KP- kyčle dítěte po přirozeném porodu

1660
1.1.10 14:20

konec pánevní

Ahoj děvčata, potřebovala bych radu poradu. Mám zachvilku rodit a mimino je koncem pánevním. Nějak jsem si to už v hlavě probrala a na naléhání všech doktorů přistoupila na přirozený porod. Jen bych chtěla vědět, jaké máte zkušenosti s kyčlema dítěte po tomto porodu. Vím, že se občas stane, že dítě má vykloubenou nožičku, ale mě by zajímalo, zda po tomto porudu nemají třeba děti problémy s kyčelnímy klouby. Můj první syn nosil 2 měsíce 2 pleny a docela mě to už štvalo. Ta představa, že by mé druhé dítě bylo v řemínkách nebo mělo dečku jen kvůli tomu, že jsem byla strašně statečná :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
1.1.10 15:15

Ahoj,

prvorozená dcera byla KP a do konce 8 měsíce jsme několikrát denně cvičili,měli široké balení a hrozila nám dečka.. Byl to boj, protože malá to docela brzy začala bojkotovat, ale nyní je vše OK, vyplatilo se na to nekašlat…

Ségra byla též KP a byla coby malá se třmínky na prkně… :cert:

Držím palce, ať je u vás vše OK a cvičení alias dečkám se vyhnete..

Přeji porod bez komplikací, já u KP dostala doporučení při skoro 4kg dítěti jít na císaře.. :zed: Stáhla jsem na netu nějakou studii, kde byly statistiky jak při které váze se jim přirozený povedl a co se řešilo akutním císařem.. a ta čísla hovořila jasně pro císaře.. Tak jsem pak už neváhala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11724
1.1.10 15:26

Ahoj,
já jsme měla malou taky KP a přirozeně bych nerodila,ač jsem císaře obrečela, za ty komplikace by mi to nestálo. Přeci jenom hlavička jde jako poslední.
U chlapečků se při KP přirozený porod nedoporučuje vůbec, hrozí riziko poškození varlat.
Ale jsou maminky co si porod KP nemůžou vynachválit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
1.1.10 15:43

A jak je to u císaře? měl někdo problémy s kyčlemy i když měl císaře?

Už mi z toho třeští hlava, jak o tom přemýšlim. Nejraději bych šla do toho císaře, ale nechci sklamat svého doktora, má ze mě takovou radost, že půjdu přirozeně. Mám prý pro to nejlepší předpoklady (velká pánev, malé dítě, druhý porod, půjde nejdřív prdel a první porod bleskovka) Pomoooooooooooc ač se porodu vůbec nebojim, tak mám strašný strach, že ublážim dítěti. Nic jiného mě netrápí. Teď to čekání :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.10 16:06

ahojky

pridám naši skušenost, já teda šla císařem a mely sme dečku do 4 mes, ale asi i díku tomu že tam sedela s roztáhlíma nožičkami..to znamená hlava pod žaludkem a na každe strane jednu nohu…holčina co tam rodila předemnou kp, šla přirozene..a pořád brečela ,nejenom proto že to bylo hrozný , nešla hlavička ale i proto že mu práve vykloubily kýčel…za me bych přirozene nešla ani po druhé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.10 16:09

ješte bych chtela dodat žejejí chlapeček mel i modrý zadeček..protože se tyto deti rozené přirozene pomáhají tahat pumpou, nebo zvonem nebo jak to nazvat

me ješte upozornily tenkrát že mi mužou pokud se rozhodnu přirozene více nastřihnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
1.1.10 16:31

Ahoj,

malý byl taky KP, navíc měl 3,55 kg a přesto mi jedna paní doktorka v porodnici tvrdila, že i přes užší pánev ho budu rodit normálně. Nakonec byl teda císařem. Abdukční balení jsme měli i přes normální nález z preventivních důvodů :nevim: do 6 týdnů. Dávali jsme plenu ještě přes papírovku. Byla to otrava a když mi řekli na kontrole , že je vše jak má, ale abych mu ho přesto dávala dál, tak jsem se na to vyprdla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.10 17:29

Ahojky,
já rodila císařem pro konec pánevní. Byla jsem prvorodička, tak mi císař doporučili i přesto, že syn byl malinký. S kýčlemi problémy neměl žádné.
Přeji pohodový porod a zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
1.1.10 20:25

Pipi,
myslím, že ten problém s kyčlemi se utvoří za celou dobu těhotenství, kdy sedí mimko v nezvyklé poloze a kyčle zatěžuje… takže podle mne na tom způsob porodu nehraje příliš roli… má dcerka měla problémy i po císaři…

K tomu císaři - sám porodník mi říkal, že on by KP přirozeně nerodil, protože vidá ty komplikace, které musí často řešit, když někdo KP rodí přirozeně.. Že se snadno zlomí klíční kost či vykloubí ramínko, jak dítě zvedne ručky poté, co mu sáhnou na zadeček - ono je prý zvedne instinktnivně a oni pak musí tu ruku nějak dostat dolů, protože by hlava a vedle ruka samozřejmě cestami neprošla… No a taky že se občas stane, že jak jde hlava poslední, tak když je velká a v cestách se „zasekne“, tak v daný moment se přiškrtí pupeční šňůra a zastaví se tak přívod kyslíku… :cert: No děs… Tohle mi řekl ale až poté, co jsem díky jeho návrhu s ohledem na váhu dítěte a po seznámení se statistikou rozhodla, že beru toho císaře… Je možné, že mne nechtěl děsit, kdybych šla do přirozeného? :nevim: Každopádně to, co mi řekl mne utvrdilo v tom, že bych do sekce šla vlastně při jakékoliv variantě KP, protože oni tu váhu miminka nemusí na UTZ odhadnout přesně :zed: Řeknout ti, že máš malé dítě.. a pak pic a rodíš dítě o kilo těžší…
U druhorozené mi říkali, že rozhodně 4 kg mít nebude… a pic ho, měla 4 kg bez 2 dkg = to že se tvému porodníkovi zdáš jako super případ na přirozený porod chápu.. vše tebou vyjmenované k tomu nahrává.. ale je tam pořád jedno velké ALE - oni neví, jak je mimko velké…

Ten můj porodník říkal, že v každém případě je to na mamince, jak se rozhodne, že chtějí mít maminku klidnou a ne někoho ve stresu… někdo by byl ve stresu z císaře, jiný z přirozeného…

Osobně bych na to, jestli porodníka zklamu, kašlala a šla rodit dle svého vnitřního pocitu z toho..

Kromě toho se může stát, že se dítko ještě otočí…

Zrovna letos jsem v porodnici byla s jednou maminkou, co šla na plánovaného císaře, v noci jí začaly kontrakce a děsně jí mimino v bříšku rejdilo… ještě v noci se potvrdilo, že se jí otočilo.. :pankac: takže místo ranní sekce ji odveleli na porodní pokoj a šla na přirozený porod.. :-)

Tak uvidíš, třeba se to ještě změní.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4444
1.1.10 20:26

ahojky, já taky rodila císařem kvůli KP, malej měl 3,80, prý jde KP rodit normálně do těch 3,5…jinak jsme měli široké balení do 5.měsíce a pak už vše v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.10 20:29

efina stouváhou souhlasím, ráno na příjmu mi řekly že nebude mít ani 3 kg,a večer mela 3300,už při sc,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
1.1.10 20:36
petra.lovosice píše:
efina stouváhou souhlasím, ráno na příjmu mi řekly že nebude mít ani 3 kg,a večer mela 3300,už při sc,

Jojo, u prvního říkali, že bude mít 4kg a měla míň o cca 400 gr… u druhé dcerky říkali, že určo během přenášení to za tu dobu od posledního UTZ do 4kg nedožene… (že kilo nenabere), že nebude nový UTZ potřeba… (chtěla jsem rodit přirozeně po předešlé sekci, váha dítěte tam je docela důležitá).. Pak díky moc dlouhému přenášení jsem stejně na sekci musela - a pic, měla ty 4kg… :cert: o dost velký seknutí… :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30293
1.1.10 20:53

Ahojky

i kdyz si myslim,ze cisar je vetsi zatez pro organismus matky nez porod PRIROZENY,pri indikaci KP u me prostredni dcerky jsem (i pres ujistovani gyndr,jak mam sirokou panev…a ze jsem uz vicerodicka.....a ze jiste budu chtit jeste deti vic a tak neni dobre zbytecne rezat…a ze odhad vahy je preci nekde u 3200g…) na planovany cisar SLA-a dobre jsem udelala!!!!!!!
Dcerka mela 4!!! kila a NEUMIM SI PREDSTAVIT,CO BY SE STALO,KDYBY TAHALI MIMCO-A PAK ZJISTILI,ZE HLAVICKA JE PRILIS VELKA NA PRUCHOD CESTAMA…
:nevim: :nevim: :nevim:

Treba by slo vse hladce i tak,ale DIKYBOHU,ze jsem se o tom nemusela presvedcit NACISTO!!!

HODNE ZDARU-A AT VSECHNO DOPADNE TAK,JAK MA :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
1.1.10 20:58

Ahoj, u nas je CS u prvorodicek temer automaticky. Dr. si to nerisknou jak kvuli diteti, tak kvuli mamince.
A vaha podle UTZ je hooodne orientacni. Mely jsme mit 3,8kg a nakonec to blo 3,2kg.
Siroke baleni jsme mely do ctvrteho mesice - spise preventivne.

Kamaradka se tesila, ze bude rodit KP prirozene. Nastaly ale komplikace a nasledoval akutni cisar. Ted rika, ze kdyby priste bylo mimco KP, tak jedine planovaneho cisare. Tohle uz vickrat nechce zazit…

At uz se rozhodnes jakkoli preji rychly porod a krasne zdrave miminko!!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
1.1.10 21:32

Tak ja jsem prvniho rodila take KP.
Kdyz jsme byla ve 34tt tak mi rekli, ze to bude CS. Na dalsim UZT byl porad KP, tak jsme se ptala jeslti to skutecne bude CS a doktor mi rekl, ze to se uvidi az kja mimi bude velke ci jak bude postupovat porod - no dost me to soklo - predstava, ze si uzivam porodni bolesti a pak jeste CS me moc neuspokojovalo, ale proste v teto porodnici je praxe takova…
No a nakonec to byla takova rychlovka, ze proste nebylo co resit. V 7:00 mi praskla voda (to mi rekli, ze musim co nejrychleji do porodnice, ze pri KP by mohli hrozit komplikace) tak jsme hned jela v porodnici jsme byla pred 8:00 to uz jsme byla uplne otevrena a maly se narodil prirozene v 9:40 - tkaze fakt rychlovka nikdo nechtel verit, ze jsme prvorodicka :-)
No a jeste nap rijmu mi rikali, ze mi udelaji UTZ, aby videli, jak je mimi velke a jak je ulozene, ale uz na to proste nebyl cas sla jsme rovnou na porodni sal.
Porod bych rekla, ze docela v pohode. No ted druhy byl podle me pohodovejsi (stejne rychly), ale je to mozna tim, ze uz byl druhy a takej sme vedela do cehu jdu :-)
Jinak maly mel modrinku na zadecku - kvuli rychlemu porodu, ale do par dni se vstrebala. No a asi do 6ti mesicu mel siroke baleni - tedy 1-2 pleny na vic. Kdyz jsem byla na kontrole s kyclemi, tak jsem se doktora ptala, ze jsme slysela, ze kdyz je dite KP, ze pak ma problemy s kyclemi a on rikal, ze to na tom nezavisi. No nevim. Kazdopadne ted je naprosto v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama