Konizace

3425
3.6.09 14:56

Konizace

Ahojky, holky, jsem 9 dní po konizaci a stále krvácím, je to normální?? Už to vypadalo, že to zeslabuje, ale včera večer po sprše se to zase spustilo. :roll: Není to nějaká hrůza, neteče to pořád, spíš nárazově jako při MS, stačí mi jedna vložka denně, ale i tak mě to znepokojuje, jsem si myslela, že to bude jen prvních pár dní a pak už jen špinění, ale toto?? 8O

Díky za info a omlouvám se za detailní popis mého problému… :)

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
3.6.09 15:04

nám kdysi říkali, že přijet máme až při určitém počtu vložek denně a tuším při jasné krvi? Je to přeci jen pár let…já měla kliku, u mě se krve ani nedořezali, natož nějaké krvácení.

Co tam zkuit zavolat? Jinak ale i po konizaci je jakési šestinedělí, tak nevím…já bych si zavolala na gyndu nebo do nemocnice, kde ti zákrok prováděli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
3.6.09 15:15

Pokud to byla konizace elektrickou kličkou (ambulantní zákrok), neměla jsem asi týden nebo deset dní skoro žádné krvácení a pak se to spustilo docela dost, také jsem si už říkala, jestli je to vůbec normální, ale nikam jsem nešla a asi po týdnu to přešlo. Při tomto druhu konizace to souvisí ale s tím, že se na čípku vytvoří stroupek a když se odloupne, dochází ke krvácení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5496
3.6.09 16:13

Já taky po konizaci krvácela hodně a dlouho a když už jsem myslela, že se to lepší, tak jsem začala krvácet zase víc, bylo to hodně na dlouhý lokte. Nakonec si pan doktor pochvaloval, jak je to pěkně zahojené. Takže vydrž, bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.13 19:41

konizace

Ahoj holky
Zítra mě čeka biopsie a dle meho ginekologa mě nemine konizace.Co jsem si našla tak nic strašneho 5minit a domu, ale co čtu tady tak mám docela už strach :,( nechci do nemocnice a bojim se uspání nikdy jsem nebyla uspana a udajně po probuzení zvracite a tak. muže mi někdo řist své zkušenosti? Mám docela bobek v praci ted nemužu chybět kolegině by tak zustala uplně sama 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mija137
10.3.13 17:51

Ahoj, Jsem 3 den po konizaci. Narkoza je v pohodě, taky Jsem měla strach, ale zbytečně. Napichnou tě a behem pár sekund o ničem nevíš. Stále ale krvacim, jen narazove, Jak při ms, pak je zase klid. A to vstavam z postelele opravdu jen, Kdyz jdu na toaletu. Jinak poctivě odpočívám. Znepokojuje mě to, nemáte s tím některá zkušenost? díky..

• Nahlásit
  • Citovat
abundia
29.3.13 22:23

konizace

Mijo137, buď v klidu. Jsem 4 týden po konizaci a teprve teď jsem si konečne mohla sundat vložku. :-D Mám roční 10kg dítě, které od 10tého dne po zákroku chovám když je potřeba ( prostě nejde jinak), navíc denně vařím a uklízím, protože není nad domácí kvalitní jídlo a voňavý naleštěný byt a do toho vedu kadeřnictví, takže od 14tého dne semtam šmikám ;-). Netahám nic těžkého, ale taky nepodléhám panice. Řídím se intuicí. Konizace není žádná tragedie, z 99,9% jen opatření, aby nebylo hůř, holky. Pomůže tam, kde si naše tělo už nedokáže poradit samo.

• Nahlásit
  • Citovat
Mija137
30.3.13 19:18

Pro Abundiu

Ahoj…děkuji, já jsem teď už taky celkem v pohodě. Již 3 týdny po konizaci.14 dní jsem opravdu poctivě ležela a nic nedělala, protože jsem pořád tak nějak krvácela, někdy míň, někdy víc, proto mi strach nedovolil. Mám to jednodušší, mám 2 dcery (9 a 16 let)a kolem těch už tak lítat nemusím. Navíc mám doma chlapa, který mi opravdu doma hodně pomůže. Teď už mi je fajn a tak se taky snažím sama starat o chod domácnosti a ležení mě již opustilo :).

• Nahlásit
  • Citovat
nevsik
13.4.13 18:33

Ahojte dámy… prosím pěkně-jsem 3den po konizaci, hysteroskopii a kyretáži. A víceméně ani nešpiním, jen občas pár růžových kapek ale bolí mě podbřišek, asi jako kdybych to měla každou chvilku dostat. Volala jsem samo do nemocnice (gynda o vík nefunguje) a tam mi sestra řekla že je to na moje uvážení, bud hned na pohotovost nebo v pondělí na gyndu protože po telefonu mi neporadí. v pondělí se na gyndu chystám ale jen mě zajímalo jestli se mám extra nervovat nebo je taková slabší bolest normální? Pořádně se nezvednu, jako kdybych měla natažený vazy a kašlat je taky zajímavý…

prostě-přijde vám normální a běžné že po takovém zákroku mě bude bolet podbřišek? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
mija137
13.4.13 21:28

Nevsik..Jsem po konizaci 5 týdnů. Bolesti, které uvadis určitě nejsou v pořádku. Nemela by jsi mit žádné, popřípadě jen nepatrne. Určitě bych vyhledala lékařskou pomoc, Kdyz nemůžeš bolesti ani zakaslat.To vypadá na zánět, nechci strašit, ale určitě jeď co nejdříve. Mě v nemocnici řekli, Kdyz mě propousteli, ať přijedu klidně treba o půlnoci, Kdyz začnu víc krvácet Nebo budu mit bolesti.Do pondělí bych to nenechavala.

• Nahlásit
  • Citovat
nevsik
18.4.13 13:07

Nooo, tak můžu doplnit. nakonec jsem nelenila a odjela na pohotovost, pro jistotu že… a hnedle si mě tam nechali a vrátila jsem se dnes :( zánět dělohy. od toho to bolení! teď mám spousty atb, doléčovacích léků a všemožných věcí na uzdravení. musela jsem nejdřív na kapačku-atb nitrožilně a ted už jen tablety. Takže díkybohu že jsem jela!

• Nahlásit
  • Citovat
Mija137
18.4.13 13:13

Tak to jsem si myslela. Hlavně tedy, že jsi to nenechala a už jsi zpět doma. P0řeji hezký den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
21.5.13 21:15

Ahoj holky ve ctvrtek me ceka konizace delozniho cipku. mam CIN I a II zhorsilo se mi to po porodu, mam desnej strach, mam doma 2 deti 2,5 roku a 4 mesice. jak ten zakrok probihal, meli jste nejake komplikace? a jak dlouho jste odpocivali a zvladali peci o deti? co se muze a co ne. jdu ambulatne rano pod narkozu a odpoledne domu. a kdy jste meli vysledky hystologie a rekli vam jak operace dopadla nez vas propustili? diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.13 21:24

Každý zákrok a každá operace je riziko… záleží jestli si jinak zdravá nebo máš nějaké problémy a budeš rizikový pacient…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5804
21.5.13 21:24
@lovelytelle píše:
Ahoj holky ve ctvrtek me ceka konizace delozniho cipku. mam CIN I a II zhorsilo se mi to po porodu, mam desnej strach, mam doma 2 deti 2,5 roku a 4 mesice. jak ten zakrok probihal, meli jste nejake komplikace? a jak dlouho jste odpocivali a zvladali peci o deti? co se muze a co ne. jdu ambulatne rano pod narkozu a odpoledne domu. a kdy jste meli vysledky hystologie a rekli vam jak operace dopadla nez vas propustili? diky moc

Ahoj, tohle mi dal muj dr. koukni se:
http://www.konizace-ostrava.cz/konizace/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama