Krém bez oxidu zinku

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3780
26.7.12 15:47

@Tamaris :palec: Pudr bez zinku :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7576
26.7.12 15:48

@Tamaris
Opomíjíš ale to podstatné pro miminka - calciovka originál (od Zentivy) má atesty nejen kosmetické, ale hlavně lékové a je prověřená dlouhou řadou let v kosmetice i medicíně. A to je to, co ji staví nad ostatní mazání, pro miminka obzvlášť :kytka: Ostatní věci, i ty přírodní a kosmetické, můžou relativně vyhovovat kde komu, ale jak to doopravdy působí a co to obsahuje, v jaké kvalitě materiálů jednotlivých složek, původu, atd, to nikdo bohužel neví. A protože kůže dětí je do cca 3 let podstatně propustnější, než u dospělého, je třeba brát ohled hlavně na tohle. Stejně tak s praním, avivážema, sluněním atd. Neber to jako rejpání :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1144
26.7.12 15:48

Podle me je nejlepsi neco hodne obycejneho, prirodniho, pro mala miminka rozhodne bez jakekoli parfemace, i prirodni. napr. ciste bambucke maslo, jakykoli olej (merunkovy, mandlovy…), lanolin. popr. neco z toho mezi sebou smichat. je to to nejcistsi, co muzes mimcu na zadek dat. zinek neni obecne spatny, ale ne preventivne, nybrz az na zacervenani. jinak muze vysusovat. pokud jde o penize, bambucky maslo neni drazsi, nez bepanthen.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3780
26.7.12 15:51

@Háta_x Moje řeč…
Zapomínáte na sádlo - neboli Unguentum simplex. Na promazání. Na váhu v lékárně.
Calcium pantothenicum (ZENTIVA!) na zklidnění pokožky, ale i na dlouhodobé promazávání ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1144
26.7.12 15:53

Calciovka i od zentivy obsahuje nekolik slozek z ropy a dalsi chemikalie. obycejny slunecnicovy olej nebo sadlo udela lepsi sluzbu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3780
26.7.12 15:59

@smotlaska Většina masťových základů je „z ropy“…
Co myslíte že je v Bepanthenu??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1144
26.7.12 16:02

Jo, v bepanthenu je taky, vsak ja kopu za ciste oleje a tuky z prirody..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3780
26.7.12 16:07

@smotlaska Jo jo, sádlo, ale nesolené. Ťeď je období měsíčku, atk nadělat mast nebo olejík :palec:
Mám napěchovanou zavařovačku okvětními plátky a zalito slunečnicovým olejem. To je mazáníčko ;)
Paráda i na bradavky :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
645
26.7.12 16:09
@balenka píše:
@Lorr Co potřebuješ mazat? Jaký máte problém? Chceš mazat celé tělíčko, nebo jen opruzeninky?
Jsem farmaceut. laborantka a ráda poradím. ;)

díky díky, no potřebuju něco na zadeček jako prevenci, malá se docela rychle oprudí když ji nemažu ale kdykoliv jsem ji namazala něčím co obsahovalo oxid zinku tak se jí okamžitě objevovaly pupínky i po prvním použití, bepanthen je super to je fakt ale docela drahý…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1140
26.7.12 16:18

Dobré jsou věci do Saloosu, třeba čisté bambucké máslo, nebo mažu i olivovým olejem ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
645
26.7.12 16:21

No mě zase říkali že olejíčky jsou na prd, že nehydratují pokožku uvnitř ale jen zvenčí na ní udělají mastný film, ale to bambucké máslo by mohlo být taky dobré

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1418
26.7.12 16:25

http://www.vbavlnce.cz/…um-mast.html

Stačí toho opravdu málo a asi se to dá sehnat i jinde, jen jsem věděla, že to tady mají.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
645
26.7.12 16:27
@Kikla píše:
http://www.vbavlnce.cz/…um-mast.htmlStačí toho opravdu málo a asi se to dá sehnat i jinde, jen jsem věděla, že to tady mají.
:potlesk:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1418
26.7.12 16:29

Já sama jsem ekzematik a oépruzeniny jsou mým stálým patrnerem. sestra má dva syny a na oba tohle natírala, je to super a navíc to hezky voní.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
620
26.7.12 16:31
@balenka píše:
@smotlaska Jo jo, sádlo, ale nesolené. Ťeď je období měsíčku, atk nadělat mast nebo olejík :palec:
Mám napěchovanou zavařovačku okvětními plátky a zalito slunečnicovým olejem. To je mazáníčko ;)
Paráda i na bradavky :palec:

To jsem radila zakladatelce už snad na straně 2 nebo kde, vybrala jsem Měs. mast od Aromatiky, právě kvůli tomu sádlu.
Kde se dá sehnat nesolené sádlo, když bych nechtěla kupovat Ung. Simplex?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

Urea Cica Repair+ 400 ml

  • (4.7) + 100 recenzí

Poradna dentální hygienistky

Ikona - Pavla Pilneyová

Pavla Pilneyová DiS.