Poradna o autosedačkách
Štěpán Rybníček
Ahoj holky, potřebovala bych radu. Malému je 9 měsíců, vypadá to, že se mi pomalu odstavuje (přes den MM odmítá, ráno a v noci a na večer u kojení zlobí
). Od mala nemá dudlík, usíná jen s palcem v puse. Zkoušela jsem mu několikrát dát UM i moje MM normální lahvičkou z DM, ale nechce si nechat tu savičku ani strčit do pusinky, vzteká se atd., jinak to UM i MM si občas nechá dát po lžičkách, takže v chuti asi problém nebude, spíš prostě nechce tu savičku. Holky, prosím jakou lahvičku Vaše děti po skončení kojení přijaly? Prosím o konkrétní názvy popř. odkazy. Jo a ještě, nechci zatím učit na hrnek, protože moje první dítě z hrnku téměř nic nevypilo, tak jsme musely dát lahev s brčkem popř. flašku od Jupíka. Moc díky
Hrnek
Bez legrace, kojené děti většinou žádnou měkkou savičku nepřijmou. Zkus tvrdé pítko nebo rovnou netekoucí hrnek nebo brčko, nebo toho Jupíka.
@Sibyla0 Jaké prosím myslíš netekoucí pítko - jako avent kouzelný hrneček?
Jako bych slyšela svoji maminku, když mluví o mně
Dudlík jsem neměla, savičku jsem nechtěla přijmout, pokaždé, jak jsem ucítila gumu, jsem se prý pozvracela. No musíš pomaličku zkoušet, nakonec jsem to přijala a pro změnu nebyla schopná do dvou let pít z hrnku. Jinak sametovou savičku má Mam, mám ji pro malou a dobrý, je ten povrch fakt příjemný a podobný kůži, jestli se to vůbec nějak dá porovnat.
@malinkaNy Kouzelný je ten, co se dá pít po celém obvodu? Já myslela spíš ten, co má prostě to tvrdý pítko. Takový: https://www.detskydum.cz/…neek-331001/ on je taky kouzelný jak koukám
Prostě aby ta hubička byla z tvrdého plastu.
Já končila s kojením v 7 měsících a jedinou lahvičku co mi syn vzal byla tato http://www.zbozi.cz/…i-colic-c2n/?…
a bez problémů pil UM až do dvou let ![]()
Tak mě malá nejlíp přijala flašku z DM s brčkem. Teď bez ní nedá ránu, jak ji vidí, tak ji nedá z ruky než to všechno vypije
Taky kojená, bez dudlíka s palcem na usínání:D
@janulikz A pila Ti z ní i mlíko? Malý mi ještě nesedí, tak mi pití mléka z lahve s brčkem přijde nereálné,..
@Sibyla0 Mám doma Avent a ani omylem, nechce z něj tahat, jen to pítko kouše,..
@malinkaNy to se poddá.. Malá jsem „učila“ pít dlouhé měsíce. Až po roce věku začala pít hodně. Ale byla kojená dál. On na to příjde, prostě ať má ten hrnek pořád k dispozici, bude kouset, bude si to prohlížet a nakonec na to přijde.
@Sibyla0 No jo, ale on se mi pomalu odstavuje, nechce moc pít ani z prsu, prostě bych ho potřebovala naučit pít co nejdříve z něčeho jiného, občas si vezme malinko MM nebo UM po lžičkách, ale to je fakt troška, stříkačku nedáme, dostával na ní abtibiotika a ty zvracel, takže jak vidí stříkačku je pohroma, hrnek jen kouše a savičku od lahve si nenechá dát ani do pusy,…
@malinkaNy přítel jí do toho dokonce udělal kašičku, jen řidší
a pila jak divá
A stačí když nebude uplně ležet, aby byl trošku zvedlej a pujde to. Ono to má to brčko celkem dobře udělaná a příjde mi že to cucá jak bradavku ![]()
@janulikz Já jsem zkoušela normální brčko a opět bez úspěchu,…
Normální ne, ta flaštička to má nahoře to brčko rozšířený a hezky měkký ![]()