Kolik stojí váš týdenní nákup?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4928
27.10.22 22:04

Já mám právě u Rohlíku opačný problém. Když mi to někdo dostrká až do bytu, tak je mi jedno, že toho bude osm tašek.
Premium se mi vyplatí, vzhledem k expresu a občasným reklamacím, ale moc mě to teda neusměrňuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1244
27.10.22 22:24

@Petraph mame to stejne. Jsem dost prekvapena z tech castek tady.
Kupuju zeleninu, ovoce, sunku nejvyssi jakosti, variaci syru dle chuti eidam, gouda, madelant, mozzarela, grand padamo (to mame porad v lednici) bile jogurty, skyry, tvarohy. Smetanu do omacky davam vzdy 32%. Maso objednavam na rohliku od farmare lepsi. Vejce beru domaci ze statku. V supermerketu beru jen kureci a kruti. Je pravda, ze lososa beru max 1× mesicne neb nejsme milovnici ryb. Z peciva normalka chleba, nekdy toustak. Maslo ted beru v akci, prijde mi, ze je porad nekde. Normalne z nej pecu. Nemyslim si, ze jime nekvalitne a presto se vejdeme prumerne do tech cca 2000 kc. Vzdy se mrknnedeli do letaku a v hlave si naplanuju jidelnicek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1526
27.10.22 22:26

Jsme dva dospělí, puberťák, mladší školní věk a batole. Jednou měsičně jedeme na velký nákup do Německa, kde necháme cca 200€ za potraviny a cca 80€ v drogerii (jsou v tom i příkrmy, kaše, mléko). V průběhu měsíce chodíme dokupovat, co je potřeba.
Celkem je to cca 16 tis. měsíčně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
93
28.10.22 07:37

Jsme dva a máme to myslím podobně. Vaříme si večeře, které si berem druhý den do práce na oběd. Většinou ze základních potravin a slev:D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5936
28.10.22 07:45

Jsme 2 dospělí a 3 děti. Malá je ještě na plenách a lepším mléku. Odhaduji tak 3000 za nákupy s drogerií týdně, obědy vařím doma. Nakupuji co nejvíce ve slevách, ale snažím se nekupovat úplný šunty. Jestli to tak půjde dál, tak slovo nákup začne být pro mě sprosté slovo. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2727
28.10.22 10:26
@Kelsey píše:
Ještě teda musím dodat, že kupuji maso a kosti na vývary do zásoby do mrazáku, když je v akci. Tak někdy vezmu toho víc a dám do mrazáku. Pak beru, jak je třeba. Dneska jsem kupovala výzdobu na hroby. Trochu jiné nakupování. Aj to je někdy třeba. Hned to zas zvedlo týdenní nakupování. Zrovna jsme to tam dali. Doufám, že to nikdo neukradne :cert:.

Já jsem letos byla úplně zoufalá, co koupit na hrob. Když jsem koupila rostlou, někdo mi ukradl podšálek a května se válela na pomníku bez toho. Jednou nám ukradli květinu komplet. :roll:
Vloni jsem koupila takový umělý věnec, asi odletěl, tak jsem ho potom našla na pomníku a na něm byl hozený obří kámen. 8o Na nové pomníku, málem mě kleplo.
Dřív jsme kupovali věnce, ale byly na nich rezavé dráty a ty zabavovaly pomník. Letos ani ty klasické věnce nemají, jenom ty se šiškami, jako pro myslivce, cena kolem 400,– Kč. A vypadají hrozně.
Tak jsme věnec udělali, kříž samodomo, větvičky tújí od sousedky, hortenzie vlastní a šípky taky. Svíčky máme z minula, ozdoby jsou součástí pomníku, váza, lucerna, naštěstí, jinak by to ty nenechavé babky odnesly. Takže jsem letos koupila jenom květiny do vázy. Tak jsem zvědavá, jestli někdo ukradne i to. Jednou vytahaly i květiny z vázy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14435
28.10.22 10:43

@Sylvania 333 8o 8o 8o ja len hľadím, čo všetko ľudia ukradnú. Nám teda ukradli 20 ročný svietnik :cert: :cert: :cert: ale výzdobu nikdy :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24777
28.10.22 13:24
@Mamanova93 píše:
Zdravím, otázka v nadpisu. U nás je to aktuálně za jídlo a drogerii pro dva dospělé a rok a půl staré dítě kolem 2000. Plus ještě navíc utratí manžel za jídlo v práci.
Příjde vám to hodně? Ještě relativně nedávno jsem dělala týdenní nákupy kolem 1300, tak si na to nějak nemůžu zvyknout 8o

To my, dva dospělí, dáme za jeden nákup úplně běžně a rozhodně ne jenom jednou za týden, ale minimálně 2×.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
681
28.10.22 13:33

2 dospělí a 2 děti (školkáč + druhačka), 3 z nás mají specifické diety. Za potraviny, drogerii, papírnictví, lékárnu utratíme měsíčně 3000 - 3500 Kč. Děti alergici, atopici, špatná imunita, lékárna sežere určitě 500 týdně. Jako docela nám dochází dech. Popravdě uvažujeme, že dáme pryč psa, protože ten stojí tak dalších 700 měsíčně a je to na nás teď moc :,(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1434
28.10.22 17:55

Jak kdy. Jsme 3, tedy 2 dospělí a předškolák. Obědy jsou buď v práci nebo školce a utratime tak 4 tisíce, někdy víc někdy míň

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30633
29.10.22 09:31

Jsme dvě, vlezeme se týdně do 2 tisíc. Víc stejně nemám :mrgreen: 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
600
30.10.22 12:32

Ahoj, my jsme 2 dospělí + batole
Máme to podobné jako zakladatelka, dřív 1300, ale teď průměrně kolem 1500. Beru jen, co je v akci, chodím nakupovat večer (to se dá pečivo, ovoce i zelenina sehnat za pár korun) a beru věci těsně před expiraci (to má taky až 50 % slevu)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.22 20:27

Dokážu vyjít s 500 Kč pro dvě dospělé osoby na tyden. Vážně. Chtěla jsem se pochlubit. Právě jsem to zkoušela. Přítel tvrdil, že nejde utratit za jídlo méně než 10 tis. měsíčně, on obvykle nakupuje (rád), miluje jídlo, sní toho mnohem víc než já (já jídlo moc neprožívam, sama bych mohla jíst celé dny chleba se syrem, často jíst zapomínám když dělám něco zajímavého) a prý jak teď rostly ceny, méně za jídlo utratit nelze - tak jsem mu to ukazala :) pro hodně lidí je to asi ale nerealizovatelné ale třeba to někomu teď pomuze. Vypadá to takhle: já pracuji hlavne doma, přítel si nosí do práce jídlo, které uvařím, oba jsme vegetariáni, přirozeně nemůžeme s takovým rozpočtem chodit do restaurace, peču chleba 2 x týdně asi už rok, na tom zase moc neušetřim ale odvahu jíst obyčejný chleba ze supermarketu nemám, pijeme vodu z vodovodu a bylinkové čaje nebo kávu. Hodně času teď teda trávím vařením a pecenim :), oboji zvladam dobře, dokonce existují jidla, která jim jen od sebe :), vařím jen ze základních potravin, ani předtím by mě nenapadlo koupit si bramborové těsto v sáčku, mraženou pizzu, hotovou jíšku nebo jiný polotovar, na to se mám moc rada a ani mi to nechutná (ani kupovaný houskový, knedlík bych nejedla) a ani takové vaření nepovažuji za opravdové vareni. Je podzim, takže máme hodně jablek, brambor a ořechů ze zahrady, obden delam kilo jablečné presnidavky, ne pro dítě, pro přítele :nevim: (kratce povařím jablka, osladím, okořením, dám do sklenic), francouzský jablečný koláč, štrůdl,..téměř každý den jime luštěniny, oba máme rádi taková jídla která jsou levná a zdravá a hodně lidí je nesnáší jako špenát s vejcem, dušenou mrkev s hraskem, čočku na kyselo, hrachovou kaši, příští týden budu dělat falafel (uvařím cizrnu, rozmixuju, okorenim, upeču), raw pohanku prozměnu s jablky a ořechy, halušky s uzeným tofu a nevím jestli s bryndzou (abych se vešla do rozpočtu) nebo zakysanou smetanou, dynovou polévku (další sezónní jídlo), vegetariánský boršč, čínu ze sojového masa, nudle s makem, karbanátky z červené řepy a čočky (nejlepší), buchtu z červené řepy, naan nebo jiné indické placky, tortilly s fazolemi a dresinkem jsou skoro zadarmo, když si vše vyrobite doma, přítelova matka vozí mléko z farmy 2 litry za 30 Kč a dělám z toho jogurt i sýr - je to strašně jednoduché a zábavné a mléko které neprošlo zadnou formou fermentace ani nemůžu kvůli intoleranci, dál třeba domácí kimči je taky skoro zadarmo (resp. za +- cenu pekingského zeli a lahudkove cibulky a pár ředkviček). Pointa je neplatit někomu za praci, kterou můžete udělat sami a jíst sezone. Obecně strasne sezónně ji třeba cela Francie, v říjnu se dělá všechno z jablek, v září ze švestek atd., protože oni si na kvalitní jídlo potrpí a nikdy nebudou jíst lepší jablečný koláč než na podzim a mimo to je tenhle způsob stravování mnohem zdravejsi, to víme asi vsichni a já třeba dva měsíce jíst jablka na 50 způsobu bez problémů vydrzim. Přítel je teď hrozne spokojeny, protože má teplé jídlo každý den ale nevím jak dlouho mě to bude bavit. Mám knihu o kvašení a chystám se podle ní vyzkouset asi deset druhů chleba, dokud je to dobrodružství tak mě to prave bavi. Jsem ze svého úsporného jídelníčku teď tak nadšená, že se chlubim všude. Dneska jsme měli porci oběda za 7 korun ale kdybychom kupovali brambory stálo by to 12 (v Lidlu měli 2 kg červené řepy za 26 Kč, což je 3 kg (1 kg čočka) karbanátků, to jsme nesnědli, tak je část těsta v mrazáku).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1842
30.10.22 21:34

@VivienneAnnie teda zni to super! Mas muj obdiv!!! Rda bych nejaka takova jidla taky varila ale nemam o nich ani paru 😂 😂

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.22 11:41
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný