Kojeni - váha miminka

860
8.9.05 20:59

Kojeni - váha miminka

Ahoj,
moje holcicka pri porodu vážila 3670g, zhubla na 3240g, nyní jí jsou dva měsíce a váží 4380g, přibírá pomaličku. Po kojení někdy pláče (ale uklidním ji celkem brzy), a tak nevím, jestli nemá málo nebo si jen neuvědomuje, že je plná, protože hltá. Vytahne úplně všechno mlíčko z obou prsou. DOktorka mi radila ať jí dorazím rozmixovaným babánem, že jí to zasytí, ale mě se zdá, že takhle malému miminku nemůžu dát banán… máte s tím někdo zkušenost?

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

319
8.9.05 21:09

Ahoj,co to je proboha za doktorku????To jsem v životě neslyšela… 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
8.9.05 21:15

normálně, naše dětstká doktorka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
8.9.05 21:24

Ahoj,
proc se ti zda, ze miminko malo pribira? Vzdyt pribrala skoro kilo, ne?
My mame obe holky velky cvaliky - pri porodu vazila starsi 4,4 kg a mladsi 4,5 kg a ve dvou mesich mely obe kolem peti a pul kila - takze pribraly kilo - a nas Dr nam rikal, ze je to ukazkove a zepribiraji nadherne…
Takze ti radim zmen doktora a na banan se jeste par mesicu vyprdni :D:D:D:D Jo, mimco by melo orientacne v pul roce zdvojnasobit svou vahu - takze necele kilo je naprosto optimalni vahovy prirustek za dva mesice.
Neboj a nedelej si starosti!
Lesina s Dracaty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
8.9.05 21:30

Ahoj Lesi,
doktorka říkala, že nepřibírá nic moc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
319
8.9.05 21:35

Naše malá vážila při porodu 3800g a v šestinedělích 4440g.Takže taky docela pomalu.Myslím,že hlavně,že přibírá.Nemohla by sis jí orientačně převážit kolik vypije?Mimísko by mělo vypít asi tak jednu pětinu svojí váhy,což u Vás dělá tak 90ml mlíčka.Ale podotýkám,je to orientační někdy může vypít míň někdy víc.
No a teď počítám,že průměrně přibírá 15 dkg za týden,což je ideální.
Buď v klidu a užívej si mimíska.
S tou doktorkou jsi mě fakt dostala.Asi bych taky volila jinýho doktora,protože tohle by Ti snad nikdo jinej než Vaše doktorka neporadil.
No napsala jsem to trochu zmateně,ale snad to pochopíš.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
8.9.05 21:55

Ale prd, musis to pocitat od nejnizsi vahy - takze to pribral dokonce pres kilo - a kolik by doktorka chtela, aby pribyval? Vazne si nedelej starosti a pokud mas klidne usmevave a spici miminko tak zbytecne nezacinej s prikrmy. Jo kdyby plakal hlady cele dny a kdyby vazne nepribyval, tak bych se asi bala - ale pokud ne, tak to je OK.
Jestli ti mimi place po kojo - je to normalni, sebrala jsi mu prece prima dudel z prirodnich materialu, ne? Pokud se uklidni, tak hlad nema. Koneckoncu to nejlip poznas na stolicce - je-li u kojenatka zluta s primesi bilych nestravenych kousku (michana vajicka) je vse OK a miminko hlad nema.
Nezapomen, ze i lekari jsou jen lide a tak pokud maji starou skolu, jen tezko se preucuji na novinky - i kdyz kojo do pul roku je spis znovuobjevena stara pravda :) To jen nasi generaci cpali uz v sestinedeli prikrmy :( Jo a kojo nutili presne po trech hodinach - coz by u mych deti nefungovalo.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
8.9.05 22:00

Váha kojeného miminka

Ahoj Radulko,

to ti chce dr. Amálku zabít, nebo co? I u maminek, které nemohou kojit, se s příkrmy začíná až ke konci 4. měsíce, do té doby se dětem dává jen UM. Kromě toho, zatím Amálka přibírá pěkně - dítě má nejprve 3 týdny na to, aby se dostalo zpět na svou porodní váhu, a pak teprve musí nabírat, ideální je sice 150 g a více za týden, ale dle některých dr. stačí pro začátek i 100 g týdně, pokud mimčo nemá nepláče hlady a to se z jeho chování lehce pozná. Takže pokud máš možnost, radši svoji dr. změň, ta její rada fakt není normální.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.9.05 22:23

Ahoj , mě malý taky moc nepřibíral , narodil se a měl 3 kg a po 2 měsících měl 4 kg. Nyní je mu 6 měsíců a stále kojím , nyní váží 7 kg.Měla jsem nakázáno od paní doktorky přikrmovat , tak jsem jí to odkývala a kojila dál …Další měsíc přibral kilo.Přikrmovat banánem je hloupost, nejdřív se začíná se zeleninovým příkrmem a to u kojených dětí až v 6 měsíci.Taky jsem byla nejdřív zoufalá z toho, že tak málo přibírá, nakonec jsme skončili na rizikovým, a ejhle, ono se to obrátilo.Navíc má sklony k atopickému ekzému, takže jsem nakonec dostala pochvalu od paní doktorky z alergologie, že tak dlouho kojím.

• Nahlásit
  • Citovat
860
8.9.05 22:32

No, Amálka kadí skoro po každém kojení, takže si říkám, že málo mít nemůže. S tím pláčem máš pravdu, Lesi, ona strašně rádá cucá a dudá jentak, takže ten brekot bude asi jen, že sem jí sebrala prso…
Holky díky všem za rady! Mějte se hezky.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
8.9.05 22:34

Na tvém místě bych změnila dětskou dr.
Pominu-li, že v zá:,–(ě platí, že pokud má dítě dost počuraných plen a pokud nepláče hlady, tak je celkem jedno, jestli přibere kilo nebo půl, tak dát 2měsíčnímu mimi banán (a to nemluvim o tom, že banán staví!)…to je asi stará dr, ne? Každopádně bych dr změnila i proto, že takové kecy by mě osobně deptaly a nahlodávaly a byla bych sama ve stresu.
Pokud nepláče hlady, tak a´t si přibírá pomalu nebo rychle, hlavně že vůbec, ne?
Držím palce!
Gabča a Barča, 11měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
8.9.05 22:35

Ahoj Radulko,

tak my s kojením problémy nemáme. Plně kojím, malá se startovní váhou 3800g má ve 3m3d 7380g… Takže v tomhle takhle. Ale nedá mi nereagovat na ten banán 8O 8O 8O To už bych pochopila, kdyby ti nutila jako příkrm UM, ale banán… To mi hlava nebere :lol:

K té staré škole, jak tu někdo zmiňoval… Má babička mi nabízela pro malou ve dvou měsících květákovou polévku :idea: Od té doby jsem s ní nenechala malou ani vteřinku… Skousla jsem poznámky v úctě k ní, ale byla jsem rozčilená, jak kdyby mi ji chtěla mučit… :evil: To, že malé stačí mlíčko, ji nevysvětlím… Teď už to prostě přecházím a jejich návrhy, čím malou dokrmit, nekomentuji 8)

Mirri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
8.9.05 22:36

Já to teda chápu, ačkoli paní doktorka je evidentně ze staré školy. Ale Světlano , rozmixovaný banán dvouměsíční dítě rozhodně nezabije, většina z nás byla v tomto věku vyživována podobně a jaký jsme šikovný holky. ;) Dneska je názor jiný a kdo ví, co bude za dvacet let a já budu protivná tchýně, která bude mít děsně zastaralý názory…

Chci jen říct, že je to šílený stres, když dítě nepřibírá, mám doma už druhé takové miminko. Valča má v pěti týdnech 3820g, porodní váha 3490g. Moc už se mi nechce zkoumat, kde je chyba. Pokud by byla klidná a spavá, stejně bych měla strach, že je apatická z hladu. První čtyři týdny Valuška v podstatě proplakala a bylo to hlady. Myslela jsem, že bříško, ale v našem případě ne, opravdu měla málo. Ve svém věku ode mě vypije tak 30, maximálně 40. To opravdu není dostatečná dávka. UM u nás působí jako lék, celá rodina se vrací do normálu. Někdy je to prostě na místě.

Nicméně váha tvojí holčičky mi přijde fajn, ne každé dítě je na konci šestinedělí michelinový otesánek. Zkusila bych zjistit kolik od tebe vypije a pokud je i jinak spokojená, zavrhni jak banán, tak UM. :-)

Spokojená miminka s plnými bříšky přeje
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
9868
8.9.05 23:15

Peto, ja mam ve sve karte od Dr uz v ctyrech tydnech doslova napsano: „Dite velke, hladove, pridat ovocne stavy“ :D A mamka pridala :D:D:D:D A jaka jsem zdrava holka :D:D:D Krupicku jsem mela od sesti nedel - jak mi lepek chutnal. Ale stejne to bylo zbytecne.
Co se tyce bananu - shodou okolnocti to bylo prvni jidlo, ktere Adla dostala - proste udelala tak hladovy kukuc a tak zurive zmoulala pusinkou, ze jsme neodolali. Bylo ji pet a pul mesice… A taky to slo… Kolem koja se toho ted opravdu nadela vic, nez je nutno, ale stejne je to nejjednodussi, co se da miminku dat. A kdyz to nejde, je uz spousta vybornych vyziv, ktere za nas nebyly…

Jo a ty michelinový otesánky myslis jak? :D:D:D:D:D

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
9.9.05 07:11

Lesi, ty hladové dítě, :-)

myslela jsem to samozřejmě velmi závistivě :-). Podvědomě toužím po krásném tlsťoučkém miminku, které bude mít v 6 týdnech 6 kilo, ale prostě se nám takové nerodí… :-)

Prostě jsem jen musela reagovat na to „zabití banánem“, to mě pobavilo, ač to jistě bylo myšleno v nadsázce… :-)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama