kojení a kakání

39
15.8.05 10:32

kojení a kakání

Ahoj,
mám 4měs.syna, již týden nekakal, je plně kojen. Vím, že je u kojených dětí normální, že několik dní nemají stoličku, ale nám se to dosud nestalo, do té doby měl stoličku každý den. Jinak je spokojený, prdíky mu jdou. Máte s tím někdo podobnou zkušenost?Díky
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
15.8.05 11:15

U nás „nekakání“ začalo také čtvrtým měsícem, poprvé to trvalo 10 dní (to je hranice, i když prý kojené nemusí kakat déle), pak je dobré mimi nechat zkontrolovat lékařem. Po těch 10 dnech se malý vykakal pomocí teploměru. Pak už kakal po týdnu a asi dva měsíce méně přibýval, takže mu asi nestačilo mlíčko (kojila jsem ho nakonec asi 16× denně).
Pokud se mu to kakání bude takhle opakovat, nechala bych miminko převážit, zda-li přibývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
15.8.05 11:25

Malý přibírá poměrně rychle, právě v těch 4měs. má 8,10kg(PV-3,70kg).
Někde jsem četla, že se má dát napít převařená voda. je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
15.8.05 12:07

Ahoj. Dcera začala nekakat taky kolem 4. měsíce, dřív to bylo každý den, teď už po dvou až třech dnech. Ze začátku jsem z toho byla vylekaná (jako ze veho, co se odchylovalo od zavedeného), teď už to víceméně nechávám na ní. Když vidím, že prdíky jdou a nebolí ji bříško, většinou teploměrem nepomáhám. Když ji to ale trápí, děláme masáže bříška, teplou plínku, cvičíme s nožičkama a když ani to nepomůže, přichází na řadu teploměr do zadečku. To se ale nemá moc často, protože prý se pak miminko neumí vyprázdnit samo. pěkné kakání. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2343
15.8.05 12:09

Ahoj Míšo,
dcera měla rekord 9 dní, bylo to koncem 6. měsíce a rekordy v přibírání netrhala takže MM už asi nestačilo. Převařenou vodu můžeš zkusit, tím nic nezkazíš, ale možná to zatím není nutné pokud je malý spokojený a bříško nebolí. Prostě všechno mlíčko zpracuje a uloží a nedostatkem zřejmě netrpí, když už má přes 8 kg! Můj druhorozený lumpík měl v 10 měsících 8,33 :lol:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
15.8.05 12:49

Ahoj,

je pravda,že kojená miminka nemusí kakat každý den.Já byla od malinka zvyklá,že Niki kakala i několikrát denně a to dooost.Pak v období kolem 3-4m se mi taky někdy stávalo,že nekakala a já plašila co jí je.Zkoušela jsem šťornout teploměrem do zadečku a nic.Druhý den to zas pro změnu stálo za to.Kamarádka mi radila,že pokud je nouze největší,může se dát mimi pár lžiček odvaru z ovesných vloček,ale my to nezkusili.Přijde mi lepší řešení trošku převařené vlažné kojenecké vody,to funguje i u mě :D
Kamarádky holčička taky kaká 1 krát za týden a jak je krásná a zdravá,pěkně prospívá.Pokud má měkké bříško,zatím bych to moc neřešila.Ale jestli máš pochybnosti,zajdi k Dr.,určitě Tě uklidní a něco doporučí.
Ahoj Naďa a NIki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
15.8.05 13:40

Už tu jedna diskuze proběhla asi před 14 dny. Miminko nemusí kakat. Eva má rekord nekakací 14 dnů. Jen kdyby bolelo bříško a nebo bylo tvrdé, mimi nebylo spokojené, tak by se mohlo jednat o zácpu, a pak se podává ta voda. Takže si to jen sleduj, má dobré trávení a všechno tvé mlíčko zpracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
15.8.05 14:32

Díky za odpovědi, už se nám to zdárně povedlo, bez pomoci jakýchkoliv prostředků, ale zase to stálo za to, pamperska nestíhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama