Krevni testy

7
24.9.04 06:54

Krevni testy

Chtela bych se zeptat - nevite nekdo, co znamena zkratka BRR ve testech krve a taky jake jsou hranicni hodnoty pro krevni obraz u tehotnych (tedy kdy hrozi chudokrevnost)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

202
24.9.04 09:04

Ahoj Lucko,

zkratka BRR nevim, co znamena, ani jsem ji nenasla ve svych vysledcich testu krve. Ale co se tyce chudokrevnosti, to vim. Sama jsem v tehotenstvi mela tezsi anemii. Hodnoty hemoglobinu by se mely pohybovat mezi 116 - 163. Pod 116 uz to je chudokrevnost. Ja jsem mela v prvních mesicich tehu hodnotu 113, to mi doktorka rekla, ze mam brat jen vitaminy pro tehotne, pak mi to spadlo na 99, a to mi v porodnici v poradne rekli, ze je to hruza, ze musim brat Ferronat s kyselinou listovou 3× denne, i kdyz davkovani na krabicce bylo 1× denne. Kvuli chudokrevnosti se mi furt motala hlava a byla jsem hrozne malatna. Pak se to trochu zvedlo, ale nad 116 jsem se nedostala.

Mej se.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
24.9.04 10:04

Ahoj Luci,
jestli sis to náhodou nespletla, nebo to není překlep - těhotným se odebírá BWR - je to na syfylis. Dělá se to preventivně všem. Také se odebírá HbsAg - to je na žloutenku, ale to dělají možná až před porodem.
Doufám, že jsem trochu pomohla!

Měj se krásně a přeji co nejpohodovější těhotenství!

KEIKO + 2 holčiny ( 3,5 měs.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
24.9.04 10:29
KEIKO píše:
Ahoj Luci,
jestli sis to náhodou nespletla, nebo to není překlep - těhotným se odebírá BWR - je to na syfylis.
:D ne, je to spravne. Mam tam oboje - „BRR negat, BWR negat“. Vim, ze kdyz je to negativni, ze bych po tom nemusela patrat, ale jsem proste zvedava. Asi budu muset vydrzet do dalsi navstevy u gyndare a zeptat se :) . V zadnem chytrem lekarskem slovniku jsem totiz na tuhle zkratku nenarazila.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
24.9.04 21:23

Nevím to 100%, ale není to test na boreliozu…?
Kolovka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama