Koupil někdo z Vás byt v dražbě?

14.1.20 12:23

Koupil někdo z Vás byt v dražbě?

Ahoj,
poslední dobou projíždím portály prodej/pronájem bytů/domů. A narazila jsem tam na nemovitosti prodávající ve dražbě, kde je stanovena počáteční cena. Nevím, zda to zde mohu uvést, ale například toto:

https://www. sreality. cz/detail/drazby/byt/3+1/omlenice--/2672021084#img=0&fullscreen=false

Je tu někdo, kdo takto někdy něco koupil? Zajímalo by mě, jak to ve skutečnosti chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12488
14.1.20 12:27

Chodí to úplně normálně, přihlásíš se do dražby, vydražíš, zaplatíš a jsi majitel. Jen nepočítej s nějakou velkou úsporou. Dost často se cena vyšplhá na výši, která odpovídá tržní ceně, zvlášť pokud nemovitost vypadá dobře a je na dobrém místě. Musíš si jen pohlídat, zda se skutečně draží celá nemovitost nebo jen podíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
14.1.20 12:30

Tak jsem našla ten inzerát, tvůj odkaz se nezobrazuje. Jedná se skutečně o prodej podílu na bytě a ještě dost malý. To se vyplatí vydražit tak maximálně spoluvlastníkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
608
14.1.20 12:46

Myslím, že jsem slyšela, že u nemovitostí z dražby jsou přísnější podmínky pro získání hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 16:21

Ano, koukala sem, ze sou tam i jen podily. Nahodou sem na to narazila. To byl priklad, otevrela sem asi deset odkazu a kolikrat je to tak, ze ti lide sou v exekuci. Nemovitost je pouze popsana a ani neni vyfocena, ze by se ten, kdo drazbi provadi dostal dovnitr. Tak si rikam, zda tam nezustanou treba bydlet. Jako ze nekdo koupi treba i online byt, nevi jak vypada, stane se majitelem a ten puvodni ho nakonec ani nepusti jen tak dovnitr. Vypada to trochu ne moc koser.

Ale v rychlosti sem zaregistrovala, ze je taky dobrovolna a nucena.Tak fakticky me to zajimalo, zda se to odehrava v tom byte a tak, ale to je asi kus od kusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12488
14.1.20 17:15

@Veronika1990 pokud koupíš byt v dražbě, můžeš předchozího majitele vystěhovat. Jedině pokud by tam byl nájemník s řádnou smlouvou, tak ten má výpovědní lhůtu. Nemovitosti si můžeš předem prohlédnout, nedražíš nic, co by jsi před tím neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama