Kojeni a umele mleko

3
11.3.21 18:06

Kojeni a umele mleko

Ahojte maminky
Jdu za Vama s dalsim dotazem. Mam holcicku (7t), ktera se od prvnich dnu naucila spat u prsa. Prvni tyden to bylo v pohode, kojeni bylo pravidelne, cca po 3 hodinach. Ted ale jinak neni schopna usnout, vstava mi vetsinou kolem 7dme rano, v moci k ni vstavam max 2×, vecer ji davam jednu davku Beby, v noci se krasne naji, nalijou se mi prsa, za 20 minut je hotovo a spi. V 7 to ale vsechno zacne, kojim treba hodinu a pul protoze porad pije (kojim pres kloboucky), pak zacne usinat, pusti prso, chvilku pockam, ulozim ale za 5 minut se vzbudi a mava rucickama ze chce prso (to dela uz od porodnice ). Pres den mi spi max 4 hodiny z toho 2 hodiny v kocarku venku :roll:, furt chce pit, problem je v tom ze nejsou zadne extra dlouhe prodlevy mezi kojenim takze se mi ani prsa nestihaji nalevat, kdyz ji davam cumel vetsinou ho plive protoze z neho nic nekapne. Kdyz se ji snazim uspat v naruci tak neusne, krouti se a nebo zadrimne ale jen tak na oko a netrva to moc dlouho, ldyz polozim je vzhuru. Vecer kolem 7dme je tak pretazena ze krici jak tur a to je jedine kdy mi na rukach usne ale spi tak 20 minut a pak chce zas jist. To uz ji davam to umele :roll: premyslim o uplnem prechodu na umele mleko, jen nevim JAK NA TO? je mi lito uplne prestat kojit jen to neustale sezeni na gauci s malou u prsa uz me unavuje, rikam si ze bych odstrikavala…nechci aby to znelo jako bych byla krkavci matka jen nic neudelam pres ten den, pomalu ani obed 🥺 taky mam strach ze ji tech 5 davek umeleho nebude stacit, ldyz ji nachystam 150ml vypije tak 90 🤦‍♀️ Nejaka rada? Nebo podobna zkusenost?

Druhy mensi dotaz, dostali sme kapicky biopron, lze to kombinovat s UM?

Moc Vam dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7593
11.3.21 18:13

Hodinu a půl určitě aktivně nepije, to by praskla. Pozvi si dobrou laktacni poradkyni ať zkontroluje techniku, prisati atd. Po sestinedeli se prsa už tolik nenalivaji, ale to neznamená že mlíko není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
11.3.21 18:31

To by byla škoda, přecházet na umělé. Prsa už nebudeš mít nalitá, normální jsou " prázdná". Jak je výše uvedeno, hodinu a půl určitě aktivně nepije. Dítě údajně maximum vypije během pěti až deseti minut a pak už jen tak dopíjí. Pak nastává dudací fáze, kdy jen tak cumlá. Určitě bych taky doporučila laktační poradkyni, třeba z laktační ligy nebo z mamily, kontakty mají na webových stránkách. Něco to stojí, cca 500-1000, ale um stojí mnohem více, takže se za investice vyplatí. Myslím, že by ti prospěla, pokud nepoznáš, jestli dítě pije nebo nepije. Jinak mně miminko v tomto věku taky kolikrát nepospalo během dne. Od sedmi do sedmi s přestávkami na kojení a pak třeba 4× půl hodiny během dne. Pak se to zlepšilo. Nic neuděláš, ale ono se to změní a nebude to trvat věčně. Zkus si to spíš užívat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
11.3.21 18:37

Jestli chceš kojit, tak to že se kojí nebo chce cucat dlouho je relativně normální, je ještě malinká. V noci ti spí krásně a přes den taky, tak proč hned končit s kojením a jít na umělé? Prsa se ti nebudou pořád jen nalévat, to s kojením nemá nic společného, to se děje jen než se upraví poptávka a spotřeba. A zkus šátek, hodně dětem stačí že jsou u prsa na mámě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
11.3.21 18:49

Myslim, ze uplne zbytecne plasis a zbytecne davas to umele.
Sama v sobe si musis rict, jestli chces kojit nebo ne. Pokud ano, krasne to pujde, neboj.
To, ze chce furt prso, nejspis neni vubec hladem, proste chce byt v kontaktu s tebou, pripadne ji boli brisko (pises, ze se krouti) a ona se prsem proste uklidnuje.
Nenalita prsa jsou normalni, nalita jsou jen chvili po porodu a pak vypadaji prazdna, ale mliko tam je, neboj.
Pozvi si dobrou laktaci poradkyni, at odbourate ty kloboucky, jako prvni. Ty tam mohou delat trochu paseku v tom, ze pusa miminka neni primo na prsu a nefunguje vse uplne tak, jak by melo. Odbourat jdou v pohode.
A bez kloboucku a s pomoci poradkyne budes kojit uplne na pohodu, uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
11.3.21 19:03

Normální stav. Můj kluk se chová podobne a umělé mu vůbec necpu. Mimčo chce jistotu a tou je pro něj nyní dudlani prsa, cítí matku a je s ní spojeny, sem tam polkne trochu mléka, co vytece po čase dudlani. Není to o pití. Dudlik mi plyve, ani jej už nenabízím. Mám druhé a chová se stejně jako dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.3.21 19:08
@JancaS84 píše:
Hodinu a půl určitě aktivně nepije, to by praskla. Pozvi si dobrou laktacni poradkyni ať zkontroluje techniku, prisati atd. Po sestinedeli se prsa už tolik nenalivaji, ale to neznamená že mlíko není.

Napsala jsem to spatne, spis sem myslela ze porad pije, treba minutku odpociva a pak si parkrat,,potahne,, (slysim jak polyka)
Laktacni poradkyni uz sem doma mela 2×
S tim mlekem.. ja nevim, snazila jsem se odstrikat behem dne a cca 20ml z obou prs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
11.3.21 19:20
@Wweerruu píše:
S tim mlekem.. ja nevim, snazila jsem se odstrikat behem dne a cca 20ml z obou prs

Mám půlročního, plně kojeného otesánka a doteď nic neodsaju. Pořídila jsem si supr novou odsávačku a mám co dělat, abych vydolovala 50ml do příkrmu. Podotýkám, že tu padesátku tahám klidně půl hodiny a z obou prsů. Takže množství odstříkanýho nebo odsátýho mlíka je naprosto nevypovídající. ;)
Hele podle mě kojíš krásně, mimčo holt chce být s tebou, na což by ten šátek mohl být skvělý pomocník (dá se případně kojit i v šátku) a hlavně tohle klíštěcí období nebude trvat věčně. Za chvilku ji začnou zajímat hračky a půjde ji zabavit i jinak, klidně už bych to začala zkoušet. Syna jsem taky musela sem tam trochu přemlouvat, že existuje i svět kolem, ne jen prso. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 19:48

Ale tohle nacucnuti k prsu je uplne normalni, ja jsem vysedela na gauci normalne dulek!
Miminko potrebuje kontakt, jestli nechces sedet, porid satek nebo nositko, muzes kojit v tom a dite jak usne, odlepi se a ty zaroven muzes delat ten obed…

Vubec nechapu, proc bys mela opoustet kojeni, krom toho, ze ti ted Uam pripada pohodlnejsi, ale mozna jen nechces doprat miminku co potrebuje ono, ale chces aby se uz chovalo „po tvem“.

Cim vic doprejes a vyslysis potrebu mimimka, tim driv bude nasycena a opusti ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
11.3.21 22:50
@Wweerruu píše:
Napsala jsem to spatne, spis sem myslela ze porad pije, treba minutku odpociva a pak si parkrat,,potahne,, (slysim jak polyka)
Laktacni poradkyni uz sem doma mela 2×
S tim mlekem.. ja nevim, snazila jsem se odstrikat behem dne a cca 20ml z obou prs

Nemuze ti polykat hodinj a pul v kuse.
Efektivni sani/piti se pozna podle dlouhych pohybu sanice nahoru a dolu az k usim. To opravdu trva par minut. Jinak dudla a obcas polkne.

Podle odstrikaneho mleka nepoznas nic, je spousta maminek, co proste nic neodstrika a mleka maji dost. Mela jsem to taky tak.

Normalne bych kojila na pozadani a bylo by. Jestli si ji co tyden zvazis a pribyva a jestli ma dost pocuranych plen, je to ok.

Jo a zvaz tu laktacni nejakou fakt dobrou, at uz kojis bez kloboucku. Nekdo z okoli ti urcite doporuci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.3.21 06:53

@Wweerruu ja se vyjadřim k um. 150 je v jejim vekz moc. I tech 90 mi dcera v tomto obdobi nevypila. Pokud prejdes na um tak se rid samozrejme jejimi potrebami a taky tim, ze by mela vypit cca 150ml/kg/den :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.3.21 06:55

@Wweerruu jo a ty probiotika klidne i s um.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.3.21 19:01

Jak zvýšit laktaci v 9 týdnech?

Ahoj holky 🙂

Mám holčičku 9 týdnů. Z porodnice jsme odešly s prikrmem. Doma jsem zkoušela 12dnu pouze kojit, ale mléko se nerozjelo. Takže dávám UM. Užívám homeopatika Lac caninum a Ricinus. Zkoušela jsem MamaHelp, čaj od Hippu, pískavici a benedikt, piju čaj od Weledy a litry dalších kojících čajů a meltu. Vařila jsem si i odvaz z fenyklu. Teď beru Lactil a kapky od dedka kořenáře. Snažím se kojit každou volnou chvilku. Malou prso uklidňuje. V noci kojim od 1-3h a pak 5min odsávám. Nakojim ale jen cca 50ml. :( :( LP jsem doma měla, ale nic moc mi neporadila jen pár kojících poloh a že mám krmit přes cévku, takže to dělám. Říkala, že u mě nevidí problém, jenže když jsem jen kojila, tak mi malá zhubla 200g za týden. Pediatrická mi řekla, dejte příkrm a sluš. Moc mě mrzí, že plně nekojim :(Poradily byste mi něco?

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10482
13.3.21 20:24
@Miki2390 píše:
Ahoj holky 🙂

Mám holčičku 9 týdnů. Z porodnice jsme odešly s prikrmem. Doma jsem zkoušela 12dnu pouze kojit, ale mléko se nerozjelo. Takže dávám UM. Užívám homeopatika Lac caninum a Ricinus. Zkoušela jsem MamaHelp, čaj od Hippu, pískavici a benedikt, piju čaj od Weledy a litry dalších kojících čajů a meltu. Vařila jsem si i odvaz z fenyklu. Teď beru Lactil a kapky od dedka kořenáře. Snažím se kojit každou volnou chvilku. Malou prso uklidňuje. V noci kojim od 1-3h a pak 5min odsávám. Nakojim ale jen cca 50ml. :( :( LP jsem doma měla, ale nic moc mi neporadila jen pár kojících poloh a že mám krmit přes cévku, takže to dělám. Říkala, že u mě nevidí problém, jenže když jsem jen kojila, tak mi malá zhubla 200g za týden. Pediatrická mi řekla, dejte příkrm a sluš. Moc mě mrzí, že plně nekojim :(Poradily byste mi něco?

Děkuji.

Jinou laktacni. Nejakou dobrou, idealne na doporuceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.3.21 23:20

Tuto jsem měla na doporučení ☹️ je to majitelka agentury. Řekla mi, ať se mazlime tělo na tělo a ať malou kojim jen v plince, aby mi u prsa neusinala, ale to mi nepomáhá ☹️ Pořád mám Šípkovou Růženku u prsa ☹️☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat