Kolik UM denně při příkrmech?

Laila
1.5.10 22:41

Kolik UM denně?

Zajímalo by mě, kolik UM by mělo mít půlroční dítě, když už je na příkrmech. Máme zeleninu k obědu, ovoce ke svačině a kaši k večeři. Dcera byla zvyklá jíst 5 - 6 x denně, v současné situaci vypije denně zhruba 700 - 800 ml, není to málo? Jak doporučujete dávkovat UM? Dávám ho ráno a pak cca hodinu po jídle (ať už oběd nebo svačina). Nebo je lepší dokrmit ihned po jídle? Děkuji za názory..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10052
1.5.10 23:27

Ahoj já mám dceru taky půl roku, vstává kolem 7 hod ráno dám 150ml nutrilonu, pak kolem 10 hod ovocnou přesnídávku, do oběda bud vydrží nebo když má hlad dám 100ml, pak oběd zeleninový příkrm, kolem té 12-13 hod, pak 150ml kolem třetí podle oběda, pak v pět taky 100ml, no a pak až v půl osmý před spaním 210ml a spí zas těch sedmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Laila
1.5.10 23:35

Aha, tak to asi stačí, že? Na krabici teda píšou, že by měla vypít 1000 ml, ale to nevypila ani v době, kdy byla jen na UM, tak se mi to zdá divný :nevim: A dáváš ještě čaj nebo něco k pití k jídlu? Mě nic kromě UM nechce pít.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10052
1.5.10 23:38

v zimě jsem nedávala, ale ted jí dělám dětský čaj šípkový neslazený, občas koupím, od hippu ty jejich štávičky, nejčastěji nějaká příchuť s měduńkou, vždycky jí to naleju do učícího hrnečku a už se láduje sama :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Laila
1.5.10 23:42

No budu muset vyzkoušet asi jiný čaj, mám doma jen bylinkový a ten jí nejede :lol: Šťávičku jsem ještě nezkoušela, asi jí zítra koupím, díky za tip :wink: A z toho hrnečku se naučila pít rychle? Taky o něm uvažuju, ale nevím, jestli jí zatím ještě nemám dávat pít z flašky, když je na ni zvyklá.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10052
1.5.10 23:49

já mám od tommy tippee, je na tom nasazeno originální pítko od šesti měsíců, s tím zatím docela, bojuje, trochu se jí podaří vypít ale jelikož máme všechny flašky od TT, tak jsem na to nasadila normální savičku:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
2.5.10 11:37

Buď v klidu. Mě ani tolik mlíka za den kluk nevypije. Vypije mi tak 400 ml + má večer mléčnou kaši. Ke svačině má přesnídávku a na oběd zeleninku, nebo zeleninku s masem. Snažím se, aby to alespoň zapíjel vodou, když tomu mlíku moc nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6243
2.5.10 11:38
Laila píše:
No budu muset vyzkoušet asi jiný čaj, mám doma jen bylinkový a ten jí nejede :lol: Šťávičku jsem ještě nezkoušela, asi jí zítra koupím, díky za tip :wink: A z toho hrnečku se naučila pít rychle? Taky o něm uvažuju, ale nevím, jestli jí zatím ještě nemám dávat pít z flašky, když je na ni zvyklá.. :nevim:

Zkus dát obyčejnou vodu. Mě čaj nechtěl pít a když jsem mu dala obyč. vodu, tak začal pěkně pít. Vodu dávám z učícího hrnečku od Aventu a začal z něj pít ihned. Takže vodu má z hrnečku a mléko z lahvičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
2.5.10 22:45

lailo určitě dávej těch 700-800 ml mlíčka, 400ml je opravdu hodně, málo, zatím je ještě malinká a z mlíčka má vitamíny a živiny které potřebuje k správnému růstu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Laila
3.5.10 20:12

No já dávám pořád stejně, někdy vypije víc, někdy míň.Uvidím, jak to bude dál, snažím se jí UM dávat pořád co nejvíc. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1180
5.5.10 10:09
zuzka.mamka píše:
lailo určitě dávej těch 700-800 ml mlíčka, 400ml je opravdu hodně, málo, zatím je ještě malinká a z mlíčka má vitamíny a živiny které potřebuje k správnému růstu

no jo, ale co když nechce? :nevim: Já ať dělám, co dělám, víc do ní nedostanu, snažím se, ráno po probuzení (cca 5:30) vypije tak 80 - 90ml, za tři hodiny jí dám další, to vypije cca 120, když neprší a jsme venku, tak jí dám po 11té ještě cca 100, ve 13:00 příkrm, pak zase zkouším cca 120, později přesnídávku (dávám jí odpoledne, aby neměla problémy s požitím zeleniny :mrgreen: ), večer dám kaši, sní tak cca 100 a když má dobrou náladu ještě, tak dá pak ještě třeba 70ml mlíka, takže sumasumárum toho dá přes den 600 - 750 sakumprásk. Já bych taky byla raději, kdyby už zvyšovala dávky, přece jen má růst a sílit? :roll: Ale žádná sláva, doktorka říkala, že je drobná holt, ale že to není žádnej hubeňour, na hranici podvýživy taky není (podle těch tabulek má 25), no ale stejně, nevím si rady, jak do ní toho „nalejt - nacpat“ víc

Jedna maminka mi tu kdysi psala, že se není důvod stresovat, že si dítě vezme samo, co potřebuje, ale když v poradně vydím ty „cvalíky“, co maj většinou o kilo a půl víc, než Elinka, tak si připadám jak tyranka, co nedá svému dítěti ani najíst :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3818
5.5.10 10:21

Evi, podle toho co pises mi prijde, ze ti mala ji hodne.
Ale jestli chces a pujde vam to, tak zkus zvetsit prestavky mezi jidly…ja davam pravidelne po 3-4 hodinach…jinak me vypije rano kolem 5-6 210ml, potom kolem 9 rano dam zase mlicko, to pije tak 180ml, potom kolem 12 ma obed - masozeleninovy prikrm + na zapiti voda cca 30ml - v prubehu jidla podavam po lzickach, odpoledne kolem 15.00 dostane ovoce+kasi z obilovin a nakonec zapit UM cca 90ml a pak zase kolem 18.OO bud UM 210ml nebo kasi a pak zapiti UM cca 90ml a jeste nez jde spat nabidnu UM kolem 20.30 a to vetsinou vypije cca 120ml. Takze tak, ale neni to kazdy den stejne, nekdy pije min, nekdy vic, zalezi take, jestli dostane i rano kasi nebo ne…to davam ryzovou a pak zapit UM.

Ale mam uz vykoukane, ze rano po UM chce az tak za 4 hodky, driv ne…obed pak za 3 a svacu zase az tak za 4… :nevim:

Lailo, nekde jsem cetla, ze by mimco nemelo vypit min nez 500ml denne…takze pokud ti pije 700-800ml tak je to OK :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
5.5.10 10:31

Mihaicka: tý jo, to jsou dávky 8-o , závidím, zkusím to s těma přesnídávkama, přidám tu kašičku, třeba se jí trochu roztáhne žaludek :pankac: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3818
5.5.10 10:39

Evi, tak budu drzet palce.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
6.5.10 16:43

no teda, tak pro změnu teď začala Elinka bojkotovat ovocné přesnídávky, no chápete to?? :cert: Zelenina - úplně bez problémů, kaše - dokud má náladu a při sladkém ovoci se tváří, jako by to bylo jedovatý, prská a nedá to do pusy, se picnu :zed:
Nemáte nějakej fígl, jak na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama