Krade nám peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 14:40
Krade nám peníze

Dobrý den, předem se omlouvám se za anonym. Bydlíme v rodinném domě.
Já (21), sestra (15), matka (46), otec (50) a babička - matka mé matky (68). Každý máme svůj pokoj.
Cca před rokem se babičce ztratili asi 2 tisíce. Svěřila se s tím jen mě. Měla tenkrát podezření že jí to vzala má sestra. A prosila mě ať to nikomu neříkám. Neřekla jsem protože jsem si myslela že to babička špatně spočítala, nevěřila jsem že by to mohla vzít sestra.
Ale v létě se peníze ztratili i mě. Vybírám jen velmi zřídka cca 2× do měsíce, a to jen abych přidala peníze na chod domácnosti. Přidávám 4500 které dávám mamce. Jenže mamka zrovna nebyla doma tak jsem si je nechala v peněžence v pokoji a šla jsem na procházku se psem. Večer když se mamka vrátila chtěla jsem jí dát peníze. Jenže v peněžence chyběli 2500, byla doma jen sestra. Šla jsem za ní a ptala jsem se jí jestli mi ty peníze vzala. Přiznala se mi, a vylezlo z ní že je tenkrát vzala i babičce. Prosila mě ať to neříkám rodičům, že by jí zabili.
Když jsem se jí ptala co s těmi penězi udělala řekla ze za ty co vzala babičce si koupila nové boty a za ty co vzala mě si koupila oblečení.
Vysvětlila jsem jí, že se tohle prostě dělat nesmí. Hrozně se omlouvala, a brečela, že už to neudělá.
Jenže teď to udělala znovu. Ale už mi vzala 4000. Prý si za to koupila novou bundu a boty. A ještě byla tak drzá, že mi řekla že snad beru dost a něco ji někdy taky musím dát a že nebude chodit oblečená jako bezdomovec.
Od rodičů dostává každý měsíc 2000, a to jen na její potřeby. Jídlo, jízdné a podobně ji platí rodiče. Sestra nechodí na brigádu protože se jí nechce. Řekla sem to mamce ta jí dala zaracha a vynadala jí ale sestra si z toho vůbec nic nedělá.
Bojím se abych jednou nepřišla domů a nechyběl mi třeba notebook.
Vůbec nevím co mám dělát. :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 12.11.18 14:42

Zamykat pokoj a sestru poslat k psychologovi.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 1 inzerát 12.11.18 14:44

Zamknout si pokoj? :nevim: tohle se proste nedela a byt jeji mama,tak ji seberu i to kapesne a reknu ji,at jde na brigadu!! No a vsechny penize v dome bych pred ni schovavala!! Jinak ty nejsi povina davat jakekoliv penize sve sestre,ani ji neco kupovat,takze jestli neco chce,tak az zvedne prd** a jde si na ty kraviny,ktere tak nutne potrebuje,vydelat!!

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1915 příspěvků 12.11.18 14:45

Odstěhuj se.

neila
Extra třída :D 10805 příspěvků 12.11.18 14:46

zamykat pokoj nebo se odstěhovat ;) tohle sama nevyřešíš, pokud jí přerůstá vlastní drzost, to je práce pro rodiče, možná s podporou odborníka

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25245 příspěvků 12.11.18 14:49

Okamzite bych ji sebrala veci, ktere ai koupila plus dalsi, dokud by se mi prodejem nevratily ukradene penize. Rodice by s ni meli jit psychologovi a priste bych podala TO.

Eulalia
Stálice 94 příspěvků 12.11.18 14:50

Tie veci si skutocne kupila? Aby nelietala v inom pru.svihu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 14:54
@Eulalia píše:
Tie veci si skutocne kupila? Aby nelietala v inom pru.svihu

Předtím nevím, ale teď nosí tu novou bundu a boty. :zed:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 2 inzeráty 12.11.18 14:55

A videla jsi fyzicky ty veci, ktere si za to koupila? Nelita nahodou v nejakem prusvihu? Jinak si penize lip hlidat, nekam zamykat a zbytek at resi rodice.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4401 příspěvků 3 inzeráty 12.11.18 14:58

sice nevím, proč takový dotaz řešíš na emiminu, ale - rodiče jí nemůžou koupit nové oblečení, nebo kde je zakopaný pes?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 15:02
@stinga píše:
sice nevím, proč takový dotaz řešíš na emiminu, ale - rodiče jí nemůžou koupit nové oblečení, nebo kde je zakopaný pes?

Omlouvám se, ale nevím kde jinde to řešit. Rodiče jí kupují to co nutně potřebuje + každý měsíc dostává kapesné 2 tisíce na vlastní potřeby. Myslím že by jí to mělo stačit, některé děti dostávají třeba jen 200 Kč týdně.

leyllae
Stálice 73 příspěvků 12.11.18 15:05

Tak místo trestního oznámení bych se svěřila rodičům a požadovala navrácení všech tvých (popřípadě babiččiných) peněz. 2.000 za měsíc je dost vysoké kapesné, a tohle je chování rozmazleného spratka. Opravdu, v první řadě to řešit v rodině.

arinecka
Kelišová 5187 příspěvků 12.11.18 15:05

Zamykat si pokoj, všichni schovat peněženku a drahou sestru nahnat na brigádu s tím že pěkně vše vrátí tobě i babičce. Co si to dovoluje?

Ennny
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 12.11.18 15:06

Uf ,tak to jsou teda částky,snad jen peníze zamykat a nejlépe celý pokoj.A sestra je zralá na lékařskou pomoc …

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4401 příspěvků 3 inzeráty 12.11.18 15:07
@Anonymní píše:
Omlouvám se, ale nevím kde jinde to řešit. Rodiče jí kupují to co nutně potřebuje + každý měsíc dostává kapesné 2 tisíce na vlastní potřeby. Myslím že by jí to mělo stačit, některé děti dostávají třeba jen 200 Kč týdně.

no a co znamená - rodiče jí kupují to co nutně potřebuje - nosí bundy po tobě, protože ještě nejsou roztrhané a fungují, nebo má pěkné moderní oblečení, které mají i spolužačky? jestli roky je ve škole terčem posměchu, že chodí oblečená jak chudá příbuzná, tak ji i chápu, i když ospravedlnit to nejde

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >