Reklama

Kontaktovat kamaráda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

warita
Kelišová 7454 příspěvků 22.01.17 18:59
Kontaktovat kamarada?

Ahojte,

rada bych se vas zeptala na nazor. Vlastne ani nevim, jak zacat… asi mozna tak, ze jsem silny introvert a vzdy jsem mela problem navazovat pratelstvi a neni lehke se seznamit s lidmi, se kterymi bych si rozumela. O to vic si vazim tech malo pratel, ktere mam.

Mam/mela jsem dobreho kamarada z prace (alespon jsem si myslela, ze jsme dobri kamaradi), ale mozna jsem to byla jenom ja, kdo to tak videl. Vzhledem k tomu, ze jsme pracovali ruzne smeny - ja denni, on nocni a vikendy, tak jsme se vidali dost zridka, ale obcas se nasel cas si jit nekam sednout a pokecat u piva - byly to pekne chvilky. Kamarad je inteligentni, pohodar a ma takovy lehce ironicky humor; padali z neho uzasne hlody, co ja jsem se nasmala… zkratka a dobre, rada jsem s nim travila cas. A vypadalo to, ze i on se mnou na to pivo rad zajde.

Prvni naznak, ze mozna to pratelstvi nebude tak horke, jak jsem si ja myslela byl, kdyz me nepozval na svou svatbu. Abyste tomu spravne rozumely, my jsme o te jeho svatbe mluvili cele mesice… myslela jsem si, ze na beton dostanu pozvanku, ale nedostala. Dotklo se mne to, ale co uz. Pozdeji me to vysvetlil tak, ze se snazil omezit pocet svatebnich hostu.

Jenze par mesicu na to jsem mela svatbu i ja a kamarada jsem pozvala. A to byl zacatek konce. Kamarad totiz kratce predtim zmenil praci a nejdrive to vypadalo, ze nebude moct vubec prijit, protoze v ten samy den byl u neho v praci nejaky firemni vecirek, na ktery on prece musel jit, protoze musi navazat v nove praci kontakty (to vite, ma priority). Pak si ale uvedomil, ze moje svatba je vlastne o den pozdeji nez ten vecirek, takze teda prijde.

Zkratim to. Neprisel a uz jsem od nej vickrat neslysela. A dovedu si predstavit proc. Na vecirku se opil (on si rad dopreje), na druhy den mel kocovinu a pak mu bylo trapne se mi ozvat.

A ja se urazila. Jako chapala bych vsechno, kdyby se mi alespon omluvil. Ale on misto toho, aby mi alespon poslal sms jak to bylo a omluvu, tak se mi radsi vyhyba? Tohle vsechno se stalo uz pred skoro jeden a pul roky a me to stale zere a zaroven se mi po nem styska.

A ted k me otazce… cetla jsem tuhle zajimavy psychologicky clanek, ktery se jmenoval „slabina silne stranky cloveka“. V kostce ten clanek postuloval, ze kazda silna stranka, ktera se nam na nekom libi ma i svou stinnou stranu. Priklad: muzeme mit kamarada, ktery je velky pohodar a flegmatik, nikdy s nicim nema problem a my se v jeho pritomnosti citime dobre a radi s nim travime cas. Stinna stranka ale je, ze tento clovek nic neresi i kdyz neco k reseni je a to nam muze v urcitych situacich lezt na nervy. Clanek uzavrel tema tim, ze si toto musime uvedomovat, kdyz nam nasi pratele necim lezou na nervy. V podstate vyzyval k tomu tolerovat lidi takove jaci jsou a pokud nekoho mame radi pro urcitou kvalitu, tak musime tolerovat i tu slabinu, kterou ta kvalita se sebou nese.

Premyslela jsem… ano, mohla bych kamaradit s nekym jako on… ted kdyz jsem si poupravila nazor na nej a divam se na nase pratelstvi realisticky (tedy, ze nikdy jsme az takovy pratele nebyli a jediny, kdo to tak videl, jsem byla ja). Otazka je, zda to ma smysl se mu ozvat? Jsem dost hrdy clovek, a pripadala bych si, ze dolezam… a vubec, mam pocit, ze by to s tou svatbou uz navzdy tak nejak mezi nami viselo.

Co vy na to?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 22.01.17 19:09

@warita já bych mu asi nepsala :nevim: podle toho, co píšeš, mu na tobe až tak nezáleželo, resp. min než tobe na něm..

alicezulice
Kecalka 404 příspěvků 22.01.17 19:11

Me pripada, ze Ty jsi ho brala jako VELMI dobreho kamose a on Tebe ocividne ne. Neresila bych. Pokud se neozval sam, nechala bych to byt. :kytka:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 19:13

Já myslím, že to vynaložené úsilí bych mohla spíše věnovat poznání někoho nového… někdo, kdo by taky měl zájem tě mít za kamarádku :)

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26433 příspěvků 22.01.17 19:18

@warita
Logika a ženská hrdost mi radí „nepiš“ a neponižuj se.

Nicméně byla jsem v dooost podobné situaci jako ty a vím jaké je to nutkání, stesk po kamarádovi, po hezkých chvilkách. Takže… asi bych mu napsala. Ale buď dost nad věcí. Prostě něco nezaujatého, jen tak, žádný srdceryvný nostalgický výlev! Prostě něco ve smyslu: „Ahoj, jak se máš? Nedávno jsem si na tebe vzpomněla tak mě napadlo se ozvat. Co takhle po takové době zajít zase někam na kafe? Jistě bude za tu dobu hodně novinek a o čem povídat ;-) “

Prostě tak nějak… ber nebo nech bejt - když neodepíšeš, nezhroutím se…
Rozumíš mi doufám ;-)

Paola21
Závislačka 3409 příspěvků 22.01.17 19:32
@warita píše:
Ahojte,

rada bych se vas zeptala na nazor. Vlastne ani nevim, jak zacat… asi mozna tak, ze jsem silny introvert a vzdy jsem mela problem navazovat pratelstvi a neni lehke se seznamit s lidmi, se kterymi bych si rozumela. O to vic si vazim tech malo pratel, ktere mam.

Mam/mela jsem dobreho kamarada z prace (alespon jsem si myslela, ze jsme dobri kamaradi), ale mozna jsem to byla jenom ja, kdo to tak videl. Vzhledem k tomu, ze jsme pracovali ruzne smeny - ja denni, on nocni a vikendy, tak jsme se vidali dost zridka, ale obcas se nasel cas si jit nekam sednout a pokecat u piva - byly to pekne chvilky. Kamarad je inteligentni, pohodar a ma takovy lehce ironicky humor; padali z neho uzasne hlody, co ja jsem se nasmala… zkratka a dobre, rada jsem s nim travila cas. A vypadalo to, ze i on se mnou na to pivo rad zajde.

Prvni naznak, ze mozna to pratelstvi nebude tak horke, jak jsem si ja myslela byl, kdyz me nepozval na svou svatbu. Abyste tomu spravne rozumely, my jsme o te jeho svatbe mluvili cele mesice… myslela jsem si, ze na beton dostanu pozvanku, ale nedostala. Dotklo se mne to, ale co uz. Pozdeji me to vysvetlil tak, ze se snazil omezit pocet svatebnich hostu.

Jenze par mesicu na to jsem mela svatbu i ja a kamarada jsem pozvala. A to byl zacatek konce. Kamarad totiz kratce predtim zmenil praci a nejdrive to vypadalo, ze nebude moct vubec prijit, protoze v ten samy den byl u neho v praci nejaky firemni vecirek, na ktery on prece musel jit, protoze musi navazat v nove praci kontakty (to vite, ma priority). Pak si ale uvedomil, ze moje svatba je vlastne o den pozdeji nez ten vecirek, takze teda prijde.

Zkratim to. Neprisel a uz jsem od nej vickrat neslysela. A dovedu si predstavit proc. Na vecirku se opil (on si rad dopreje), na druhy den mel kocovinu a pak mu bylo trapne se mi ozvat.

A ja se urazila. Jako chapala bych vsechno, kdyby se mi alespon omluvil. Ale on misto toho, aby mi alespon poslal sms jak to bylo a omluvu, tak se mi radsi vyhyba? Tohle vsechno se stalo uz pred skoro jeden a pul roky a me to stale zere a zaroven se mi po nem styska.

A ted k me otazce… cetla jsem tuhle zajimavy psychologicky clanek, ktery se jmenoval „slabina silne stranky cloveka“. V kostce ten clanek postuloval, ze kazda silna stranka, ktera se nam na nekom libi ma i svou stinnou stranu. Priklad: muzeme mit kamarada, ktery je velky pohodar a flegmatik, nikdy s nicim nema problem a my se v jeho pritomnosti citime dobre a radi s nim travime cas. Stinna stranka ale je, ze tento clovek nic neresi i kdyz neco k reseni je a to nam muze v urcitych situacich lezt na nervy. Clanek uzavrel tema tim, ze si toto musime uvedomovat, kdyz nam nasi pratele necim lezou na nervy. V podstate vyzyval k tomu tolerovat lidi takove jaci jsou a pokud nekoho mame radi pro urcitou kvalitu, tak musime tolerovat i tu slabinu, kterou ta kvalita se sebou nese.

Premyslela jsem… ano, mohla bych kamaradit s nekym jako on… ted kdyz jsem si poupravila nazor na nej a divam se na nase pratelstvi realisticky (tedy, ze nikdy jsme az takovy pratele nebyli a jediny, kdo to tak videl, jsem byla ja). Otazka je, zda to ma smysl se mu ozvat? Jsem dost hrdy clovek, a pripadala bych si, ze dolezam… a vubec, mam pocit, ze by to s tou svatbou uz navzdy tak nejak mezi nami viselo.

Co vy na to?

To, že tě na svatbu nepozval, o. k. tak to chtěli menší - jen v rodinném kruhu. To, že ty jsi ho na svatbu pozvala, a on se ani neráčil omluvit, to je jiná. Já už bych ho nekontaktovala, na řadě je on.

warita
Kelišová 7454 příspěvků 22.01.17 19:36
@FreeLady12 píše:
@warita
Logika a ženská hrdost mi radí „nepiš“ a neponižuj se.

Nicméně byla jsem v dooost podobné situaci jako ty a vím jaké je to nutkání, stesk po kamarádovi, po hezkých chvilkách. Takže… asi bych mu napsala. Ale buď dost nad věcí. Prostě něco nezaujatého, jen tak, žádný srdceryvný nostalgický výlev! Prostě něco ve smyslu: „Ahoj, jak se máš? Nedávno jsem si na tebe vzpomněla tak mě napadlo se ozvat. Co takhle po takové době zajít zase někam na kafe? Jistě bude za tu dobu hodně novinek a o čem povídat ;-) “

Prostě tak nějak… ber nebo nech bejt - když neodepíšeš, nezhroutím se…
Rozumíš mi doufám ;-)

Tak nejak jsem si predstavovala, ze bych to mohla udelat.

Ja totiz nad tim hodne premyslela v posledni dobe. Ono ne vsichni kamaradi jsou az tak blizci, nekteri jsou spise dobri znami a tak je clovek taky musi brat. V idealnim pripade ma clovek par velmi blizkych pratel, pak par takovych mene dobrych pratel, se kterymi se ale stejne obcas rad setka a pak zname, se kerymi pokecame pri nahodnem setkani.

Rekla bych, ze problem s timto kamaradem prameni prave z meho zklamani, ze neni az tak dobry kamarad, jak jsem si myslela. Kdybych ho od zacatku brala jako prilezitostni pokec u piva, na ktereho jinak neni spoleh, urcite by se mne to tak nedotklo. Jenze, jsem asi citlivka, mne se to proste dotklo, nemuzu si pomoct. Rada bych byla tak nad veci, ze bych nad tim mavla rukou a slo by se dal.

Ale stale vaham, zda se mu ozvat nebo ne? Nejak se nemohu rozhodnout, ale spis to necham byt…

Halamka
Závislačka 3463 příspěvků 22.01.17 19:50

Souhlasim s @FreeLady12
Ty to nemas vyreseny a muze te to pronasledovat, takove to co by kdyby. I kdyby to pratelstvi bylo uz pase, nebylo ukonceno. Zustali tak nejak nedovrene dvere.
Ale napis mu az tehdy, kdy budes vedet, ze jakoukoli reakci z jeho strany ustojis. Kdy budes bez ocekavani a budes vedet, ze si nebudes predstavovat neco, co neni pravda-jestli mi rozumis. Proste budes videt vse realne.
Jinak ja ztratila kontakt s kamaradem na sest let, pak se ozval na fb a jako by tech sest let neexistovalo, navazali jsme uplne plynule a jsme v kontaktu do dnes.

Dominicenka
Kecalka 472 příspěvků 22.01.17 19:53

Tak dle me Vase pratelstvi bral jako flirt a holt flirt se na svatbu nezve! A tak stejne ani nema potrebu se divat, jak si nekoho beres Ty..takze to je muj nazor. Mela jsem nejlepsiho pritele/ pro me to byl dlouholety pritel, od detstvi.. (mela proto, protoze bohuzel zemrel:( jinak by byl stale muj nejlepsi pritel a povazuji jej za nej i ted :,( ) edit: nezobrazil se cely prispevek.. muj kamarad mi take neprisel na svatbu, predpokladam ze by to pro nej bylo neprijemne.. chapala jsem a nezlobila se ani v nejmensim. Jsi vdana, kamarad zenaty a tim to bere asi za uzavrene..neresila bych to. Nekontaktovala ho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 20:09

Taky jsem mela takoveho kamarada… Schazeli jsme se casto, psali si, on se pak ozenil (v zahranici takze me nezval a ani jsem to necekala), pak jsme se porad praidelne schazeli na obed, ale pak jsem si nasla pritele a kamaraduv zajem zacal upadat. Prisel nam na svatbu, ale pote uz jsem ho nevidela :nevim: Obcas jsme si jeste napsali, ale odepisoval porad mene a pozdeji… Pak uz neodepsal vubec a to bylo v takove situaci, kdy jsem podporu potrebovala (umrti rodice)… No dodnes nechapu, ale uz jsem mu nikdy nenapsala… Mame se porad v pratelich na fb ale nepiseme si…

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 22.01.17 20:22

Neozývej se mu.

Takyjedna
Závislačka 4613 příspěvků 22.01.17 20:23
@warita píše:
Ahojte,

Co vy na to?

Ten článek má pravdu. Když bys každého takhle rozebrala, tak každý má něco, každý ti bude časem něčím vadit. Já už se ani neurážím. Jestli si myslíš, že ti kamarádství něco přinese, tak se mu ozvi. Normálně zavolej a uslyšíš reakce. Jestli o tebe nestojí, tak to podle hlasu poznáš. Aspoň uvidíš, na čem jsi. Jinak já mám kamarádku pohodářku taky a ta by se zachovala stejně a zle by to nemyslela. :)

warita
Kelišová 7454 příspěvků 22.01.17 21:10
@Dominicenka píše:
Tak dle me Vase pratelstvi bral jako flirt a holt flirt se na svatbu nezve! A tak stejne ani nema potrebu se divat, jak si nekoho beres Ty..takze to je muj nazor. Mela jsem nejlepsiho pritele/ pro me to byl dlouholety pritel, od detstvi.. (mela proto, protoze bohuzel zemrel:( jinak by byl stale muj nejlepsi pritel a povazuji jej za nej i ted :,( ) edit: nezobrazil se cely prispevek.. muj kamarad mi take neprisel na svatbu, predpokladam ze by to pro nej bylo neprijemne.. chapala jsem a nezlobila se ani v nejmensim. Jsi vdana, kamarad zenaty a tim to bere asi za uzavrene..neresila bych to. Nekontaktovala ho.

No ale my byli pouze kamaradi, mezi nama zadna romantika nebyla. Nebo implikujes, ze on to videl jinak? O tom dost silne pochybuju, nejsem jeho typ.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 23.01.17 10:01

Ja bych napsala. Podle me tim nic neztratis. Ale jak tady nekdo psal, musis kdyz tak ustat nezajem nebo odmitnuti. Nicmene kdyz nenapises, porad budes premyslet co by bylo kdyby… a to je zbytecna ztrata casu :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 39330 příspěvků 23.01.17 10:16

@warita nepsala. je to na něm aby se ozval ale nejspíš jsi to vaše přátelství viděla jinak, on tě bral nejspíš jen jakou zámou ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama