Kolik je přiměřená rezerva

Anonymní
14.2.20 22:58

Kolik je přiměřená rezerva kč

Dobrý den,
Prosím anonym kvůli soukromým informacím.
Kolik dle vás je přiměřená Finanční rezerva pro ženu ktera nemá dítě které by musela živit? Třeba trojnásobek měsících výdajů? Dostávám se střídavě do fází ze musím šetřit každou korunu a do fáze že co budu mít z života když budu jen šetřit. Kolik mýslite ze je potřeba mít ušetřeno “na rezervu “? Všechny svoje výdaje si platím sama(bydlení, jidlo atd…) a kolik zhruba dáte měsíčně pouze za sebe(kosmetika, oblečení, jidlo venku…?)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7574
14.2.20 23:01

Říká se nejméně tři výplaty. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15286
14.2.20 23:03

Tak měla by být rezerva zhruba na 3 měsíce vyžití (komplet bydlení, jídlo, prostě to nutné). Jinak co se týče měsíčních utrat za sebe to je různé, někdy korunove položky, někdy padnou tisíce, záleží co je třeba. Venku jíme minimálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 23:03
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Prosím anonym kvůli soukromým informacím.
Kolik dle vás je přiměřená Finanční rezerva pro ženu ktera nemá dítě které by musela živit? Třeba trojnásobek měsících výdajů? Dostávám se střídavě do fází ze musím šetřit každou korunu a do fáze že co budu mít z života když budu jen šetřit. Kolik mýslite ze je potřeba mít ušetřeno “na rezervu “? Všechny svoje výdaje si platím sama(bydlení, jidlo atd…) a kolik zhruba dáte měsíčně pouze za sebe(kosmetika, oblečení, jidlo venku…?)

Pokud jsem byla na tyto výdaje sama, měla jsem vždy minimálně půlroční plat bokem. Mít měně je velké riziko pokud přijdeš o práci.

• Nahlásit
  • Citovat
560
14.2.20 23:07

Souhlasím s těmi 3 měsíčními platy, ale kdybys zvládla 6 měsíčních platů, bylo by to rozhodně mnohem lepší a ještě bych měla bokem někdy peníze na náhlé větší výdaje.. jako když se ti třeba rozbije pračka…abys prostě měla vždy kam sáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 23:09

@Teris195 Snazim se ale pracuji teprve rok, predtim jsem studovala. Navíc mi nájem “sežere” 3/4 výplaty

• Nahlásit
  • Citovat
1515
14.2.20 23:12

Tak my běžne máme trojnásobek měsíčního příjmu. Teď jsme měli dost vysoké výdaje takže máme min, ale zas máme nové auto, které případně můžeme prodat plus nějaká stavebka atd kdyby bylo nejhůř.
Jako bezdětné bych v klidu spala s trojnásobkem měsíčních výdajů, pro případ delší nemoci nebo kdybych přišla o práci.
Měsíční výdaje za sebe mám 1000 kosmetika, 600 nehty, jednou za dva měsíce 1000 kadeřnice, většinou venku platím jen obědy za stravenky takže cca 2000. Oblečení neodhadnu, kolikrát měsíc dva nic a pak tam nechám třeba desítku.
Tak zase bezdětné se ti musí celkem dobře šetřit, pokud teda nebereš minimální mzdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 23:15

@Netopýr1 prave si říkám ze tři platy by měli byt OK, pokud bych prisla o práci budu to řešit hned…šetřit se snazim ale ono moje nutné výdaje jako jidlo bydlení telefon…atd jsou přes 3/4 platU…

• Nahlásit
  • Citovat
1069
14.2.20 23:18
@Anonymní píše:
@Netopýr1 prave si říkám ze tři platy by měli byt OK, pokud bych prisla o práci budu to řešit hned…šetřit se snazim ale ono moje nutné výdaje jako jidlo bydlení telefon…atd jsou přes 3/4 platU…

Tak ono by bylo nejlepší si k tomu sednout a reálně si sepsat výdaje a zůstatek. A to rozdělit na něco pro sebe na útratu a něco na rezervu. On když člověk bude půl roku, rok šetřit a nebude si moc nic dopřát je docela demotivující

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
14.2.20 23:19
@Anonymní píše:
@Teris195 Snazim se ale pracuji teprve rok, predtim jsem studovala. Navíc mi nájem “sežere” 3/4 výplaty

No tak ty začátky jsou samozřejmě těžké, ale asi bych si ze začátku prostě odpustila nějaké „zbytečnost“, abych si tu rezervu udělala ale na druhou stranu bys podle mě neměla žít jen „z práce do práce a žádná zábava“… prostě trochu zábavy, mírnit se než bude trochu naspořeno a pak se budeš moci odvázat víc.. pak je samozřejmě otázka - kdyby se cokoliv stalo, máš kam jít? A další věc je, kde bydlíš a jak rychle si popřípadě můžeš najít jinou práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
14.2.20 23:20

@Opiska naprosto s tebou souhlasím… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
14.2.20 23:20
@Anonymní píše:

To je zásadní chyba. Na nájem max. polovina (za svobodna, bez závazků), musíš si najít levnější - spolubydlení apod. - nebo lepší práci, přidat brigádu atd. Ideál je dát za bydlení pod 30%. Rezerva by - čistě můj názor - měla být aspoň na půl roku individuálního standardu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1682
14.2.20 23:21

Ja to sama u sebe neprepocitavam na mesicni prijmy, ale na mesicni obvykle vydaje. Mam cca na pul roku, kdybych skoncila s nulovym prijmem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 23:21

My s muzem mame pul milionu na zdravotni vydaje, na ty nesahame vubec, pak cca 300tis na to kdyby se neco porouchalo, potrebovalo spravit koupit, trvalo to leta, ale poucili jsme se ze investice do zdravi je to nejdulezitejsi a ne vzdy levny

• Nahlásit
  • Citovat
560
14.2.20 23:24

@listento Já jsem to i dalších příspěvků co psala pochopila tak, že 3/4 je nájem, jídlo atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama