Už nechce prso :(

5.4.21 21:24

Už nechce prso :(

Zdravím, mám 3 měsíční dceru která byla od narození plně kojena. Krásně nám to od začátku šlo, jen mě se vrátila teda menstruace. Týden před menstruací řev při kojení, 2 týdny menstruace a taky řev při kojení. No já už teda byla na pokraji zhroucení, ještě do toho ty moje nálady při menstruaci???? Takže já blbec, dala sunar. Dcera pije z prsa vždy jen v noci, protože je v polospánku takže nějak moc nevnímá že nemá flašku ale prso. Prsa nemám vůbec nalité, ale odsávám (samozřejmně odsaju tak 1-2ml). Chci zas plně kojit :( Mám pocit, že jsem jako matka selhala prostě. Neříkám, že když dítě pije sunar tak je máma k ničemu to vůbec! Akorát já to prostě brala jako takový propojení mezi mnou a dcerou. Čas jen pro nás dvě kdy nás nikdo neruší a ona spokojeně papká a dívá se mi u toho do očí :,(. Je ještě nějaká šance že tu láhev ji odnaučím a bude zas chtít jen prso? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
294
5.4.21 21:35

No asi ti nezbývá než zkoušet přikládat a odbourat tu lahev.. on je to už teď zacarovanej kruh. A musíš zvýšit laktaci…když kojis jen v noci tak jak často ořez den odsavas?? Já plně kojila do ukončeného 6 měsíce, teď jsme na láhvy s rozdílem že krmím odsatym mm mléka mám až až holka to vybzukne během 3 minut.Ale musíš prostě pravidelně odsávat… Některé maminy neodsajou nic…ono když ti to nepůjde tak budete na sunaru no bože… Taky jsem to orvala ještě teď se mi chce brečet že nekojim ale co naděláš :nevim: Hlavně že je spokojená a prospívá a nic víc nejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
5.4.21 21:37

Pochybuji. Pokud už ji zachutnalo UM, tak nevím, zda ji znovu zachutna MM, kor když může díky menstruaci chutnat úplně jinak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
5.4.21 21:44

Tak zkoušej i přes den nedat láhev a přikládat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20784
5.4.21 21:48

@Barbora4121 při menstruaci je prý to mléko nechutné, takže i když se ti to teď nějak podaří, zřejmě bude i další měsíc problém
ony ty děti jsou už v těch 3 měsících docela chytré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3104
5.4.21 21:58

Zkus laktační poradkyni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
5.4.21 22:10
@stinga píše:
@Barbora4121 při menstruaci je prý to mléko nechutné, takže i když se ti to teď nějak podaří, zřejmě bude i další měsíc problém
ony ty děti jsou už v těch 3 měsících docela chytré

Já zas četla, že chuť mléka se nezmění, ale problém je v tom, že to mléko teče slaběji, než normálně, proto ten pláč. Ale nevím, jak to vlastně je. Já žádné problémy v tomto období nezaznamenala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
5.4.21 22:12

Menses dva týdny v kuse? Resp. to mi nepřijde jako setrvalá norma, ne?

A že by se mléko měnilo už týden před MS? Já ti nevím, spíš bych si tipla, že to dítě řvalo kvůli něčemu úplně jinému :nevim:

Zítra bych jí prostě nedala hned flašku a přikládala intenzivně od rána. Jestli chceš kojit a v noci vám to jde, tak se to zase rozjede. A sama uvidíš, jestli bude prso odmítat za pár dní anebo ne. Eventuálně bych si na to pozvala laktační poradkyni, ať máš podporu, radu a nepanikaříš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4587
5.4.21 22:50

Ahoj, měla jsem se synem to samé… Ale bylo to až myslím třetí nebo čtvrtou ms (nepravidelná, protože stále kojim, syn měl teď nedávno 9M) že odmítal prso (i v noci), vždy se odtahoval jen co jsem ho vytáhla a takhle celé dva dny.. musela jsem odstříkávát a zkoušela jsem mu ho dát do flašky, nebo uschovat, protože se mi začaly dělat až boule jak se to mlíčko tvořilo.. Normálně mám totiž velkého jedlíka a na MM si vždy pošmákne, pomlaskává :mrgreen: Byly to prostě ty nejdelsi dva dny, protože jsem pak sáhla i po UM, díky tomu, že mi začal pít moje mlíčko z láhve - medela pro kojené děti ( cokoliv silikonového nebo gumového do pusy nevzal) a tak jsem mu začala dávat na uspání do kočárku a v noci, když se vzbudil… Ale stejně jsem mu pokaždé to prso nabídla.. doteď přes den to není úplně ono, jen si „cucne“ aby se neřeklo, ale za to v noci… :roll: nejradši by ho měl v puse celou noc :zed: :lol: a teď poslední tři dny zpět zase prileze a sahá mi a slintá na prsa, prostě doráží… Myslím, že ty děti mají takové svoje etapy.. ale ve 3mesicich jsem tedy nějaké bojkoty naštěstí řešit nemusela, to až okolo toho půl roka, hodně ho zajímalo co jíme… Takže moje rada na závěr.. pořád příkládej, nabízej, když nechce, nenuť.. Zkus se s malou zachumlat pod deku, a mazlí se s ní, telo na tělo, prý to také pomáhá… Hlaveň abys byla v psychické pohodě, protože ty děti to z tebe vycítí ;) držím palce :palec: dej vědět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
5.4.21 22:53

Ve 3 m by se mohlo jednat o ukazkovy bojkot kojeni. Myslim, ze by ti mohla hodne pomoct laktacni poradkyně, ale nejaka, co ti bude sympatická a podrží te psychicky :palec: Nejsi špatná mama, kdyz jsi dala UM aby malinká nemela hlad. Moc ti drzim palce, LP umi nekdy doslova zázraky. Urcite to za pokus stoji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10467
5.4.21 23:24

Laktacni poradkyne.

Plus bych zkusila, pokud je dcerka za normalnich okolnosti jedlik a ma dobrou vahu, proste tu lahev nedat a jen prikladat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
6.4.21 16:37
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie