Kojení na napěněné mléko

8.4.21 09:18

Kojení na napěněné mléko

Ahoj děvčata mám takovou možná směšnou otázku. Kojim napůl a napůl přikrmují um. Mám málo svého. Mám devítitýdenní dcerku a moc mi scházelo laté. Lékařka nám doporučila používat mléko bez laktózy a mám Dolce Gusto do kterého mám kapsle bez kofeinu. Pořídila jsem si napěnovač a začala si laté dělat bez laktózy i kofeinu ale ouha mi pak došlo že by mohlo to napěněné mléko malou nadimat. Nadima nás totiž skoro všechno. Co si o tom myslíte? Asi zbytečná snaha. Teď raději tu pěnu z toho nejím ale než mi to došlo tak jsme měli pár nocí nic moc. Máte někdo také špatnou zkušenost s napěněným mlékem???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
335
8.4.21 09:20

Tak syna mi nenadýmalo nic, plne kojen. Pokud víš, ze to má z toho a ne z UM tak samozrejme lepsi nic takoveho nekonzumovat.
Jinak opravdu doporucuji espumisan a probiotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
8.4.21 09:28

Mléko se tvoří z krve. Jak by se asi ta pěna dostala do krve a pak do mléka? :-D Neboj a buď v klidu, většina z tvého jídla dítě nadýmat nemůže, prostě malé děti občas pláčou a úzkostné matky pak ze stresu radši skoro nic nejedí. Dítě chce spokojenou matku. Kup nějaké probiotika a připrav se na to, že některé děti občas pláčou a chtějí celý večer nosit aniž by to mělo souvislost s tím, co jsi jedla nebo pila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 09:39

No probiotika máme biogaju. Když mám podezření že by malou mohlo něco co sním nafouknout tak jí dávám espumisan. Jen to do ní nechci rvát pořád. Tak si cibuli, čerstvé pečivo a jiné nafukovací potraviny odpouštím. Zjistila jsem že jde vařit i bez toho. Třeba zelí si dělám cuketové. Nemyslím si že by člověk nemohl jíst nic. Jen to chce trochu používat mozek. Blaho mé malé je pro mě na prvním místě a naše klidné spaní s partnerem taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
8.4.21 09:48

@vlcice.andrea Jinak nechci dávat nevyžádané rady, ale nic jako málo mléka neexistuje. Mléko se tvoří podle potřeb dítěte a tvoří se méně, pokud dítě špatně saje, je málo přikládané, ničí si techniku sání lahví.
Nejvíc bolí břicho děti které střídají UM a MM.
Pokud bys chtěla, kontaktuj kvalitní laktační poradkyni a ještě bys klidně mohla kojit plně.
Zase chápu, že dítě zvyklé na lahev s UM je snadnější na hlídání, no, záleží na tvém rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 09:50

Jinak jsem taky nevěřila že se bublinky třeba z nápoje mohou dostat do Miminka přez mléko dokud jsem to sama nezažila. Za mě to je pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7612
8.4.21 09:54

A jaký je teda smysl této diskuze když si sama odpovidas a všechno víš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 09:54

Jejej....

Jinak jsem taky nevěřila že se bublinky třeba z nápoje mohou dostat do Miminka přez mléko dokud jsem to sama nezažila. Za mě to je pravda. @BlaZenkaB Proč bychom se s malou nervovali že za každou cenu budeme jen kojit. Malá ode mě má na jedno krmení tak 40 ml a zbytek dáváme bebu AR. Pak ani neublinkava. Našli jsme kompromis. Má ode mě imunitní látky a prostě nám to takhle dobře funguje. Dávali jsme ještě při kojení na lžičce nutriton ale to už bylo fakt moc složité na spíš mi přišlo že to malou trápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 09:55

@JancaS84 Chci znát názor jiných maminek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7612
8.4.21 09:57
@vlcice.andrea píše:
@JancaS84 Chci znát názor jiných maminek…

Ale ty každý názor dementujes a jedeš si stejně svou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
8.4.21 10:12

Tak břicho ji nejspíš bolí ze střídání UM a tvého mléka. To střídáš vlastně proč? Jinak, co sníš a vypiješ se do mléka dostává v setinách procent, v živinách - ano, některé mohou lehce dráždit. Ale proč myslíš, že zrovna napěněné (ne)mléko by to mělo tak moc ovlivňovat? 8o Vždyť to je mléko se vzduchem, to neprojde trávením v nezměněném stavu. Užívej si mimiša a neřeš každou ptákovinu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
8.4.21 10:18
@vlcice.andrea píše:
Jinak jsem taky nevěřila že se bublinky třeba z nápoje mohou dostat do Miminka přez mléko dokud jsem to sama nezažila. Za mě to je pravda.

Tak ale bublinky ze syceného nápoje jsou uměle tvořeny CO2, ten se organismem teoreticky do mléka dostat může. Napěněné mléko máš prostě jen napěněné mléko, to se nemá organismem jak přenést s bublinkama. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
8.4.21 10:19
Proč bychom se s malou nervovali že za každou cenu budeme jen kojit. Malá ode mě má na jedno krmení tak 40 ml a zbytek dáváme bebu AR. Pak ani neublinkava. Našli jsme kompromis.

Jak jsem psala, pokud vám to vyhovuje, tak je to v pořádku. Jen se mi nelíbí když někdo píše, že má málo mléka, ale ve skutečnosti je to pohodlnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
8.4.21 10:21
@vlcice.andrea píše:
Jinak jsem taky nevěřila že se bublinky třeba z nápoje mohou dostat do Miminka přez mléko dokud jsem to sama nezažila. Za mě to je pravda. @BlaZenkaB Proč bychom se s malou nervovali že za každou cenu budeme jen kojit. Malá ode mě má na jedno krmení tak 40 ml a zbytek dáváme bebu AR. Pak ani neublinkava. Našli jsme kompromis. Má ode mě imunitní látky a prostě nám to takhle dobře funguje. Dávali jsme ještě při kojení na lžičce nutriton ale to už bylo fakt moc složité na spíš mi přišlo že to malou trápí.

Přijde mi ze spis chcete slyšet “ano děláte to dobre” než jakýkoliv jiný názor - nejhorší co je na bříško miminka je střídání UM a MM to řekne i lékař..bublinky se NEMAJÍ jak dostat do MM - to je proste nevyvratitelny fakt - bříško ji bolí z něčeho jineho ne z bublinek- ty se nedostávají do krve a prochází Vašim trávicím systémem to je proste vědecky dokázáno :-).. a souhlasím s názorem ze málo mléka neexistuje..ano jsou dny kdy při spurtech děti vyžadují více mléka a par dni trvá nez se to stabilizuje ale opravdu “málo mléka neexistuje”.. pokud vám to tedy vyhovuje takto, musíte vydržet bolesti holčička protože musí trávit úplně jinak než plné kojene děti nebo jen děti na UM..nebo si nechte poradit a plne kojte..pokud vám to takto vyhovuje nemam nic proti jen se to trochu protiřečí s tím ze chcete pro vaši holčičku to nejlepsi..ano samozřejmě muže bříško trápit i plné kojene miminko jehož maminka nejí nic nadymaveho a kape mu všelijaké kapicky..to tak proste je a jak se miminko začne víc hýbat tak to přestane..ale to tak člověk muže říct až když vyčerpá všechny možnosti a eliminuje veškerá rizika..proto doporucuju začít plné kojit a dejte si ty latecka klidně denně 3:-) a když to nepomůže tak resit dal..:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8149
8.4.21 10:28
@vlcice.andrea píše:

pokud vás nadýmá latté, nebude to napěneným mlékem, ale intolerancí/alergií na mléko
zkus vše mléčné vysadit a uvidíš jestli to pomůže, nechutná vsuvka: manžel má alergii, pokud se někdy sekne je to cítit a to fest

Nevím jak je to s ovesnými, mandlovými a pod. mléky a šleháním, to jsme nezjišťovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat