Kojení a početí

134
12.8.21 13:29

Kojení a početí

Zdravím. Může mít vliv kojení (dceři je téměř 28 měsíců a už kojim úplně minimálně, téměř bych to ani už kojením nenazývala) na početí dítěte? Snažíme se tedy teprve od poloviny května, mně bylo teď 30 let, muži je 36, oba jsme zdraví…ještě asi není čas plašit, ale dnes mě napadlo, jestli by nepomohlo přestat úplně kojit. Všude čtu, že se dá otěhotnět i během kojení, ale mate třeba některá zkušenost, že vám neslo pocit, přestaly jste kojit a pak to šlo? Nám se první dítě povedlo na první dobrou :mrgreen: a tak jsem proto taková nedočkava. Vnitřně cítím, že druhé se určitě také povede, nechci to nějak extra hroutit, protože psychika dělá strašně moc…ale jen mě to s tím kojením zajímá.
Pěkný den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11092
12.8.21 13:33

Ano, otěhotněla jsem hned první cyklus po úplném odstavu. Do té doby jsem sice měla MS, ale dle doktora nedocházelo k ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17928
12.8.21 13:35

Ano. ke kojení potřebuješ mít v krvi prolaktin. zároveň prolaktin zhoršuje šanci na početí.

Zkušenost jiných lidí a vlastní zkušenost z minulosti bohžuel není nijak extra relevantní, protože jde o aktuální alchymii hormonálního systému a stavu vaječníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24419
12.8.21 13:46

To záleží na každém jedinci, mě třeba vždy naskočila ovulace až ve chvíli, kdy sem přestala úplně kojit. Někdo zas otěhotní hned jak na tu hupne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
12.8.21 14:35

Na konci ledna se mi dcera sama odstavila (mela lehce pres 2 roky) a v pulce dubna jsem otehotnela. V podstate hnedka druhy cyklus, co jsme si rekli, ze zkusime druhe.
V unoru jsem byla na prevenci a gynekolozka rikala, ze je pro telo lepsi uplne odstavit a ze pak to obvykle jde celkem rychle. U kojeni takhle velkych deti uz je hladina prolaktinu celkem nizka a cyklus rychle naskoci na 100% :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
12.8.21 14:45

Já otěhotněla za plného kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
12.8.21 15:22

Ms a tudiz i ovulaci jsem dostala 9mes po porodu pri plnem kojeni. Kojim uz 4 roky a na jare jsem otehotnela planovane hned prvnim mesic :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8837
12.8.21 17:18

@kazetkakiki i minimální kojení může mít vliv. My jsme se o druhé dítě snažili 4 měsíce, z toho ty poslední dva jsem kojila opravdu minimálně, tak půl minuty ráno a půl večer, syna už to moc nezajímalo. A stejně nic. Pak se malý odstavil a za dva týdny jsem otěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat