Kolik dní dovolené při polovičním úvazku?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Polovicni uvazek, poloviční dovolená
pokud nedava vic v ramci bonusů, je deset dní správně. Pokud máš kratší pracovní dobu, u nás to počítali na hodiny. Jakože jeden den je 8 hodin dovolené a tak při kratším uvazku to vychází vic dnů.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Mar__tanka1983 píše:
Polovicni uvazek, poloviční dovolenápokud nedava vic v ramci bonusů, je deset dní správně. Pokud máš kratší pracovní dobu, u nás to počítali na hodiny. Jakože jeden den je 8 hodin dovolené a tak při kratším uvazku to vychází vic dnů.
Kravina, dřív šlo o to kolik dělá dnů v týdnů…když pracoval někdo na 5 dnů po 4 hpdinách tak měl prostě 25 dnů jen po 4 hodinách…když pracoval 4 dny po 5 hodinách měl nárok jen na poměrnou část odpovídající těm 4 dnům, protože ten pátý měl přece volno stále…
Dnes je to na hodiny pro všechny, takže má nárok na tolik hodin dovolené na kolik hodin má úvazek. Tedy lépe řečeno poměrnou část těch hodin…Kdo dělá na celý má 20/25*8 hodin…na poloviční 220/25×4 hodiny…Třeba někdo ještě upřesní.
Příspěvek upraven 31.05.23 v 10:17
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já našla právě na netu tohle:
Zákoník práce stanoví, že nárok na čtyři týdny dovolené mají i zaměstnanci na zkráceném úvazku. Skutečný počet dní dovolené je však úměrně zkrácen ve stejném poměru, v němž je zkrácen pracovní úvazek. Jednoduše – záleží na tom, jak mají částečný pracovní úvazek rozložený v čase.
Pokud při menším úvazku chodí do práce každý den, náleží jim minimálně 20denní dovolená stejně jako zaměstnancům na hlavní pracovní poměr. Rozhodující je zde nikoli délka směny, ale počet dnů v týdnu, které tráví v práci.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Chci se zeptat na kolik dní dovolené mám nárok při polovičním úvazku, když pracuji 4 dny v týdnu? Zaměstnavatel mi vyměřil jen 10 dní, ale asi bych měla mít nárok na víc
Počítá se to podle počtu směn. Pokud máš místo 5ti směn týdně 4 směny týdně, krátí se ti dovolená o pětinu. Tedy ze zákona máš nárok na 16 dní. Zkrátka ti to opět vyjde na 4 celé týdny. Nicméně, ze zákona už je povinnost to přepošítávat na hodiny, takže je to jasné - nárok je na 20×8=160 hodin. Ty máš nárok na polovinu hodin, tedy 80 hodin. Pokud pracuješ 20 hodin týdně, dostáváme se zpět na 4 týdny tvého běžného pracovního týdne, respektive 16×5 (16dní po pěti hodinách)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dovolená se tedy už nějakou dobu správně počítá na hodiny.
Zjednodušeně, když je nárok na 5 týdnů dovolené, za předpokladu, že se pracuje celý rok, tak u celého úvazku je to 200 hodin (25 dní po 8 hodinách).
U polovičního úvazku je to 100 hodin (25 dní po 4 hodinách).
U vašeho úvazku, kde předpokládám práci 4× týdně 5 hodin by to bylo 20 dní po 5 hodinách, celkem 100 hodin.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Aglája75 no dyt to přesně píšu ![]()
Polovina uvazku, polovina dovolene, ale pokud je to rozpočítáno na hodiny (coz by mělo být) tak to vychazi. 10 osmihodinovych sichet, 15 šestihodinových, 20 ctyrhodinovych.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Máš nárok na 4× tolik hodin dovolené, kolik hodin odpracuješ za týden.
Takže si spočítejte, kolik hodin odpracuješ a pak to vynásob 4. Taky je otázka, pokud ti napsal 10 dní, zda myslel standardní dny po 8 hodinách, nebo tvoje zkrácené (pokud pracuješ na 1/2 úvazek 4 dny v týdnu, mají tvé dny jen 5 hodin, ne? Takže ti den dovolené nevezme celý „den“ ale jen 5/8 dne.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Betula U nás je dovolená 20 dní. A dělám týdně 21h. Jeden den mám o hodinu delší prac.dobu.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
@Lama Lama Děkuji…a pokud mám smlouvu od března 2023?
Tak celkový počet hodin vydělíš 6 a pak vynásobíš 5. Tak získáš 10/12 roku ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
@Betula U nás je dovolená 20 dní. A dělám týdně 21h. Jeden den mám o hodinu delší prac.dobu.
Takže 21×4 = 84
84 ÷ 6 = 14
14 × 5 = 70 hodin dovolené.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mám trictvrtecni úvazek a mám stejně dni jako plný, jen se mi počítá méně hodin. Chodím do práce rovnoměrně cely týden. Na výplatní pásce vidím dny i hodiny.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Mar__tanka1983 píše:
@Aglája75 no dyt to přesně píšu
Polovina uvazku, polovina dovolene, ale pokud je to rozpočítáno na hodiny (coz by mělo být) tak to vychazi. 10 osmihodinovych sichet, 15 šestihodinových, 20 ctyrhodinovych.
Ne píšeš, protože ona nedělá osmihodinové sichty, takže je 10 dnu blbost.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A máte nárok na 4 týdny ročně, nebo na 5?
@Anonymní píše:
@Lama Lama Děkuji…a pokud mám smlouvu od března 2023?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Chci se zeptat na kolik dní dovolené mám nárok při polovičním úvazku, když pracuji 4 dny v týdnu? Zaměstnavatel mi vyměřil jen 10 dní, ale asi bych měla mít nárok na víc