Reklama

Konec RD - stres a hledání práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 10:12
Konec RD - stres a hledání práce

Pracovní smlouva mi skončila během mateřské. Stejně bych se tam už nechtěla vracet, vedoucí si ze mě dělal podrž tašku a naznačoval, že sem jinak neschopná. Měla sem z něj celkem nahnáno.
Rodičovskou dovolenou mám na 4 roky. Malé byl před měsícem rok, a je na ni vidět, že chce mezi děti a že se doma nudí. Planuji jí dát tedy od března do školky. Další věc je ta, že už hledám novou práci. Chtěla sem něco na částečný uvázek. Jedno místo se mi podle popisu líbilo. Den před pohovorem jsem byla dost nervozní a nadávala si, že sem měla být ještě s malou doma, že mi mateřská končí a po malé se mi bude hrozně stýskat. Nic méně jsem tam šla. Až tam jsem zjistila, že jde o pozici klasického „pojištováka“. To nesnáším, pár takových pohovorů jsem si proseděla, už po skončení školy. Přijímací pohovor se skládal z písemného testu o 7 stranách A4. Hned z úvodu se písemný „pohovor“ ptal na stav, počet a věk dětí, jméno a pozici manžel. Věděla jsem, že se na tohle ptát nesmí, ale řekla jsem si, že mě o nic nejde, že sem už říkala, že jsem na mateřské a dítě bude chodit do školky, tak sem to tam tedy vypsala. Pozice byla psaná na částečný úvazek a jen od po do pá. V testu byla otázka, zda jsem ochotna pracovat o víkendu. Při ústní části se mě ptal, proč sem zaškrtla, že nechci pracovat o víkendu. Odpověděla jsem, že tu pozici jsem si vybrala kvůli formulaci „částečný uvázek a práce jen v týdnu“ a že se chci o víkendu věnovat rodině. On mi na to odpověděl „no víte co, já bych chtěl třeba ted ležet na pláži a dávat si chlazený drink, ale co už“. Tím, mě celkem dostal.
Mám z toho smíšené pocity. Tuhle pozici rozhodně brát nebudu. Nemám na to cpát lidme pojistky a podobně. Alespon mám za sebou první pohovor po letech.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Loll
Závislačka 2924 příspěvků 16.02.18 10:19

Do skolky ti vezmou rocni dite? Ses si jista? Aby sis nenasla praci a pak nemela hlidani…

BloomingGorgeous
Závislačka 2768 příspěvků 16.02.18 10:20

Nenech se odradit. A ten clovek, co s Tebou vedl “pisemny pohovor”, byl blb. To, ze on nemuze byt na plazi neznamena, ze Ty nemuzes najit praci, ktera Ti vyhovuje nebo minimalne odpovida popisu funkce. Podle vseho blbecek dacan :mrgreen: Budou lepsi nabidky. Hlavne si ver.

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 16.02.18 10:22

Roční dítě do školky, protože se nudí s mámou? No potěš…

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 10:25

Tak prvne bych nic nehledala, dokud nevis, zda dite do skolky vezmou (asi myslis spis jesle, nebo soukr. skolku ze?)a jak se tam adaptuje.Ona se muze jevit jakoze dobry a pak bude problem.Je to jeste prte, za tyden muze byt uplne jine, nez ted. Navic navalit na sebe a ji soucasne nastup do skolky a nove prace je velmi nestastne reseni, psychicky narocne pro celou rodinu.Za me, umisti ji do skolky, pokud chces, a kdyz bude vse ok, tak tak za mesic se zacni zajimat o praci. A bacha, u deti do 2let je omezeni, kolik hodin tydne mohou byt ve skolce, abys neprisla o rodicak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 10:25

Zakladatelka
Oprava mala oslavila pred mesicem 3 rok.
Pardon, vynechava mi. numerologicka klavesnice

unuděná
Kelišová 5429 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 10:28
@Anonymní píše:
Zakladatelka
Oprava mala oslavila pred mesicem 3 rok.
Pardon, vynechava mi. numerologicka klavesnice

aha :mrgreen: tak to je jina ;) Kazdopadne sI stojim za tim, ze nejprve nastup do skolky, v klidu, adaptacni mesic (nejprve treba na 2hodky cely tyden, pak dalsi dva ji ber po obede a az pak zkousej, zda zvladne dele) a pokud ok, tak teprve pak hledej praci. Pokud nepotrebujes nutne ty penize, pak tento pozvolny nastup je nejsetrnejsi.Taky jsem to delala s dcerkou od 2,5let, ted po pul roce chodi 3× tydne I se spanim a ja do prace, spokojenost na vsech frontach.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 16.02.18 10:29

Z jednoho pohovoru, a ještě na pojišťovaka, bych nic neusuzovala
Hele máš čas, tak zkousej a uvidíš…
Jen jedna ráda, první půlrok dítka stejně promarodi, takže bych byla s tou prací v klidu, pokud té netizi finance a v klidu pockala na adaptaci dcery…

Ketris
Echt Kelišová 9334 příspěvků 16.02.18 10:31

Radeji se poradne venuj rocni a neplas.. Muzete chodit do materskeho centra, zabavne centra, baby masaze, je toho tolik.. Soupnout ji v tomhle veku do skolky je fakt hnusne..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15961 příspěvků 16.02.18 10:34
@Ketris píše:
Radeji se poradne venuj rocni a neplas.. Muzete chodit do materskeho centra, zabavne centra, baby masaze, je toho tolik.. Soupnout ji v tomhle veku do skolky je fakt hnusne..

má tři roky - zakl. vynechal num lock

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2097 příspěvků 3 inzeráty 16.02.18 10:43

Vím, že to na sebevědomí moc nepřidá. Ale bohužel i v dnešní době se najdou HR blbci. Nesmíš se nechat dát a pokud se to už na pohovoru zda něco divného a do firmy bys nešla, normálně bych jim v průběhu pohovoru řekla, že jsem se právě rozhodla že o pozici nestojím na VR tedy ukoncuji a odešla bych. Jednou jsem to takhle udělala a pak mi ještě volali jestli bych nezměnila svůj názor. Doba je tvrdá a zaměstnavatele se se zaměstnanci také neparou, tak proč si nechat vylučovat na hlavu. :nevim: držím palce ať brzy najdeš práci snů s dobrým kolektivem. :kytka:

elinka90
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 16.02.18 10:43

Práce je dost hledej a neboj se něco solidního určitě seženeš :-)

cecetka
Kelišová 7206 příspěvků 16.02.18 10:45

Nejak jsem nepochopila, k cemu je dotaz? :nevim:

Ketris
Echt Kelišová 9334 příspěvků 16.02.18 10:46
@pe-terka píše:
má tři roky - zakl. vynechal num lock

Aha, si rikam co strasi.. Tak to potom jo..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 10:49

Tak kolik je dítěti? Jestli rok nebo 2 tak bych neplašila a byla doma. Pohovor vedl tragéd, neřešit a neposlouchat ho. Hledala bych v klidu práci dál, něco kde se člověk nebude cítit jako ten poslední blb. A dítě, že se nudí? Ne, normálně jen zlobí a chce pozornost :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >