Rozdílná velikost prsů při kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gitka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.10 10:48
Rozdílná velikost prsů při kojení

Ráda bych vás poprosila o radu. Mám tříměsíčního syna, kterého plně kojím. V pravém prsu jsem měla vždy dostatek mléka, v levém o něco méně. Poslední dobou ( cca 2 týdny ) se mí zdá, že v levém prsu mléka začíná ubývat a prso se mi zmenšuje. V pravém prsu je mléka stále stejně. Na pohled je pravé prso větší a plnější, levé znatelně menší. Zajímalo by mě, zda se po ukončení kojení ( ráda bych syna kojila ještě 3 měsíce ) velikost prsů sjednotí nebo mi určitá disproporce zůstane :-( . Je tady nějaká maminka, které měla stejný problém? Moc vám děkuji za vaše zkušenosti. Gitka

Přečtěte si článek: Jak správně kojit, aby miminko prospívalo?

Reakce:
t-jani
Neúnavná pisatelka 16008 příspěvků 04.05.10 12:01

Gitko: mě v těhu vyrostlo jedno prso víc a jedno míň, řekla bych že je skoro o číslo větší,ale v podprdě se to srovná, má to skoro každá ženská a při kojení se mi zdá to větší taky plnější,ale mléka bylo dost i v tom druhém-menším.. je to podle mě jen o pocitu :wink: určitě máš dost mléka, kdyžtak při koju střídej obě prsa..ale záleží jak ti prcek přibývá..tak poznáš, jestli máš dost mléka.. jinak prsa už tak asi zustanou..beru to podle mamky, ta má taky jedno větší, jedno menší.. ale jak říkám, podle mě to 8 z 10 žen.. ( já mám poměrně malá prsa(dvojky) a kojím už přes 10měsícu)

Uživatel je onlineTynkka
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 04.05.10 12:26

Ahoj, mám to samé, jedno prso větší.
Já jsem to ale měla vždycky. Pravé větší než levé. Ovšem teď při kojení je to hodně vidět, když mám nalité to větší, tak je to vtipný :D
Myslím si stejně jako Janina, že mám v obou mlíka stejně.
Takže já moc nepočítám s tím, že se mi to nějak extra srovná, spíš to budu mít stejně jako před tím :D
Mě by spíš zajímalo, jak budou moje prsa vypadat po kojení, jestli budou, jak bych to řekla, jakoby vypité, víte jak to myslím, jako když malého nakojím, tak je mám vypité a takové spadlé - tak to zůstane, až přestanu kojit?? To bude hrůůůza :D

t-jani
Neúnavná pisatelka 16008 příspěvků 04.05.10 12:37

Tynka: asi to tak zustane :mrgreen: ale dopadnem tak všechny :lol: ale zastávám ten názor, že když prsní sval trošku posiluješ, tak je můžeš trošku zpracovat :mrgreen: ni když pokud máš 6ky, tak ty asi povadlejší budou :-)

pepro
Kelišová 5162 příspěvků 04.05.10 12:51

někomu se srovnají, někomu ne. Kámoška dokonce kojila jen z jednoho a vypadalo to ne komicky, ale tragicky :-? a srovnalo se.
Jestli máš oprávněný pocit, že v jednom je míň mlíka, tak častěj přikládej, zkus z něho kojit při každém kojení a vždy jako z prvního, nabízej mu ho v nocim to se děti líp chytají.

obecně je tedy pro mimča oblíbenější levý - že tam slyší tlukot srdce - není z mé hlavy, vyčetla jsem a dle mě to má logiku

t-jani
Neúnavná pisatelka 16008 příspěvků 04.05.10 13:00

pepro: my máme raději taky levý..je i větší,ale pravé si taky dá :mrgreen:

já zas někde četla že některým ženám se jedno prso zvětší bud v puberte, v těhu nebo pri kojení.. u někoho to je víc videt u nikoho ne..

Gitka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.10 13:30

Syn má raději to pravé ( větší ), z levého mu to asi méně teče, po chvilce se začne odtrhávat a už jej nechce. Když ho dám k pravému, tak se napije k plné spokojenosti. Přibývá krásně, v průměru 300 g za týden ( příští týden mu budou 3 měsíce a váží 6,1 kg ). Rozdíl mezi prsy ( asi tako jedno číslo - pravé 3, levé 2 :-P ) je nejvíce vidět ráno, když mám nejvíce mléka. Ach jo, jestli se mi to po kojení alespoň malinko nesrovná, tak budu muset až odrodím a odkojím děti asi začít šetřit na plastiku :mrgreen: .

t-jani
Neúnavná pisatelka 16008 příspěvků 04.05.10 13:36

Gitka: trošku snad ano:) ale ta nalití prsou, dělá pěkné silikony, že? :mrgreen: :lol: záleží jestli máš větší i dvorec..já jo, ale manželovi to nevadí :-) já jak už kojím 10m, tak už to nalévání není takové..

nozu
Extra třída :D 12578 příspěvků 04.05.10 17:13

tak já měla s klárkou taky levé menší a pravé větší. zůstalo to i po skončení koejní a teď v těuh je to zase trochu víc vidět :) ale mlíčka bylo v obou stejně.

Váš příspěvek
Reklama