Kontryhelovy čaj v době ms

8.4.21 18:08

Kontryhelovy čaj v době ms

Dobry den. Prosim, chtela bych se zeptat, jestli ma význam pít kontryhelovy čaj uz během menstruace? Nebo je to vhodnější po ukončení menstruace az do ovulace? Kontryhel chci užívat na podporu otěhotnění. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19634
8.4.21 18:12

Kontryhel můžeš pít, kdy chceš. Ta bylinka harmonizuje hladinu hormonů v krvi, napomáhá fungování vaječníků a růstu sliznice. Kdo vymyslel tu ptákovinu s pitím jen do ovulace, to by mě fakt zajímalo. I po ovulaci jsou potřeba správně fungující hormony a sliznici k zahnízdění vajíčka. Ideální je to pít tři týdny a pak týden vynechat. Mělo by se to krýt s cyklem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
8.4.21 18:21

Ono se říká, že kontryhel na začátku těhotenství prokrvuje dělohu, takže muže embryo odejít s ní, každopádně si myslím, že k tomuhle dochází jen zřídka a nikdo neví, že to zrovna bylo kvůli kontryhelu :lol:
Je to jen pověra, když se kontryhel muže v těhotenství, když má podle letáku udržovat plod v děloze :mrgreen:, tak nevím proč by se nemohl v době po ovulaci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
8.4.21 18:45
@Lucka555777 píše:
Dobry den. Prosim, chtela bych se zeptat, jestli ma význam pít kontryhelovy čaj uz během menstruace? Nebo je to vhodnější po ukončení menstruace az do ovulace? Kontryhel chci užívat na podporu otěhotnění. Dekuji

Pila jsem kontryhel a malinik. Vynechala jsem jen dny, kdy jsem mela ms.

Dalsi mesic uz ms neprisla.

Mate koupeny sypany caj, zejo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.4.21 19:13

@janikema90

Mam koupeny porcovany čaj v nalevovych sáčcích, značka Apotheke. Složení je čistě jen kontryhelova nať 1500 mg.

Plus jsem dnes koupila další cajik pro ženy od Leros, kde je také kontryhel + navíc jeste řebříček, mata, dobromysl, meruňka, vřes, hluchavka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33872
8.4.21 20:36
@Janli píše:
Kontryhel můžeš pít, kdy chceš. Ta bylinka harmonizuje hladinu hormonů v krvi, napomáhá fungování vaječníků a růstu sliznice. Kdo vymyslel tu ptákovinu s pitím jen do ovulace, to by mě fakt zajímalo. I po ovulaci jsou potřeba správně fungující hormony a sliznici k zahnízdění vajíčka. Ideální je to pít tři týdny a pak týden vynechat. Mělo by se to krýt s cyklem.

Po ovulaci by se měl užívat drmek. Jde o to, že zatímco kontryhel je spíš zdroj fytoestrogenů, drmek zvyšuje progesteron. Brát fytoestrogeny není v druhé fázi cyklu žádoucí.

Je na to spoustu teorií a některé čaje, kapky a tinktury jsou směs bylin. A užívají se v různých cyklech s pauzami. Jen vysvětluji, kdo vymyslel tu ptakovinu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat