Reklama

Kojení a menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

slunickop
Stálice 94 příspěvků 01.09.09 10:23
Kojení a menstruace

Ahoj, nevím, jestli už tu někdo vznesl tento dotaz,ale chci se zeptat, jak je to s kojením a menstruací. Vím, že menstruace nemusí přijít když kojíme, ale......zatím nic neužívám. Nechtěla jsme zatím kvůli malýmu, abych do něj zbytečně necpala chemikálie, ale to abych si dělala každou chvíli test.. :D . Jak to probíhalo u vás, dostaly jste menstruaci hned po porodu, nedostaly???Díky

Přečtěte si článek: Menstruace při kojení přichází individuálně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 01.09.09 10:30

ahoj,

tak já menstruaci dostala až potom kdy jsme začli zavádět příkrmy v březnu dostala první příkrmy a já v dubnu menzes.

antikoncepce je i pro kojomamky. :lol: ale nevím jak se jmenuje nebrala jsem to

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.09 10:30

Slunickop, můžeš užívat speciální antikoncepci, která kojení nevadí, já mám Azalii a jsem spokojená, ale pravda, že je trošku dražší. Menstruaci při ní nemám vůbec, jen první měsíc jsem slabě špinila, asi než si na to tělo zvyklo. Na kojení se nelze spoléhat, musela bys pravidelně kojit max. každé 2,5hod a to i v noci, a ještě by tu nebyla jistota, že neotěhotníš.

jitule_b
Extra třída :D 11724 příspěvků 01.09.09 10:40

Ahoj já jsem MS dostala hned měsíc po šestinedělí a pak pravidelně každý měsíc a to plně kojím. Ale já jsem byla celkem ráda, pač jsme chtěli druhého prcka co nejdřív.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 01.09.09 10:45

Ahoj, Azalie nebo Cerazette je při kojení. Me ale obě dělaly neplechu, já takhle prošpinila pul rok :roll: . Jinak MS jsem dostala až po zavedení příkrmu. Puvodně jsem si myslela, že jsem ji měla hned po 6nedelí, ale byl to omyl. Já jsem měla 8nedělí :evil:

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 01.09.09 10:54

Přesně jak píší holky - existuje antikoncepce, pokud ji nechceš, tak se chraňte kondomy. Já MS dostala po 5 měsících, když byl Ondra ještě plně kojený. Švagrová až po 10 měsících… má tak někdo kliku ;). A navíc, i kdybys začala menstruovat, je velká pravděpodobnost, že cyklus bude ze začátku hodně nepravidelný, takže co se týče „informace“ o tom, jestli jsi těhotná, taky nic moc spolehlivost.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.09.09 11:22

Rozhodně používej nějakou antikoncepční metodu (pokud nechceš mít hned další dítě). HA jsem při kojení nechtěla, jsou i studie, že se hormony dostávají do mlíka… mám kluky…

mroe
Extra třída :D 14317 příspěvků 01.09.09 11:27

Ja poprve dostala menses tyden po sestinedeli. Ted podruhe jsem se radovala jen o tyden dele. Poprve chodila menses od te doby zcela pravidelne, ted jsem druhou MS dostala o tyden pozdeji. Poprve jsem kojila do 2 let, plne do 6,5 mes. Ted kojim take plne(nejdelsi interval v noci je asi 6 hodin. Nekde jsem slysela, ze MS obvykle dostanou zeny, ktere maji v noci nejdelsi interval mezi kojenim alespon 5 hodin( coz by u nas zhruba odpovidalo). Tedy alespon u druheho ditete, prvni bylo zcela mimo tabulky, protoze me v noci nenechalo spat vubec… a MS presto prisla hned po sestinedeli.....

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 01.09.09 11:30
mroe píše:
Ja poprve dostala menses tyden po sestinedeli. Ted podruhe jsem se radovala jen o tyden dele. Poprve chodila menses od te doby zcela pravidelne, ted jsem druhou MS dostala o tyden pozdeji. Poprve jsem kojila do 2 let, plne do 6,5 mes. Ted kojim take plne(nejdelsi interval v noci je asi 6 hodin. Nekde jsem slysela, ze MS obvykle dostanou zeny, ktere maji v noci nejdelsi interval mezi kojenim alespon 5 hodin( coz by u nas zhruba odpovidalo). Tedy alespon u druheho ditete, prvni bylo zcela mimo tabulky, protoze me v noci nenechalo spat vubec… a MS presto prisla hned po sestinedeli.....

Taky jsem to měla opačně. V noci mimčo spalo, takže jsem kojila večer a pak až ráno kolem 9 hodiny a MS nepřišla.

slunickop
Stálice 94 příspěvků 01.09.09 11:42

já už antikoncepci mám - CEzarette, ale taky jsme slyšela o tom uvolňování do mlíka…no ale jinak to nevidím…mohli bychom používat kondomy, ale to není ono..mám docela problémy s pálením :lol: takže otěhotnět určitě nechci, mám splněný limit, dvě děti a navíc obě císařskm řezem, takže třetí ani nedoporučují, takže mi nezbývá, než začít jíst ty prášky. Ptala jsme se jen proto, že jsme to zatím nedostala, malýmu jsou zítra dva měsíce, tak jestli to je normální, neb si mám koupit ten test. No i tak si ho raději koupím, co když? Díky za odpovědi..

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.09.09 11:47

slunicko: nestačilo by pořídit kvalitní lubrikant nebo změnit značku kondomů? Ad císaře - naše sousedka čeká 4. dítě, všechny CS :-)

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 01.09.09 11:51

Já myslím, že dva měsíce po porodu je dost normální, že jsi MS ještě nedostala. Ale test není tak drahý, aby nestálo za to si ho koupit, pokud si chceš být jistá :).

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.09 11:53

Slunicko, mě můj gyndr nabízel nitroděložní tělísko, pokud by mi nevyhovovala HA. Kojení nevadí a je to levnější než HA, nehledě na to, že nemusíš pořád hlídat, jestli sis vzala pilulku ve správný čas a co teprve když zapomeneš, že. Já jsem rozhodnutá do toho jít, ale až po druhém mimi, které doufam za čas bude :)

slunickop
Stálice 94 příspěvků 01.09.09 12:04

O nitrod. tělísku jsme uvažovala, chtěla jsem Mirenu, stojí 6 500,–, je na 5 let,nemáte menstruaci a vyjde určitě levnějš a pohodlnějš než prášky…ale dočetla jsem se, že byste neměli mít časté problémy se záněty atd, což já mám někdy docela mám a taky popisujou jisté potíže, bolení břicha, problémy s pletí, špinění atd. Myslím, že sjme to i četla tady na diskuzi. No vím, že je i klasická dana a tu jsme už měla a měla jsem to vždycky dlouho a nepravidelně, prášky byly lepší…ono si asi nevyberete. Test si samozřejmě koupím, raději…a pak se rozhodnu…bud prášky, nebo žádnej sex…no to bych ai moc neustála co?? :roll:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.09.09 12:07

sluničko: různý potíže můžeš mít i po HA

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >