Kolik jste podstoupili IVF?

2263
22.8.06 18:02

Kolik jste podstoupili IVF?

Ahojte všechny snažilky a maminy,
chystám se už na 4.IVF, celkem to bude už můj 5.pokus, měli jsme i jeden KET.
Když jsem šla na 1.IVF, byla jsem plná nadějí, že to přece musí vyjít, když doktoři za nás vše udělají, nevyšlo, tak nevadí, prostě to vyjde napodruhé…a tak to šlo dál.
Náš problém je v manželovi, já jsem prý v pořádku.

Moc by mě zajímalo, jestli to má ještě smysl, kdyby mi tak někdo řekl, vyjde to třeba napošesté, tak do toho půjdu, ale ta nejistota mě ubíjí. Dokonce jsem se chtěla v CAR zeptat, kolik měli nejvíce pokusů u pacientky, než se to povedlo, ale netroufám si.

Vím, že se vám možná nebude na to dlouhé čekání na dítě vzpomínat, ale mohly by jste mi napsat, na kolikátý pokus se vám to povedlo? A nebo po kolikátém pokusu jste to vzdaly? Moc díky za jakoukoliv odpověď.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6153
22.8.06 18:06

Ahoj Kati,
nám vyšlo 2.IVF. Řiď se heslem - jednou to prostě vyjít musí! :wink:

P.S.: Zajdi mezi nás do „IVF+ICSI“, najdeš to ve „Stejná situace“, je tam spouata fajn holek se stejným problémem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
22.8.06 19:46

Kati,
KLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍD!!!!!!!! Neboj se, teď už to konečně vyjde. Vždyť víš, jak moc na tebe myslíme a přejeme ti to.

Adka a Viki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
22.8.06 19:55

Nám se podařilo první a druhé IVF, ale mám kamarádky, kterým vyšlo třeba až šesté a jedné až deváté IVF (včetně KETů). Takže do toho, všem přeji, ať už to vyjde.
Evka a V3roky + V7měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
22.8.06 20:29

Adko - díky, snažím se být v klidu :D

Holky, díky za povzbuzení, ale nemusíte mít strach, že bych byla až tak v koncích. Spíš to chci vědět pro zajímavost, taky jak všechny víte, je to docela finančně náročné, takže představa, že mě IVFek čeká ještě několik, spíš by jsme to nezvládali finančně, než že by jsme neměli sílu to podstupovat.

Užívejte si svých miminek :) Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
87
23.8.06 12:45

Ahojky

příští měsíc mě čeká už 4IVF. Taky si říkám kolik toho ještě vydržím a jestli to má cenu jít do toho znovu a znovu ale pak zas někde potkám krásný voňavý miminko a to mě nadopuje a nastartuje do dalšího pokusu.
Pokaždé doufám, že to už vyjde tak snad teď!!!

Mám kamarádku té to vyšlo asi až po 8mé a teď má 3 lumpíka a začínají mu plánovat sestřičku.

Držím palečky a nevzdávej to výsledek za to stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.10.06 23:06

7

První dítko máme po půl ročním snažení na druhý transfer (z 1. odběru vajíček), druhé dítko po 2 letém (už jsem to vzdávala) snažení až na sedmý transfer (až z 4. odběru).
Do té doby, než se podala první žádost na pojišťovnu na IVF, samozřejmě byla 2-letá doba:

• přirozeného půlročního se pokoušení o mimi,
  • a pak, když to nešlo, začaly návštěvy lékaře, různá vyšetření a zvolení různých postupů jak otěhotnět.
  • Nahlásit
  • Citovat
28
18.10.06 17:32

Ahoj Kati,
i u nás byl problém v manželovi a v prvním centru, které jsme navštívili (Iscare), mi na to konto nechtěli vůbec udělat ženská vyšetření. Protože i jinak se mi jejich přístup nelíbil, změnila jsem na druhý pokus centrum, šla jsem do Apolináře.
Tam mi vyšetření udělali pořádně, našli chybičku, kterou zaléčili a do tří měsíců od první návštěvy jsem čekala dvojčátka, ktrerým jsou dnes již 2 roky. A to i přesto, že v Iscare nám pan doktor řekl, že to u nás vůbec není dobré („To bude těžké, partner nemá spermie, vám se nedělají vajíčka…“).
Doufám, že u Vás všechna vyšetření udělali pořádně, ale protože právě tam, kde je na vině POUZE partner bývá léčba nejjednodušší, trvej na všech vyšetřeních. Hodně privátních zařízení dělá jen pro ně zajímavé úkony jako na běžícím pásu a bohužel bez ohledu na to, co to znamená pro jejich pacienty. Já jsem přesvědčena, že kdybych tehdy centrum nezměnila, byla bych dnes v podobné stuaci, jako Ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.1.07 01:08

IVF

Ahoj,já mám za sebou už 6 IVF/ET a teď jsem měla 5let pauzu a na jaře se chystám znovu,tak doufám,že to konečně vyjde......Resmie

• Nahlásit
  • Citovat
2263
20.1.07 11:27

Ahojte holky,
vidím, že jste znovu otevřely tuto diskuzi. Ten příspěvek jsem psala v srpnu, kdy jsem se chystala na 4.IVF. Na konci srpna došlo k transferu a pak nastalo čekání na testy. Toto 4.IVF bylo úspěšné a my se těšíme , že v květnu už bude mezi náma náš malý chlapeček. Ještě nám zůstali 4 mrazáčci, takže určitě za nějaký rok bude i pokus o sourozence.

Díky za odpovědi a vám, co pořád bojujete - nebojte, jistě to jednou přijde, i když ten boj je hodně těžký!

Kati + Jája 25tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.1.07 12:50

Ahoj Kati,tak to ti gratuluju a přeji ať ti to v květnu dopadne dobře.Resmie

• Nahlásit
  • Citovat
14
20.1.07 18:41

ahoj,právě prožívám své 2.ivf..celkem to bude můj 4 transfer embrii…mám za sebou několik potratů,mimodělžních těhu a ted po 3 transferu v včrnu 2006 další..potrat..stále čekám že to jednou musí vyjít..i když s počtem pokusů věřím mín a mín a víc se bojím komplikací..nejde to přestat..mateřské půdy mne stále neopouští..přeji všem mnoho štestí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
20.1.07 19:42

Ahoj Ladikamilo,

opravdu to máš těžké. Já měla po KETu taky potrat, proto jsem teď měla strach, aby se to neopakovalo. Naštěstí už se pomalinku blížíme do cíle, tak snad nás už čeká jen to dobré.
Myslím, že je dobré, že víš, že můžeš být těhu, i když při dalším těhu se jistě neubráníš obav z dalšího nepúspěchu.

Držím pěstičky, aby to tentokrát vyšlo a ty se dočkala miminka! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
21.1.07 09:56

kati

ahoj Kati…zrovna jsem voalal do centra a z 15 vajíček nám zbyla jen 4 dobrá..zbytek měl španou výbavu..v pondělí mně čeká ET..doufám že to konečně vyjde vyhne se mne potrat..díky moc za povzbudivá slova

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
21.1.07 17:49

Ahojky Ladikamilo,
budu na tebe myslet, aby to konečně vyšlo!!! Pokud by jsi chtěla, můžeš zavítat k nám do deníčku snažilek Zebřiček. Je nás tam spousta, která podstupujeme IVF a vše podobné, abychom se dočkaly svých vytoužených miminek. Navzájem se povzbuzujeme, ale také si povídáme o úplně obyčejných a běžných věcech.

Jistě některé z těch 4 bude to pravé! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama