Reklama

Kojení během nemoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CocoChannel
Povídálka 40 příspěvků 04.05.10 12:41
Kojení během nemoci

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně kojení a nemoci. Před několika dny jsem prodělala zánět žaludku, nic hezkýho, dva dny jsem nejedla vůbec a teď pomalu začínám. Do toho ale kojím mojí tříměsíční dcerku. Bojím se abych jí neublížila, protože jsem hodně rychle zhubla a to během kojení zrovna doporučováno není. Ale jíst normálně zatím nemůžu. Malá pije pořád stejně a vypadá spokojeně. V noci vydrží i přes čtyři hodiny spinkat. Co myslíte vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 04.05.10 12:45

Já právě kvůli nemoci kojila o to víc, vždycky jsem věřila, že dítěti dodávám maximum protilátek, aby ode mě nic nechytlo (v případě průjmu, chřipky, rýmy).
Ale nevím, jaký třeba bereš léky, ani jaký povahy je tvá nemoc. Možná bych to konzultovala se svým lékařem nebo pediatrem.
Ať je ti brzy líp.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 04.05.10 12:51

Co vim tak kojit by se nemelo pri hodne vysokych teplotach - 39 a dal, nekteri doktori rikaji 38,5 (ja tekhle 2 dny nekojila pri zanetu prsu). Jinak to ze jsi zhubla by nemelo ublizit, spis jde o to co jsi brala za prasky apod. Pokud je mala spokojena a pije dobre, tak myslim, ze nebude problem, ono to vycucne spis tebe, telo si do mlika nabere co potrebuje z tvych zasob(nejaky mas, neni to tak, ze se najis a hned vsechno spalis a udas do mlika, telo si vytvari zasoby), da to mimcu a na tebe uz kasle. Takze nedostatek se projevi spis na tobe nez na kvalite mlika (samozrejme jen dokud je odkud brat).
Pokud je mala spokojena a prospiva tak bych zbytecne nestresovala a pomalu se davala dohromady.

Příspěvek upraven 04.05.10 v 12:52

drevina
Kecalka 122 příspěvků 04.05.10 12:51

Určite kojit. To co jsi zhubla jsou hlavně ztracené tekutiny. Snaž se pít co nejvíce ale po malých množstvích. Tím hubnutím při kojení se myslí dodržování různých divokých diet… tak ať ti je brzo líp!

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 04.05.10 12:57

Já bych v tomto případě taky určitě kojila.

Denda 77
Kecalka 104 příspěvků 04.05.10 17:10

Ahoj neboj se dál kojit.Já mněla salmonelu a v nemocnici mi řekli že kojit mám.Jen sem na ruce používala speciální mýdlo.Vše proběhlo v pohodě.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 31.10.12 16:53

Ahoj, potřebovala bych oživit tuto diskuzi. Dočetla jsem se tu, že se nemá kojit při teplotě nad 39 stupňů, nevíte někdo proč?? já to nevěděla, a samozřejmě jsem kojila. v neděli a pondělí jsem měla až 39,6. A celkově od pátku až do dnes mi teplota neklesla pod 37,5. Zhubla jsem asi 7 kg, a ještě mě čekají cca 2 dny vynuceé diety ( angína plus bolest dásní a velmi bolavé afty v ústech)Myslíte, že může být problém? :?

kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 31.10.12 17:15

Ahoj, o tom jsem v životě neslyšela :nevim:, kojila jsem i při teplotě nad 39°C. Nevidím důvod, proč by to měl být nějaký problém, snad jen pro matku - možné vyčerpání - takže dodržovat pitný režim… Já jsem při horečkách málem o mléko přišla, musely jsme se znovu rozkojit… Rozhodně bych kojila pořád stejně.

ncc1701
Echt Kelišová 7983 příspěvků 31.10.12 17:18

Mne to rikal doktor na pohotovosti taky, ale s tim, ze to neni dobre pro dite. Proc, to nevim. Moje dr. na gynde zase rikala, ze pokud se dite prisaje a pije, neni duvod ho davat na umelou vyzivu. A to jsem mela 41C…

Run
Generální žvanilka 20542 příspěvků 31.10.12 17:23

Já kojila a měla jsem skoro 42 :roll: Bylo to teda jen jednu noc a jediný co, tak se malá zezačátku cukala.. Asi to měla moc ohřáté :mrgreen: Jinak jsem o tom taky nikdy neslyšela a ani mě jinej důvod nenapadá :nevim:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 31.10.12 17:25

Já o tom právě taky neslyšela, dočetla jsem se o tom v této původí diskusi nahoře. já se původně chtěla zeptat, jestli nevadí to hubnutí :nevim:

Run
Generální žvanilka 20542 příspěvků 31.10.12 17:35

@slavuska1 No jestli myslíš kvůli tvorbě mlíka, tak to hubnutí asi není ideální :think: Co koupit nějaký Nutridrink? Pít je snazší..

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 31.10.12 17:44

@gabriela82 tak o tvorbu strach nemám, mlíka mám spíš víc než míň. spíš o tu kvalitu :think:

Lena 123
Echt Kelišová 8617 příspěvků 31.10.12 19:43

Normalne muzes kojit, spis kdyby jsi prestala, tak bys chytla zanet do prsu pri tech horeckach a to je strasny, ja to zazila.Pak me na pohotovosti doktor, kterej je fakt kapacita, rekl, ze kde jsem vycetla, ze mam prestat kojit, ze miminku to neskodi, ani vubec nublizi. No a vyfasla jsem antibiotika na to prso, ale setrny, aby neskodily a musela jsem kojit dal, aby me odesel i zanet. Holky, to byla bolest, jak svina : (takze KOJTE!!!

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 31.10.12 20:02

@Lena 123 tak já vím že ne úplně přestat, ale třeba odsát a vylít? já ty bolesti prsou znám. když jsem kojila jen staršího, tak jsem to první rok měla snad 10 krt… vždy strašná bolest, na teploměru přes 38, děs. ještě že už mám dva sosáčky, tak už a to netrpím :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >