Kolonoskopie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NumLock
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.10 15:00
Kolonoskopie

Byla jste některá na kolonoskopii??Mám strach,jaké máte zkušennosti s tím to vyšetřením prosím??Děkuji za info.

Příspěvek upraven 26.09.11 v 18:33

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Leník127
Kelišová 6243 příspěvků 31.05.10 15:03

Ahoj, já jsem na tom byla a není se čeho bát. Vyšetření bylo naprosto v pohodě, vůbec nic mě nebolelo :-)
Co mi ale dělalo problém, bylo vypít večer před zákrokem teh hnusnej roztok, aby se člověk pročistil :poblion:

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 31.05.10 15:05

Taky jsem byla. Jsem co se týče lékařských zákroků velký srab, ale přežila jsem to a nebyla to taková hrůza. Jestli máš jít, tak jdi, lepší, než něco zanedbat.

Caty
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.10 15:06

Ahoj já osobně zkušenosti nemam, ale od třiceti mě to čeká pravidelně. Máme rakovinu v rodině. Prý to nebolí, je to jen nepříjemné asi z psychického hlediska, ale myslím, že za tu jistotu, že jsi zdravá to stojí. Držím palce

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 31.05.10 15:07

Ahoj, já na ní byla, krvácela jsem z konečníku po porodu, zjistili mi vnitřní hemoroidy. Vyšetření provádějí pod slabou narkózou, do konečníku zavedou jakousi trubičku s kamerou, aby zjistili, co kde a proč, po vyšetření tam chvíli ležíš a pak jdeš domů. U nás se to dělá ambulantně, myslím, že den předtím nesmíš jíst, dopoledne jen vývar a to je poslední jídlo a pak vypít nějaký hnusný roztok, aby jsi se vyprázdnila. Není to nic příjemného, ale dá se to vydržet. Hodně štěstí, Míša

NumLock
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.10 15:07

Trpím na průjmy a děsně mě u toho bolí břicho,mám v něm úplné křeče.Jenomže na druhou stranu když neubývám na váze,tak si říkám že to nemůže nic být.

Příspěvek upraven 26.09.11 v 18:34

tezi
Hvězda diskuse 50594 příspěvků 1 inzerát 31.05.10 15:09

Řekla bych, že není důvod se bát :wink: Nejhorší je opravdu vypít ten roztok. Na vyšetření se dávají docela silné oblbováky, takže člověk skoro nic nevnímá a po zákroku zůstává ještě asi 2 hodiny v nemocnici :wink: Mě to čeká na podzim nebo na jaře a ještě i další vyšetření, která jsou mnohem nepříjemnější :poblion:

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 31.05.10 15:11

Určitě, souhlasím s tezi. Nejhorší na tom všem je ten roztok. Neboj, všechno dobře dopadne, držím pěsti

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 31.05.10 15:13

Jak píše misutka, den předem nejíst, k obědu vývar, navečer se pak pije nápoj, po kterém se vyčistí střevo. Záleží co dr. napíše, já měla Fortrans, sáček se rozpustí v litru vlažné vody, docela pěkně voní, no chut děs, ale dá se to. Tři litry jsem pila večer, čtvrtý brzo ráno, ale ten už nebyl povinný, měla jsem ho vypít podle toho, jak si myslím, že je potřeba. Před vyšetřením ti píchnou oblbovák. Samotné vyšetření nebolí. Po vyšetření se dospíš na dospávací místnosti a s doprovodem můžeš pak domů. Musím říct, že psychika dělá moc, měla jsem strach, ale není to nic hrozného (zubaře se bojím víc :lol: ) Držím palce, ať je vše v pořádku :kytka:

tezi
Hvězda diskuse 50594 příspěvků 1 inzerát 31.05.10 15:15

Miriam nutit tě nikdo nemůže, ale doporučuju jít. Já se na prevenci vykašlala úplně a do dneška lituju, protože jsem si mohla ušetřit spoustu trablů a trápení :oops:

heleena
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 31.05.10 15:23

ahoj taky jsem mela krece a prujmy cca 5× denne ale ja ubyvala na vaze a byla na kolonoskopii v soukromem sanatoriu sv. Anny v Praze 3, tri dny pred vysetrenim jsem drzela bezezbytkovou dietu a vecer pred vykonem jsem pila roztok na procisteni, jen doporucuji cca od druheho litru ho pit rovnou na WC, jde to pak rychle :lol: ale neboli to, samotny zakrok nebolel a byl celkem v pohode, moc jsem si toho nepamatovala :wink:
rozhodne bych vysetreni neoddalovala, neni se ceho bat :wink:

mroe
Extra třída :D 14547 příspěvků 31.05.10 15:28

Miriamm, mas tri deti, za sbeou tri porody, tak se snad nebudes bat jedne kolonoskopie, ne? Sice veysledek neudela asi tak velkou radost, ale uz kvuli detem, bys mela chtit vedet, ze jsi zdrava a pokud nejsi, neco s tim delat…

Jaja77
Kelišová 5714 příspěvků 31.05.10 15:51

Já na tom byla před 3 roky, ani žádnou oblbovačku jsme neměla neb mi nemohli najít žílu. Dalo se to vydržet, trvalo to cca 20min a za ten klid to stojí. Hnusný je opravdu ten roztok den předem, to sedíš furt na záchodě jak to teče :-D

bamba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.10 17:44

Já na tom taky byla u nás teda nic nedávají jen myslím nějakým sprejem trochu znecitliví komečník,ale dá se to vydržet,určitě na to jdi,můžeš mít polypy a ty můžou být nebezpečný,man­želovi je odstranili hned při vyšetření.U nás se ani neleží,hned po zákroku se může jít domů.
Důležité je vypít včechen ten hnus,bo jakmile bys měla ve střevech nějaké zbytky,musela bys znovu.

Flyingfrog
Extra třída :D 12123 příspěvků 01.06.10 09:02

Není to nijak příšerné vyšetření (mě to nebolelo, jen jsem cítila trochu tlak), mně oblbovačku píchli, pak jsem měla smavou náladu a pak jsem po ní doma spala.
Vypít sajrajt mi nevadilo, ale trčet pomalu celý den na WC, to už jo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >