkazí techniku ale zakladatelka už ví i co s chutí

No vidíš, a já za nevidím tvoji odpověď k dotazu zakladatelky… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
29.7.13 20:26
@Seizdra píše:
No vidíš, a já za nevidím tvoji odpověď k dotazu zakladatelky… :think:

No tak moje odpověď by jí jisto jistě nepomohla…každopádně tohle mě pobavilo tak jsem se ozvala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
3476
29.7.13 20:31

Ahoj, taky plně kojím a dávám normálně vodu z flašky a techniku si nezkazila, saje krásně :) Malé jsou skoro 3 měsíce.

Příspěvek upraven 29.07.13 v 20:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
29.7.13 20:44

Nemyslím si, že by si nějak výrazně zkazil techniku, do flašky bych frkla vodu, proč, proč všichni „čajíkujou“, já to fakt asi nikdy nepochopím :nevim: Pokud má žízeň, dá si i vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14679
29.7.13 20:46

Já dávala čaj do láhve už od 14 dnů a techniku si nezničila, kojili jsme skoro do roka a kdybych já chtěla dál tak kojíme stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71457
29.7.13 21:20

@Chelsa No, já bych spíš než to, že si zkazí techniku, tipovala, že tě s tou lahví pošle do háje :mrgreen: mám doma 2 takové exempláře…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
31.7.13 09:09

Stříkačkou :)))… pro horka, kdy je máma z tepla dehydratovana, přetažená, ve stresu nebo nevyspalá a dítě stále nervózní i po napití z obou prsou, či se objevují znaky vysušení: nepotí se, nečůrá, vyschlé rty, spavé… dítě dám k prsu, volnou rukou vložím stříkačku do koutku pusy, případně opřít do prsa a s citem pouštím tekutinu po prse… pokud se dítě v klidu napije a případně si vytáhne i trochu mlíčka a zklidní se - krize zažehnána (jinak jinak :) )… kolem mě koluje tradice slabého čajíku z pár fenyklových semínek, jinak alespoň převařená voda (čisté nádobí, čistá stříkačka), v případě průjmů kulíšek.

je tu nějak přeflaškováno… to vám je těch flašek v regále líto? :))… no nenacházím sílu to rozebírat, ale naoplátku alepoň pár článků mamily

http://www.mamila.sk/…ie-a/flasky/ … Žiadna fľaška nepomáha pri dojčení. Žiadna fľaška nepodporuje dojčenie. Fľaška je fľaška a dojčenie je dojčenie - ide o dve odlišné metódy kŕmenia.
http://dojcenie.wordpress.com/…-horucavach/

ja si osobne zatim stojim si za tim, ze alespon do 2 mesicu a lepe dele, specialne u prvnich dětí, je vhodne hledat reseni na problemy s kojenim, než kojení šidit… např vyhýbat se stresování vlastního organismu a správně doplnovat tekutiny - melouny, cuketami, okurkami, polevkami, vhodnoou pramenitou vodou apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
31.7.13 09:16

Nechci to bagatelizovat… pamatuju, ze ty tepla byla velmi narocna na kojeni :((, bohuzel decka na každý stres, spis na kazdou zmenu, reaguji stylem huráá na prso :(… a když prijde náhlé teplo, myslím, že chvíli trvá než se změní i mléko  — nase generace vychovana na 3hod intervalech sotva nachazi porozumeni pro takove prseni… plus ty přední řídká mléka některým dětem kvasí :(((… ale na druhou stranu ruku na srdce… vam na kocovinu pomaha caj? nebo mineralka a cesnecka :)))… a dětem tedy vodu, nebo tekutinu plnou mineralu a vitaminu

Příspěvek upraven 31.07.13 v 14:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama