Kojení - mučení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Stálice 90 příspěvků 10.03.18 22:29
kojení - mučení

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli některá z vás má s tímto zkušenost, případně co byste mi mohli doporučit na zlepšení.
Dcera (tři měsíce) je plně kojená. Už od začátku s kojením ale bojujeme. Malá není vůbec žádný jedlík, přijde mi, že jídlo k životu skoro nepotřebuje. Před den kojím po třech hodinách, ale kojení vypadá takto: ze začátku chvíli pije, pak usne, pak ji budím a přemlouvám, na chvíli se vzbudí, trošku si cucne a opět usne, takže je z toho vždy hodinové kojení. Přibírá cca 150 g týdně, ale opravdu nevím z čeho protože mi přijde, že skoro nic nevypije. Poslední dobou už se skoro nehlásí na pití a v noci už vůbec ne. Máte s takovým nejedlíkem některá zkušenost? je to normální?

Reklama

Reakce:

KristynaTita
Kecalka 339 příspěvků 10.03.18 22:30

Je… nestresovala bych

katyna1984
Kecalka 352 příspěvků 10.03.18 22:34

Přibývá, tak ji to evidentně stačí. Některé děti pijí rychle. Užívej si to a nestresuj :)

Tarinka
Echt Kelišová 8102 příspěvků 10.03.18 22:40

Tak pribira docela dobre, jeste chvili vydrz a budes moct dat prikrm a ulevi se ti. Taky jsem mela doma jeden podobnej kousek, nahrivala jsem prsa, odstrikavala mliko, jedla homopatika, byla u nas laktacni poradkyne. No a miminko jsem hodinu kojila, pak dve hodiny uspavala, neplakala teda, ale furt koukala kde co, i v kocarku, oci vyvalene, no po dvou hodinach nespani uz se nakojit nedala nechtela, byla unavena, pak si usnula treba na tri hodiny a nedala se vzbudit. Takze mi stalo, ze jsme treba behem 24 hodin kojily ctyrikrat, pribirala tak okolo 80-100g tydne, byl to ocistec :lol:

Hoa Mai
Kelišová 5260 příspěvků 5 inzerátů 10.03.18 22:52

@aduska912 je to normální. Smiř se s tím, nic jiného se dělat nedá. Bohužel je takový blbý zvyk posuzovat schopnosti matky podle toho, kolik miminko přibírá, čím víc, tím líp. Je to nesmysl a zbytečný zdroj stresu. Stejně jako u dospělých, kdy jeden váží 120 a druhý 70 kilo, tak miminka byla, jsou a budou různá, jsou žrouti, jsou nejedlíci a jsou děti mezi tím. Dítě ti přibírá normálně, neřeš to, nezošklivuj si to kojení.
Můj první kojený syn pil hodně (podle počuraných plen), přibíral málo. Asi díky rychlému metabolismu, to má po mně (jím hodně, jsem štíhlá) a tomu, že byl motoricky rychlý a hodně aktivní. Malý a hubený je dosud, jsou mu 4 roky, ale je fyzicky zdatný, šikovný a téměř nebývá nemocný.
S druhým synem jsme si prošli velkým bojkotem kojení, i když jsme plné kojení udrželi, ale někdy mezi 4. a 5. měsícem mi přibral jen 130g/měsíc. A víš, co se mu stalo? Nic. Bojkot ho přešel, váhu dohnal, brzo zas vážil víc než brácha v jeho věku, je neméně zdatný a taky bývá málo nemocný.
Vím, že v tuhle chvíli se to nedá hodnotit s nadhledem, ale věř mi, že s odstupem času si řekneš, že bylo přece úplně jedno, jestli to dítě vážilo o půl kila míň nebo víc, hlavně, že bylo veselé a spokojené.

aduska912
Stálice 90 příspěvků 10.03.18 22:55

Ještě bych dodala, že malá skoro vůbec nepláče, je strašně hodná, zdá se mi že i když už musí mít hlad, tak nepláče a nehlásí se na jídlo. Nemám z toho vůbec dobrý pocit, ale doktorka to neřeší, když malá přibírá

Uživatel je onlineLimi123
Ukecaná baba ;) 1849 příspěvků 10.03.18 23:09

Ocividne pije rychle. Oba mi synove take pili 4-5 minut, pribirali extra rychle, opravdu me to nestresuje.

Staci hlidat, zda ma dcera za den 6 pomocenych plenek. Pokud ano, tak bych ji po usnuti nebudila a hodinove kojeni z toho nedelala - proste stihne vysat to, co potrebuje, za kratkou chvilku :-) To vidim spis jako vyhodu, nez jako nevyhodu. Hodinove kojeni je kontraproduktivni, dcera pak uz nic nepije, tobe se dela moc mleka, je to vycerpavajici a navic ji to zatezuje travici trakt (micha se natravene a nenatravene mleko).

3HE
Generální žvanilka 21399 příspěvků 10.03.18 23:10

Kojení se podpoří jedině kojením. Interval co 3hodiny je pro udržení stálé tvorby. Pro navýšení tvorby mléka je potřeba zkrátit interval na 2-2,5hod.

a kojit takto: před kojením vypít hrnek horkého kojočaje s jestřabinou - prohřeje tělo, jestřabina je dobrá na tvorbu mléka. Nakojit z jednoho prsa tak dlouho, dokud dítě efektivně saje, potom dát odříhnout na max 5minut, pokud neříhne, tak nevadí. Pak nabídnout druhé prso. Nechat pít, dokud efektivně saje. Další kojení začínat tím prsem, které bylo předtím podáno jako druhé.

Důležité je přikládat dítě na měkký odstříkaný dvorec - i když ho máš měkký, tak je dobré si trochu odstříknout do ubrousku třeba… nastartuje se tak spouštěcí reflex a dítě pak přiložíš… ono tak nemusí samo rozkojovat prso, což ho unavuje. A lépe se tak přisaje, vcucne více dvorce a saje s menší námahou. Více vypije.

tulipán
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 10.03.18 23:42

@aduska912 No pises, ze je z toho hodinove kojeni - tak to urcite zvladne vypit, co je potreba, proto dobre pribira. Jestli si nejsi jista, zkus si pujcit vahu a den ji prevazuj. Vaha po kojeni minus vaha pred rovna se mnozstvi vypiteho mleka.

Myssicka
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 11.03.18 02:09

Dovolím si poradit trošku jinak, nebudu hodnotit, jak moc nebo málo ti přibírá. Já kdybych dceru kojila až po třech hodinách, tak to vypadá tak, že si párkrát cucne a usně, protože je hladová a tím pádem vysílená. Kojim přes den po 2h, když se něco semele a jsou to třeba ty 3h, vypadá to přesně tak, jak popisuješ. Do třech měsíců mi přibírala průměrně 300g týdně (jeden týden i 460g) a potom se to výrazně zpomalilo, dokonce celý pátý měsíc stagnovala. Tempo růstu váhy u kojených děti se liší, prvni měsíce nabíraji obvykle víc, než děti na um, potom zase pomaleji. Nezkusila bys ji kojit častěji? Protože až se začne víc hýbat, mohla by přestat přibírat a doktorka by tě třeba nutila do brzkého přikrmování, nebo dokonce UM. A já sama jsem byla v tom pátém měsíci nervózní, že dcera stagnuje (začala se hodně hýbat) a byl to pitomý pocit.

Anonymní  11.03.18 14:37

Pokud se člověk cítí, že ho kojení mučí, nechápu, proč v něm pokračuje…
Každopádně doporučuju kontrolovat množství pročůraných plínek a pořídit váhu a vážit před a po kojení - aby měl člověk přehled, kolik toho dítě vypilo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama