Kolik času máte samy na sebe?

Anonymní
12.11.19 11:14

Kolik času máte samy na sebe?

Prosím o anonymní založení diskuze z důvodu osobních údajů.
S manželem máme 3 úžasné dětičky. Nejstarší chodí do 1. třídy a nejmladší je kojenec. Odnástupu na mateřskou se výrazně zredukoval čas, který mám sama na sebe a teď už mi to přijde trochu extrém. Bojuju za každou minutu, kterou mám na základní věci typu učesat se, vyčistit si zuby, umýt si vlasy, osprchovat se. Venku jsem sama nebyla několik let, výjimkou byly pouze (některé) gynekologické prohlídky v těhotenství. Piju čaj, u toho přebaluju a hraju si s legem. Čistím si zuby, u toho kojím. Večeřím, u toho kojím a čtu pohádku, případně objednávám dárky přes net. Snídám v autě cestou do školy. Vlasy si myju jen v noci, kdy po mně kromě kojení a přebalování nikdo nic nechce :mrgreen: Už mi z toho začíná lehce hrabat. Návštěva kadeřnice je mission impossible, tak jsem si koupila barvu, že se nabarvím sama doma, ale už měsc mi tu leží a prostě nejsem schopná si najít čas na to, abych si ji dala. Vadí mi, že manžel pronáší hlášky o tom, že se potřebuju čančat (jako že si třeba před odchodem ven prohrábnu vlasy nebo upravím šálu před zrcadem). Na rovinu mi řekl, že kvůli barvení vlasů mi děti hlídat nebude, jemu moje šedny nevadí a prý pokud by měl někdo blbé řeči na můj notně zanedbaný vzhled, mám ho ignorovat. Nějak neráčí pobrat, že to vadí především mně.
Jak to řešíte na mateřské třeba s jídlem nebo základními hygienickými procedurami? Taky vše děláte tak nějak za běhu? Mně to dřív až tak nevadilo, ale v po :oops: slední době z toho začínám být unavená a fest protivná. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2507
12.11.19 11:17

A manžel děti nepohlídá? Nemám tedy tři děti, ale dceři bylo rok a čtvrt a byla jsem na víkend na dámské jízdě. Vlasy si barvím, chodím na melír. Když bylo dceři asi 4 týdny jela jsem poprve na nehty, hlídal muž. Chodím dvakrát týdně cvičit, hlídá vždy muž. Ke svobodné bezdětné kamarádce chodím jednou měsíčně posedět na víno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13575
12.11.19 11:20

Tak já mám starsi dítě ve školce, mladší má půl roku, tak mám čas pro sebe dopoledne když usne. Ale to je čas kdy si v klidu jdu vypít kafe, podívat na seriál nebo něco přečíst. Čas na hygienu mám ještě mimo, chlap od příchodu z práce aspoň částečně přebírá starost o malého, nakrmi, vykoupe, uspi (akorát kojení nenahradí no :D), když se chci jít podívat sama po kramech, nemá problém mi malého hlídat, kolikrát se i sám nabízí abych šla sama nakupovat a on bude s dětmi doma. Takže věci jako dát si sprchu, udělat si nehty, nabarvit hlavu, zvládám úplně v klidu. Nehledě že teda nehodlám, být dětem 24h v kuse za zadkem, musí se naučit se zabavit taky chvíli sami :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 11:20

Moje sestra ma 2 deti, 4 a 2. Do toho ma dve prace z domu, vypomaha dalsim detem s krouzkama. Vse stiha, deti jsou spokojene. Zamysli se nad casem celkove. Chce to řád. Pevny. Uz vis kdy chce dite kojit a kdy spi, od toho se odraz. Budes trrba vedet ze mezi kojenim mas 3 hodky cas… prvni obstarej sebe, coz znamena si aspon napatlat barvu na hlavu a s tim muzes jit varit… jeden si navar do zasoby (i do mrazaku) a druhy den bude zase volnejsi. Nekdo chodi i s kocarem behat, se psem… vstavej driv ale jak rikam chce to pravidelnost… pevne nervy preji.

• Nahlásit
  • Citovat
11026
12.11.19 11:22

Jak to resim? Neudelala jsem si po sobe tri deti s idiotem, kterymu je za tezko se detem hodinu, dve venovat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
12.11.19 11:24

My se doma s manželem normálně jako rodiče domluvíme kdo kdy potřebuje na co čas a ten druhý prostě převezme starost o dítě/děti. Takhle by to mělo ve vztahu fungovat a ne „nebudu TI hlídat děti“. Tvůj problém není v nedostatku času, ale především v partnerském soužití. I když je pravda, že tři děti musí být sakra záhul…no a o to víc musí prostě fungovat OBA rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 11:25
@Lekninka91 píše:
Jak to resim? Neudelala jsem si po sobe tri deti s idiotem, kterymu je za tezko se detem hodinu, dve venovat. :nevim:

Ja psala treba o sestre, jeji manzel pracuje 450 km daleko a jezdi domu pouze na vikendy, nikdy nevite proc muz nemuze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11026
12.11.19 11:26
@Runina píše:
My se doma s manželem normálně jako rodiče domluvíme kdo kdy potřebuje na co čas a ten druhý prostě převezme starost o dítě/děti. Takhle by to mělo ve vztahu fungovat a ne „nebudu TI hlídat děti“. Tvůj problém není v nedostatku času, ale především v partnerském soužití. I když je pravda, že tři děti musí být sakra záhul…no a o to víc musí prostě fungovat OBA rodiče.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 11:27

„kvůli barvení vlasů mi děti hlídat nebude“…Jako vážně? Vždyť to jsou děti vás obou. U nás chvílím, kdy je manžel s dětmi neříkáme, že je hlídá. Hlídá babčka, případně chůva, když někdo má. Ale manžel si hraje / tráví čas s našimi společnými potomky. Možná slovíčkaření, ale mě přijde naprosto automatické - „miláčku běž prosím na hoďku za dětmi do pokojíčku / vem dnes děti odpoledne na procházku…, potřebuju si nabarvit hlavu“.
Jinak abych odpověděla na otázku, děti už máme větší (dvojčata 6 let), ale čas sama pro sebe mám víceméně malička. Jako jasně, když byli mimina, byly to opravdu jen ty chvilky, kdy jsem si sama došla na wc, uvařila kafe, ale od konce kojení chodím normálně i např. ven s kamarádkami, jedenkrát týdně cvičit, od 2 let jsem chodila na jedno odpoledne týdně na brigádu atd. Teď se snažíme o třetí, takže počítám s tím, že můj "osobní životů se zase trochu smrskne, ale např. to cvičení hoďku týdně si určitě vzít nenechám

• Nahlásit
  • Citovat
12.11.19 11:29

Casu mam vicemene tolik, kolik si ho udelam (samozrejme obcas se to tak uplne naplanovat neda). A z tohoto duvodu jsem mela „jen“ dve deti programove pomerne delsi dobu po sobe, abych nebyla strhana jako snura od haj.zlu. Ovsem u nas vzdy tata fungoval na sto procent. S chlapem, ktery je liny se venovat vlastnim detem bych nemela ani korelu, natoz tri deti.

Vyraz „nepohlida mi deti“ mi evokuje fakt, ze asi neni jejich bio otec, protoze tata nehlida (neni to babysitter), tata snad pecuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11026
12.11.19 11:29
@Anonymní píše:
Ja psala treba o sestre, jeji manzel pracuje 450 km daleko a jezdi domu pouze na vikendy, nikdy nevite proc muz nemuze :nevim:

Jenze zakladatelka pise, ze kdyz si chtela nabarvit hlavu, muz ji vyfakoval, ze kvuli tomu deti hlidat nebude :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 11:31

Ted mi mala usnula, mam hodku az dve, starsi je ve skole. Jede mi pracka, mycka, susicka, navareno mam od vecera, tak mam cas na net:-) Odpo az priveze tatinek starsiho domu ve 3, tak si dame kafe, pujdeme ven a po veceri cca 18.30 mam cas pro sebe, zavolat s kamaradkou nebo serial. Hlida tatinek a koupe obe deti, ja uspavam. To jsem zavedla u obou od narozeni a pevne dodrzuji. Prakticky nevim jak se koupe dite:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 11:34
@Lekninka91 píše:
Jak to resim? Neudelala jsem si po sobe tri deti s idiotem, kterymu je za tezko se detem hodinu, dve venovat. :nevim:

No ale je to tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3762
12.11.19 11:35

Mam dve deti a staram se o sebe vic nez pred detma. Muze s detmi necham a jdu si na kavucku, nakoupit, ke kadernici atd. Jsou to jeho deti. Ja taky neprndam, kdyz zas muz nekam jde. Jsme s holkama pres tyden sama, takze si fakt rada odpocinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 11:37
@Lekninka91 píše:
Jenze zakladatelka pise, ze kdyz si chtela nabarvit hlavu, muz ji vyfakoval, ze kvuli tomu deti hlidat nebude :think:

Nehledě na to, že ta práce asi úplně taky nepřišla po narození třetího dítěte, případně je vykoupena vysokou výplatou, tudíž se dá zaplatit pomoc, že.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama