Reklama

koupání při teplotce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evas
Stálice 79 příspěvků 04.12.08 15:49
koupání při teplotce?

Ahoj maminky,

malý má už druhý den zvýšenou teplotku, tak 37,3. Je celkově nachlazený, kašel, průjem.. Jelikož se potí, chtěla bych ho vykoupat, (otírat ho mi přijde nedostačující)ale nejsem si zcela jistá, jestli mu tím spíše neublížím. Mám na mysli přechod z tepla do zimy. Koupete svá drobátka při teplotách? Moc děkuji.

Reklama

Reakce:

Amira
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 04.12.08 15:55

Ahoj, určitě nemáte v koupelně lední medvědy ani tučňáky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , takže bych malého klidně vykoupala, určitě mu koupel nebude nepříjemná, vem si sebe jaký máš příjemný pocit když ze sebe smyješ pot. Vůbec bych se nebála a šupem do vany :lol: :lol: :lol: Přeji ať jste brzy bez teplotek.

evas
Stálice 79 příspěvků 04.12.08 16:06

to teda nemáme :D Konečně mě taky něco rozesmálo, myslím tím led. medvědy a tučňáky. Takže díky hned dvakrát :P

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 04.12.08 17:43

koupu i při horečce…sníží to teplotu…teda nesmí být teplá;)

Noona
Závislačka 2870 příspěvků 04.12.08 17:43
Amira píše:
Ahoj, určitě nemáte v koupelně lední medvědy ani tučňáky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , takže bych malého klidně vykoupala, určitě mu koupel nebude nepříjemná, vem si sebe jaký máš příjemný pocit když ze sebe smyješ pot. Vůbec bych se nebála a šupem do vany :lol: :lol: :lol: Přeji ať jste brzy bez teplotek.
:lol:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 04.12.08 21:56

37 snad ani není teplota, ne? zvlášť u malýho dítěte. Koupu i při horečce, člověk se osvěží.

Ivi
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 05.12.08 13:45

Taky mi 37,3 nepřijde jako kdovíjaká teplota. Záleží teda na tom, kde je to měřený a jestli jsi něco odečítala…
Jsem pro koupání.
Malý se koupal, i když byl na paralenu po očkování (4 měsíce). Vzali jsme to rychleji, jindy tam s taťkou blbne třeba 20 minut, dostal teplejší vodu a taky jsem si pak při sušení dala záležet, aby to bylo bleskem a byl rychle v teple.
Takovýhle rychlý koupání mi připadá šetrnější než otírání vlhkou žínkou. Při tom je mimčo strašně dlouho vlhké na vzduchu a je mu zima.
Je teda pravda, že náš malý koupání miluje. Ale i kdyby se mu moc nelíbilo, tak bych asi udělala radši bleskovou koupel, třeba i pod sprchou, než nějaký otírání.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.12.08 16:54

já bych u teploty (i když těch 37,3 nepovažuju za problém ) teplejší vodu nedala

ježek
Povídálka 40 příspěvků 05.12.08 18:10

ahojky,
tak já při teplotě raději nekoupu i když teplota něco málo přes 37 by asi nevadila, ale beru to spíš tak, že tělo má být celkově při teplotě v klidu a odpočívat.já když mám teplotu tak taky nemám na koupání zrovna 2 x chuť,takže asi tak.Je to na tobě ať se rozhodneš tak nebo tak, obojí má něco do sebe,jak tu už holky psaly, třeba smytí toho potu.Asi bych hlavně dala na to jak se děcko chová,jestli je unavené a spíš vyhledává klid tak bych nekoupala a pokud je v pohodě a čilé tak rychlá koupel pro osvěžení asi neuškodí.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 05.12.08 18:25

ježku jenže ono to může být nechemická alternativa srážení teplot - když u vysokých horeček se dělají zábaly, tak u takové „teploty“ …jen u vyšších horeček se s tím musí opatrně, aby se tělo nedostalo do šokového stavu

Právě je třeba dát pozor na teplotu, aby se zbytečně nepřehřálo dítě víc…a nemělo by tam trávit zbytečně dlouhý čas

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 07.12.08 20:54

Určitě vykoupat. Tohle není žádná divoká teplota. Ale dej vodu tak 36-37 stupňů, určitě ne víc, aby se tělo ještě víc neohřívalo.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >